Panicka porucha a tehotenstvo

Príspevok v téme: Panicka porucha a tehotenstvo
Jarka77

Ako som uz zacala pisat tu do fora a zistila som ze mam panicku poruchu beriem lieky. Psychiatricka mi povedala ze budem moct mat babetko len musim si to naplanovat kvoli liekom. Mate niekto s tymto skusenost ze ste otehotneli a brali lieky resp. ze ste si naplanovali babetko a ako to prebiehalo. Velmi tuzim po babetku zaroven sa bojim vysadenia liekov. Viem este to chce cas. Ale ak mate nejaku skusenost tak napiste.

tanusa

ahojte baby aj ja by som velmi chcela dieta...cipralex beriem uz druhy krat...prvy krat som ho brala mozno pol roka trpim panickou poruchov..ak si citam vase prispevky tak mi je az nanic s toho kolko ludi takou to poruchov trpi...mne zneprijemnuje zivot uz dost dlho beriem cipralex +neurol teraz druhy krat nezvladla som tie hrozne stavy ani ja...bojujem s tym no nedari sa mi...neviem si najst zamestnanie...a tak tiez by som chcela to dieta...ale popri tabletkach to asi nepojde...je to strasne mat pocit strachu zo vsetkeho...a najhorsie je ze clovek ani nevie kedy to pride...DRZIM VAM VSETKYM PALCE NECH SA STOHO CO NAJSKVOR DOSTANETE....

janka 21

Cipralex som brala 2 roky.Chcem otehotniet tak som ho jednoducho vysadila na odporucanie doktora.Po 3 mesiacoch sa mi stav zacal zhorsovat.Zacala som pit 3x denne lubovnik bodkovany,uzivat B-komplex,horcik,vit.C,vapnik,jem orechy,mandle,banany ai.Je potrebne pozitivne mysliet,chodit vela von,cvicit,tancovat,pocuvat hudbu,tesit sa z malickosti a uvedomit si,ze iny maju ovela vaznejsie choroby.Dychanie je najrychlejsia pomoc,ale pomaly,zhlboka.

nemko

ja som bola v utorok na gynde s tym,źe mi meśka a beriem pol roka paretin a lekar mi povedal,źe lieky moźem brať dalej ,že lieky nemaju vplyv na tehotenstvo,tiež som sa bala,źe beriem lieky a ćo ak som tehotna ale mi len meškala.Kaźdy lekar ma iny nazor,ale možem povedať,źe odkedy beriem lieky citim sa oveľa lepšie ja som trpela pp 10 rokov,ale prve 2tyźdne pokiaľ lieky zaberu su hrozne človek si mysli,źe mu je eśte horśie len to treba vydržať.

sunie

semira ja som na tom rovnako, momentalne tehotna a trpim uzkostami+depresiami uz par rokov. teraz AD radsej neberiem aby som neohrozila babatko,ale veru bojujem s roznymi stavmi, je to vrcholne neprijemne. tiez si vzdy poviem ze to musim zvladnut kvoli malemu ale je to tazke.

semira

Ahojte kocky,
ja panickou poruchou trpim od detstva, teraz mam 25 rokov a liecim sa na nu asi rok, sertralin a obcas neurol. Pred 3 mesiacmi som zacala mat take divne pocity a vysadila som tie lieky oba a 2 tyzdne nato som zistila ze som 4 tyzdne tehotna.
Teraz som uz v 3. mesiaci a mam velke problemy s navalmi paniky a silnej uzkosti a velmi mi to zneprijemnuje zivot (kumuluje sa to s tehotenskou nauzeou) je to priserne, citim sa zle. este aj VS navstevujem a vobec sa mi ani ucit neda..(s liekmi to islo dobre)
Ale gynekolog mi zakazal brat spominane lieky, lebo su udajne nebezpecne pre plod.
Takze teraz uz 3 mesiace trpim, nemozem spavat, je mi navracanie ale bojujem s tym a hovorim si, ze to robim pre babatko.. Ale je to velmi tazke. vsetkym zenam prajem vela pevnych nervov s touto chorobou, je to na dlhe lakte....ach :(

suzanky

kočky aj ja mám úzkostnú a panickú poruchu, nasadili mi AD-čka...beriem týždeň..ale cítim sa hrozne, je mi zle, tak neviem, či ich mám brať alebo vysadiť, a zaujímalo by ma hlavne, či Ad skutočne pomôžu, či ich nieje zbytočne brať..poraďte

andrea1234

Ahojte.Ja by som sa chcela informovať či by sa mohol brať počas tehotenstva a to hneď na začiatku homeopatický sirup Sedalia.Ďakujem.

ppppppp

baby čavte..aké príznaky ma panická porucha???? mne je hrozne zle, bolí ma žalúdok, nechutí mi jesť, už aj fajčiť veľmi nemôžem..je mi na zvracanie...mám pocity ťažoby na hrudníku, bolesti srdca....ťažkosti s dýchaním, ale od mala mám prolaps chlopne, tak neviem, či to spôsobuje prolaps..alebo panická porucha..

lenuliatko

Tachykardia je trvalejšie zrýchlenie srdcového rytmu. U dospelých sa hovorí o tachykardii ak srdce bije rýchlejšie ako 100-krát za minútu.ale u dietatka nemusi byt trvala moze byt aj chvilkova.vtedy to vraj nie je az take nebezpecne.