Ovocie Noni

fitMonka

Noni po niekolkomesacnom uzivani dokaze ,,zazraky". Jeho zlozenie je unikatne a velmi bohate aj na neobvikle zdrave latky. Mne dost pomohol s alergiou a celkovo som sa po 3 mesiacoch citila ovela lepsie. Uzivala som ho celu zimu a na jar ziadna alergia, vydrzalo mi to cely rok. Po rokoch som mala pokoj. Top kvalitne Noni ma napr. Bhip, spracovane vymrazovanim, kedy sa zachova maximum ucinnych latok a kazdy napoj ma svoj obal, aby tie latky neunikali, pozrite energiabhip.sk , odporucam

ivan 48

ja som si nedávno dal naporiadok nedefinovateľné bolesti brucha. Lekári si ma len prehadzovali cca 2 roky bez valnejšieho úspechu. Našiel som a objednal tekuté noni tuto:
nonibioactive.sk
Sice som ho pil cca 3 mesiace každý deň, ale dnes je brucho vporiadku.

Sam

výrobky kyäni obsahujú aj ovocie noni a x dalsich super ovoci... tieto vyrobky mam vyskusane, moji znami tiez a musim povedat ze funguju vyborne :)

mira

Keď sa Slovák odsťahuje do trópov, páli naňho tropické slnko, a tak je prirodzené že musí jesť tropické ochladzujúce potraviny. Keď ale zostane doma a trpí našou zimou, tie tropické ochladzujúce ovocia sú pre neho ktrajne nevhodné. To sa snáď dá pochopiť.
Je to logigké.

RNG

Mira, to uz prilis zavana lokalpatriotizmom typu: u nas je pre nas vsetko najlepsie, cudzie je vsetko zle z velmi skodlive"...
Poznam viacero Slovakov, ktori sa vystahovali do tropov a prezili tam dlhy a zdravy zivot, jediac tamojsie tropicke plody
V USA je prave na Hawaii najdlhsi vek zo vsetkych statov.A velka vacsina obyvatelov su stredoeuropania povodom.
Keby tie tropicke ovocia boli pre nas take skodlive na vsetky menovane organy, ti co sa odstahuju do tropov by neprezili ani par rokov!
Ale suhlasim s tebou, ze dovozcovia nemaju zaujem predavat domace produkty, na nich je minimalny zisk a chcu dovazat za babku kupene tropicke plodiny z krajin tretieho sveta a draho ich predavat na Slovenskom trhu. To iste robia ale aj dovozcovia mody, obuvi a inych tovarov.
Ze sa v globalnom svete takto prenasa mnozstvo miestnych nakaz, bakterii a plesni zasahuje nielen zdravie ludi, ale cely ekosystem, od bakterialnych mikroklim az po vsetko rastlinstvo a zvieratstvo.
Ludia placu nad vymieranim velkych cicavcov, ale nikto sa nepozera na tisice bakterii a inych mikrobov vytlacenych zo svojich normalnych zon a vyhynutych, mnohe nevyhnutne pre rovnovahu roznych komplexnych prirodnych systemov, veduce aj k nasmu zdraviu a vsetkej inej fauny a flory.

mira

Tropické ovocie má nevhodnú energiu pre nás, ktorí žijeme v miernom klimatickom pásme. To chápe málokto. Pre cukrovkárov je to oslabovač funkcie slinivky, ktorá nie je schopná činnosti. Je ochabnutá a bez energie. podobne sú na tom orgány slezina, lymfatický systém a imunita, koža, sliznice, močový systém, priedušky a ďalšie. Nedá sa tu všetko vymenovať. Týmto ovocím sa zanášajú k nám tropické plesne, ktoré náš imunitný systém nepozná. Množstvo Ľudí trpiacich kandidou, alergiami, epilepsiou, leukémiou, schizofreniou, a ďalšími dopláca na dovozcov, ktorí im tvrdia, že domáca strava je nie vhodná pre nich a nedostatočná.
Prírodná vyvážená strava bez extrémov zabezpečí zdravie a vitalitu.
Tiež so kedysi hlatala Adelle Davis. Prišla som na to, že umelo rovnováhu nezískam nikdy, aj keď budem do smrti rátať vitamíny, minerály atď.
Radiť druhým môže len ten, kto sám je zdravý.

RNG

Mira, nahlad ze nic tropicke je pre nas nie vhodne je trochu prisilny. Prave v traoch sa nachadzaju tie najvzacnejsie a najsilnejsie doplnky, klinicky dokazane lekarmi najucinnejsie.
Bromelain ako enzym z ananasu nijak nenahradis kapustou, co ako kvasenou.
A pokial sa nenaucia doma kontrolovat kvasenie presnym dodanim kvasnych kultur, tak budu mat ludia pravidelne problemy s plesnami a roznymi dovodmi na hnacky(escheria coli, salmonela,..)

mira

Keď som hovorila že potrebujeme zohriať, myslela som tým naše telo. Viem, že enzýmy sa teplom ničia. Preto doporučujem kvasené zeleniny DOMÁCE tepelne neupravené na konzumáciu.
To nemení nič na tom, že nič tropické pre nás nie je vhodné.
Hlavne pre cukrovkárov, alergikov a všetkých ktorí trpia na choroby kde majú svoj podiel mikroorganizmy, plesne atď.