Panicka porucha a tehotenstvo

Príspevok v téme: Panicka porucha a tehotenstvo
Jarka77

Ako som uz zacala pisat tu do fora a zistila som ze mam panicku poruchu beriem lieky. Psychiatricka mi povedala ze budem moct mat babetko len musim si to naplanovat kvoli liekom. Mate niekto s tymto skusenost ze ste otehotneli a brali lieky resp. ze ste si naplanovali babetko a ako to prebiehalo. Velmi tuzim po babetku zaroven sa bojim vysadenia liekov. Viem este to chce cas. Ale ak mate nejaku skusenost tak napiste.

barunka

miss.rozmýšlam presne ako ty.Nechcem zbytočne druhé dieťa odkladať.Beriem však veľa všelijakých liekov,na ktorých som závislá a najprv sa ich musím zbaviť.Ale zvládneme to,uvidíš.Moje tehotenstvo bolo to najkrajšie čo som v živote zažila.maj sa pekne,želám všetko dobré

miss

Ahojte, ja som buduca mamicka trpiaca panickou poruchou, chcem Vám len vsetkým odkazat, že boj s pp je na dlhé trate a nie vždy sa oplatí odkladať tehotenstvo na neskor, ja si myslim,že sa paniky nikdy uplne nezbavim, som na začiaktu piateho mesiaca a aj pri blbých pocitoch na odpadnutie a slabsich zachvatov najmä v MHD sa to da zvladnut aj bez liekov, ked pocitie prve pohyby babätka aj zabudnete na pp:)

charlie

Ahojte.tak ako aj vam, aj mne sa stalo,že ma navštívila panicka porucha. mne sa to však stalo krátky čas po pôrode.prišlo to z ničoho nič a nevedela som čo sa deje.niekoľkokrát bol u nas lekár,od ktorého som dostala akúsi injekciu na ukľudnenie, ktorá mi na určitý čas pomohla. raz som sa s problémom priznala susede-psychologičke, ktorá môj problém pomenovala a pri ďalšom zlom stave prišla ku nám a pomohla mi stav prekonať pomocou dýchania a sústredením sa na seba.nebolo to príjemné, ale nepotrebovala som injekciu. po istej dobe to prišlo opäť a to moja super suseda nebola doma. stále som si myslela, že mám niečo so srdcom alebo čo. navštívila som internistu, kt.potvrdil tvrdenia susedy o záležitosti psychickej a predpísal mi Xanax.zabral.po prvom balení som si bola predpísať nové.no prišiel ešte horší stav a dostala som od lekára Diazepan. v tom zakročila mamka a povedala,aby som sa vykašľala na lieky, aby som sa nestala závislá,oslovila som opäť susedu,kt.mi požičala knihy, v kt. som sa o mojej"chorobe "dočítala a našla som si aj spôsob, ako sa môžem bez liekov nepríjemnými stavmi dostať. Pomohlo mi uvolňovanie čakier pomocou farieb. je to metoda, kt. by sa nemala robiť bez odborného dohľadu.mne sa však podarilo so sebou porobiť a od tých čias mám s týmto problémom pokoj.je to už asi osem rokov.v tom čase som začala aj s brušnými tancami a tie považujem tiež za veľmi dobrých pomocníkov.doporučujem každému vyskúšať. a pre vás budúce maminky je to nádherný pohyb ktorý vám pomôže nielen pri tehotenstve ale aj počas kojenia a aneskôr aj v klimaktériu. Moja skúsenosť s panickou poruchou a následne s jej prekonávaním ma presvedčili o tom,že lieky pomôžu,ale určite donesú pre telo aj kopu "umeliny" do tela, ktoré určite neurobia dobre ani vašim ešte nenarodeným miminkám.Prosím hľadajte iné možnosti liečby ako sú práve lieky.možno je proces liečby zdlhavejší ale určite menej škodlivý. Všetým mamičkám držím palce, aby sa im podarilo čím najsôr zažehnať problém s panikou a aby mohli svoju energiu venovať miminkám.

barunka

ahoj jolanka.Myslím,že dnes nie je možné vyhnúť sa stresu.Neviem ako ty,ale ja osobne v podvedomí čakám čo sa zase komu stane.Som stále v napätí a nedokážem to ovládať.Práve preto sa bojím,že sa len tak nezbavím PP.Vždy sa mi vynára, že ,,čo keď?´´niekto blízky zomrie, alebo....
Prepáč,že som dnes taká pesimistka to asi to upršané počasie.Možno by mi pomohlo,keby napísal niekto kto sa skutočne vyliečil. maj sa

Jarka77

barunka jolanka ahojte ja mam 29 rokov este nemam dieta tiez sa liecim na PP od aprila nastastie som prisla vcas beriem remood a frontin. Velmi tuzim po babetku.Moja psychiatricka vravi ze to zvladnem a ja tomu verim dokonca asi od septembra mi znizi davku antidepresiv.S oxazepanom ja nemam dobre skusenosti. Ja sa teraz citim velmi fajn a tuzba po babetku je u mna velmi velka. Doktorka vravela ze to spolu zvladneme urcite ked sa preto rozhodnem tak s nou budem konzultovat bude ona taka moja barlicka.

jolanka

ahoj barunka mam 29 a trpim nou uz tiez rok,beriem Coaxil a oxazepan,ak ale mas pocit, ze ti neurol nerobi dobre tak popros pychiatricku nech ti ho vymeni,mozno s inymi sa budes citit lepsie.Ci sa s toho dostaneme ja verim ze ano panicku poruchu spusta stresova situacia a my sa ten stres musime naucit kontrolovat, nepripustat si urcite veci tak moc k srdcu.Podla mna sa snazime byt vo vsetkom dokonale a sme citilive az moc.takze si uvedom co je u teba spustac zachvatu,kedy ich mas, co pri nich citis, analyzuj do krajnosi,zajdi do minulosti, skus naj v sebe nieco co si silno potlacila tam je odpoved aj liek.Lieky ktore berieme nam maju pomoct prekonat to najhorsie,ale zvysok je na nas.

damaxy

niekto,blahoželám ti k tomu pokladu pod srdiečkom,máš sa s kým rozprávat a máš stále niekoho pri sebe,ten pocit je najkrajší z najkrajších,ten druhý je dojčenie,uvidíš.

barunka

jolanka,myslíš,že sa z toho dostaneme úplne?Ako som na inej stránke čítala pan.poruchou trpia baby aj niekoľko rokov.Snažím sa na to nemyslieť,ale som proste slaboch.Nie som schopná vysadiť neurol aj keď to robím postupne.Beriem ho pridlho-rok.Ak si ho nedám roztrasiem sa ako nejaká závisláčka.Je to fakt svinstvo.Baby neberte neurol.
Jolanka koľko máš rokov?

jolanka

barunka ja som na tom podobne, mam panicku poruchu prepukla po porode teraz sa citim fajn,aj by som chcela druhe dieta ,ale bojim sa, nasla som si sposb zamestnavania mozgu, dokonca sa mi dari ovladat urcite stavy paniky,ale na dalsie dieta si radsej este chvilu pockam, kym sa nenaucim to uplne minimalizovat.Preto ak to nedokazes a teraz mas vela stresu to nerob.Dieta potrebuje vyrovnanu mamicku.Ak sa budes citit lepsie a naucis sa ovladat stres tak poto maj babatko.