Nejako to nefunguje

Príspevok v téme: Nejako to nefunguje
viera007

Dobry den,
velmi ma trapi moj manzel. Ma diabetes uz 18 rokov a 17 rokov to fungovalo absolutne bez problemov. Teraz sa jeho choroba zacala spravat absolutne nelogicky. Zacalo sa to, ked upadol do velmi vazneho bezvedomia, bol len niekolko minut od smrti. Keby nebolo svokry, ktora je zdravotna sestra, tak uz som vdova. Dostal okamzite 6x 40% glukozu do zily, aby sa vobec prebral a mal glykemiu 12, po 10-tich minutach uz len 7. Neviem, ci toto sposobilo ten zmatok v cukrovke. V tom istom case zacal brat aj liek na alergiu Xyzal. Glykemie lietaju absolutne nelogicky, vecer ide spat ma 4, o tretej rano ma 7 a rano o siestej 14. Bez jedla, s inzulinom. Uz si vazime aj krajicky chleba, aby to mal presny pocet sacharidovych jednotiek. Stale hyper. Ma jest 8 jednotiek na ranajky, obed a veceru, je len 5 jednotiek, stale je hladny, picha si vela inzulinu, neprechadza ziadnymi hypami. Nemate niekto podobnu skusenost? Ako ste to riesili? Co vam pomohlo? Pomoze mu inzulinova pumpa? Doktorka mu neveri, ze vie pocitat sacharidove jednotky. Pre nu je to jasne, proste nerobi to tak, ako ma. A preto ani nema estra snahu mu pomoct. Dakujem

dada

Ahoj Vierka co sa tyka inzulinovej pumpy mozem ju len odporucit je to skvela vec. spomali nastup komplikacii alebo ich udrzi v jednej rovine ja mam pumpicku uz 8 rokov a som s nou velmi spokojna...komplikacie uz mam tiez...oblicky oci nohy ale s dobrou kompenzaciou sa to da zvladnut..vsetky komplikacie mam v 1 stadiu a stoji to vdaka pumpe a dobrej kompenzacii. takze aj s toho dovodu pumpu len a len odporucam....Drzim palceky

ernest

rng,počul si už o klinike doktora Gersona? ktora je v Mexiku nedaleko Tijuany,liečia tam už dlhe roky rakovinu a ine naturalnou cestou,kavovymi vyplachmi.V knihe od spisovatelky Beaty Bishop bolo tiez napisane : pri vizite som sa panu doktorovi posťažovala že mam toho už dosť a ešte aj vysoky cukor mi vyskočil,doktor sa len usmial a povedal: my tu diabetes neliečime,to sa lieči samo,nebojte sa.

RNG

Skoro vsetky nove poznatky su dnes predavane za peniaze, tj ked ich chces vediet, musis si publikacie predplatit. Zadarmo na internete su alebo starsie informacie, ktore su uz nepredatelne, alebo informacie od zriedkavych ludi, ktori ich tam daju ako dobry cin zadarmo.
Inac je tam plno informacii a disinformacii ucelovych od ludi, ktori sa snazia predat svoj tovar. Zialbohu ich informacie/disinformacie su ovplyvneme ich zaujmom predat, preto ich treba brat s rezervou.

ernest

rng, zaujimave je a dosť aj čudne,že v dobe internetu , ak je niečo pokrokove a uznavane lekarmi tak neda sa o tom najsť v rodnom jazyku,zrejme všetko nemusi byť popisane v rôznych jazykoch...alebo bude to až neskôr,ked sa to ujme a bude z toho any biznis ,čo je prirodzene...

danielka

Caute,hladam niekoho s dobrym srdcom, kto by mi podaroval glykemicke pruzky ACCU-CHECK go. Financne sa to neda zvladnut, tie co preplati poistovna tych je malo.Mam 29 rokov cukrovku na inzuline a rada by som bola v pohode, lebo ja uz citim len ked mam nad 9 glykemiu mi je stale zle. Ak ma nahodou niekto navyse, v co teda ani nedufam, len proste skusam, ozvite sa mi na danka280post.sk. Dakujem

RNG

Ernest, zialbohu, v tom ti nepomozem. Ja zijem v USA a poznam len tunajsie zdroje informacii.Ja si to neprekladam...
Ja prekladam len prispevky do tohoto fora pre Slovakov.
Prelozit celu publikaciu, to by vyzadovalo privela casu, to si nemozem dovolit.
Okrem toho podla autorskych sprav to nie je dovolene, za to by som mohol byt sudeny.
Preto jedine, co ti mozem odtialto poskytnut su mena publikacii, mena autorov a vydavatelstva, co to vydali.
Samozrejme, je to v anglictine, ako vacsina publikacii z celeho sveta, lebo anglictina sa stala jazykom na vymenu informacii vo vedeckom svete uz v polovici minuleho storocia a cim dalej tym viac zavedenim pocitacov a globalizaciou.

ernest

rng,najlepšie by bolo niečo v slovenčine či češťine,napr niejaka webstranka ak si v tom zbehly.Alebo si to všetko prekladaš?

RNG

Vacsina je ich v USA.
Ako sa s nimi spojis, to si neviem predstavit. Ale mozem ti dat nejake mena:dr David Williams, dr Julian Whittaker,dr William Campbel Douglass, dr Johnatan Wright,dr John A. Mc Dougall a niekolko skupin napr Health science institute, Health alert...
Doma mam niekolko publikacii specificky na cukrovku. Ked sa k tomu dostanem, napisem ti nazov autorov vydavatelstvo a rok.
Niektore su uz starsie, takze ich asi nezozenies, ale mam aj jednu alebo dve minulorocne.

ernest

pre rng "A odvolavam sa na lekarov-diabetologov, ktory tieto veci skumali a ich rad som sa drzal, nastastie"
Môžeš uviesť prosim aj ich mena,keď sa na nich odvolavaš? ,pripadne kde pracuju ak maš aj kontakt...