Panicka porucha a tehotenstvo

Príspevok v téme: Panicka porucha a tehotenstvo
Jarka77

Ako som uz zacala pisat tu do fora a zistila som ze mam panicku poruchu beriem lieky. Psychiatricka mi povedala ze budem moct mat babetko len musim si to naplanovat kvoli liekom. Mate niekto s tymto skusenost ze ste otehotneli a brali lieky resp. ze ste si naplanovali babetko a ako to prebiehalo. Velmi tuzim po babetku zaroven sa bojim vysadenia liekov. Viem este to chce cas. Ale ak mate nejaku skusenost tak napiste.

ooo

ja trpím úzkostnou poruchou s panickými stavmi cca 3 roky, teraz sa mi to po vysadení AD vrátilo, takže ich beriem znova... tiež by som rada mala dieťa, takže tentokrát to chcem spraviť ako písala Damaxy - nielen brať lieky, ale zmeniť myslenie, zmeniť seba, lebo inak to nepôjde... len keby mi už zabrali, aby som v kľude mohla začať na tom pracovať, lebo môj súčasný život je už mesiac peklo

ooo

Mikmik30 ak ešte chodíš na túto tému, tak hiperkinéza je podľa mňa hyper prežívanie vonkajších udalostí, že na všetko prehnane precitlivelo reaguješ a tachykardia je že máš vyšši pulz, rýchlejšie ti bije srdce, často to býva spôsobené úzkosťami a panikou...

ooo

Mata musíš teraz cipralex vysadiť? môžem sa ťa spýtať trochu odveci - ako dlho trvalo, kým ti cipralex zabral? ja ho beriem 14 dní a stále mi je hrozne zle

mata

Ahojte,som v 3mes.tehotenstva a trpim PP od decembra.Vo februari som zacala uzivat Cipralex a teraz neviem ako to moze ovplyvnit babatko.Kazdy doktor vravi nieci ine,tak akurat zajtra idem na genetiku.Nema s tym niekto skusenost?

mikmik 30

ahojte len náhodou som sa dostala k týmto príspevkom a som z mnoha ďaších mladých žien ktoré majú tieto PP. taktiež užívam frontin, ale aj v najhoršom prípade corvitol. tieto problémy mám už asi 10 rokov. bolo to dosť nepríjemné ak som chcela ísť von a ja už pri prezúvaní som sa klepala ako mi asi bude. vtedy som neužívala žiadne lieky. postupne som sa dala do kopy a prešlo to. nie síce na sto percent, ale dalo sa aspoň nastúpiť do práce, cestovať mhd... potom sa to vrátilo.. a stále dookola..
ako mnohé z vás chcem tiež už bábo, ale nedarí sa mi to zatiaľ. neviem či je to tými liekmi? nie je mi až tak zle ako kedysi, ale ani ok. z diagnózy na papieri veľa nerozumiem, možno mi poradíte aj vy. d." hiperkinéza+ slabá tachykardia. čaute

charlie

jarka 77, zistila som ako sa volá tá kniha.Je tokniha o lotosových kvetoch(s.sharamon- b.j.baginski)z vydavat. gardenia publishers.je to príručka na zladenie čakier(energetic.centier v človeku) pomocou hudby,farieb,kryštálov,vôní,masáží,dýchania,jogy a meditácie. určite si v nej najdeš niečo pre seba,čo ti pomôže.mne pomohli farby (str.171...)držím ti palce a želám už len pekné dni.pa

charlie

Jarka77, držím ti palce a viem, že to zvládneš. veľmi dôležité je, že plne dôveruješ svojej lekárke, ktorá ti v tom pomôže. to,že nemáš problém chodiť von, že nemáš strach z toho,že ti mimo domu príde zle už to je super. trošku ma však aj v tvojom prípade trápia lieky, ktoré užívaš- už nech je aj tomu koniec.o čakrách sa môžeš pozhovárať s pani psychiatričkou, určite ti povie o tom viac a na inej úrovni ako by som ti mohla napísať ja.pokiaľ takýmto veciam veríš,100% pomôžu.pokiaľ máš kontakt na ľudových liečiteľov,skús to aj takto. ZVLÁDNEŠ TO!!!

Jarka77

ahoj charlie a kde by som to mala ist na tie cakre farieb mna take veci celkom zaujimaju.Verim napr. aj to ze ti niekto moze porobit, mozno ma tu niekto za to odsudi ale napr. ja uz roky mama hovori od narodenia mam take ze ti zide z oci robim si uhliky a pomoze to mozno je to v mojej hlave ze pomoze ale normalne viem ked mi niekto ako sa hovori vezme z oci.Ja sa teraz citim super ale nechcem byt na liekoch dlho v septembri by mi mali pomaly asi uz vysadzovat beriem ich od aprila ci maja uz ani neviem a chcem mat babetko. Dokonca som bola par krat na joge teraz su prazdniny od septembra chcem opat zacat. Precvicuje taky super muz on je dokonca numerolog a astrolog kamoska co raz u neho bola povedala ze jej take veci povedal co ozaj nemohol vediet. A ked precvicujeme a dotkne sa ta ze ta upravuje ako cvicis normalne citis tu jeho pozitivnu energiu stale ja usmiaty ja som tam bola v case ked mi bolo hrozne zle ale stale som odchadzala taka spokojnejsia odtial. Mamkina znama uz je na dochodku ma tam dotiahla lebo som chcela ona kedysi ked pracovala bola na silnych liekoch vtedy asi nevedeli co je PP a tak proste bola z nej troska.Ona mi vravila ze potom zacala stravovat tak ze postupne vysadila maso dnes je veganka je spokojna cvici jogu vyzera na svoj vek super a hovorila ze vie co prezivam ze ona na tom bola velmi velmi zle a keby ste ju baby dnes videli vyzera super ta spokojnost z nej ziari.Ja sice vegetarianka nechcem byt ale zdrava urcite ano uplne bez liekov stastna. Aj teraz uz citim taky pokoj na dusi neviem to opisat ten vnutorny pokoj co je tiez vo mne, jasne ze aj ja sa nazlostim ale nieco kludne vo mne je stale.Je to ozaj zvlastny rok uplne prelomovi v mojom zivote je to na dlho vsetko sa zrazu obratilo na dobre. Damaxy ty si mi raz povedala ze vsetko zle sa na dobre obrati baby toto si zapamatajte je to velmi dolezita veta ktora mne pomaha tak isto ako aj to moje dychanie. Tento tyzden planujem vilet so synovcatami tak sa tesim aj s mojim malym bratom ma 11 rokov a sesternicou co teraz prisla z talianska na tyzden sme ako sestry. Taka som stastna. Baby uvidite zvladneme to ja som tiez neverila ze mi uz nieco v zivote pomoze to vam pisem uprimne myslela som ze umriem ze mam daco so srdcom ze sa zblaznim pokial som nenavstivila tu moju zlatu psychiatricku ona aj povedala ze tehotna mozem byt asi sa jej potom opytam ked to bude aktualne ako to psychicky zvladnut hoci viem ze by som sa velmi tesila a bola najstastnejsia zena na svete keby som pod srdcom nosila babetko a stale si hovorim budem najlepsia mama :-))Asi prisiel cas ze sa citim ze uz potrebujem babatko mam 29 ale este chcem byt bez liekov a samozrejme s priatelom sa vziat :-)

damaxy

Ja som s PP žila asi 1,5 roka na liekoch,Lieky samotné ,ale nevyliečia.Už som to aj písala treba zmenit myslenie,lebo to staré je choré.Ono sa na čas utlmí,vydrží,ale ked ho nezmeníme choroba sa vráti,lebo tam v hlave má svoj pelech a liekmi sme ju len na čas uspali.Ja som zmenila rázne postoje k ludom,k sebe.Všetko je nahraditelné,nič nie je definitívne,dôležitá je sloboda v rozhodovaní vztahoch.Robota nie je zajac,neutečie,vediet oddychovat,nedat sa vytočit,vediet sa bránit tlakom,poznat svoju hodnotu.Mat sebaúctu,a vyžadovat od druhých to čo im dávam ja.Mat slobodnú vôlu a je toho vela a vela.Vždy vyberám zo všetkého najprv dobro a potom zlo.Rozbijem hrnček,je to len vec,dá sa nahradit a nebol jediný,ktorý doma máme.Stratím mobil,niekto kto ho nájde bude mat radost,chvílu bez neho vydržím majú ostatní v rodine požičajú.Stretnem blbca,takýto človek mi nemôže pokazit den.Polutujem ho v duchu,že som ho rozčúlila.Ale to chce to tréning a ked nejde o život,všetko sa dá .