Antikoncepcia... skoncit?

Príspevok v téme: Antikoncepcia... skoncit?
arny

Ahojte, mam taku otazocku. Tento mesiac doberam poslednu z 3mesacnej davky Logestu a vaham ci si dat predpisat dalsiu. Nemam vaznejsie problemy, ale pocas tych 3 mesiacov som spozorovala zmeny hlavne v naladovosti. Stane sa mi ze sa vecer pre nic za nic rozplacem, a pritom nie je dovod. A taktiez co sa tyka chuti na sex...no tak tu nemam vobec. Priatel tym trpi a ja este viac ked sa snazim tvarit, ze sa mi aspon trocha chce. Je mozne ze je to vsetko sposobene antikoncepciou a hlavne, skonci to niekedy?

meduska

ahojte....tiež vidím, že antikoncepcia robi s mojim telom poriadnu neplechu...a coraz viac som presvedcena-ze prestat-dakujem vam

elize

ja som tiez brala na vysokej mercilon, asi prve tri roky. nielenze ma uplne presla chut na sex a bola som stale sucha, bola som na vsetko precitlivela, a postupne mi menstruacia zacala slabnut tak ze sa az skoro stratila. tak som si povedala ze hormonalne zasahy do mojho organizmu uz nikdy viac, vysadila som to a vsetko sa rychlo vratilo do povodnych kolaji :-)

hulicka

ahojte.som tu nova,uz par dni si citam vase prispevky.SUPER!tiez som brala mercilon 6 rokov.hruza!!!! zistila som to az ked som vysadila.bolo mi sice pohodlne no podla mna to neni prirodzene! uz to viem.som kludnejsia hlavne! telo sa mi spametalo asi po 3 rokoch po vysadeni:( TAKZE:nikdy viac umele hormony

BIBIKA

ďakujem pišta :-) ja si myslím že hlavne mladučké baby - tak 15 ročné by naozaj mali zvážiť užívanie antikoncepcie...v tak mladom veku keď sa ešte endokrinný systém búri a švitorí mu, je užívanie HAK fakt najväčšia blbosť. Rozumnejšie je vedieť radšej povedať nie alebo sa adekvátne chrániť...bože ja som taká múúúdra kedže mám vo štvrtok promóciu :)))

arny

Vdaka Pista, myslim ze mas uplnu pravdu. Kazde telo sice raguje inak, ale myslim ze aj ked navonok sa to neprejavi HAK tazko zatazuje organizmus a ono sa to prejavi ked to clovek bude najmenej cakat a potrebovat. Skusila som, zhodnotila a utvorila si zaver, ze nemam zaujem dalej tyrat svoje telo a svojho priatela :o)).

pišta

Aj keď ide na prvý pohľad výsadne o ženskú tému, predsa žijeme, my muži s vami, a máme prioritný záujem, aby ste boli nielen usmievavé ale aj zdravé.
.
Preto bibinka považujem tvoj príspevok aj skúsenosť za veľmi cenné.
******************************************
.
Myslím, že HaK je jeden z najproblematickejších „výdobytkov“ farmaceutického priemyslu vôbec. Jej určité (relatívne) pozitíva ďaleko zaostávajú za negatívami.
Hormonálna sústava človeka, zvlášť ženy, ovplyvňuje dianie v organizme zásadným spôsobom. Ak sa teda niekto rozhodne zasahovať cez HaK do tohoto systému, ide proti prirodzenému aj prírodnému fungovaniu svojho organizmu, čo sa musí nevyhnutne negatívne prejaviť vo fyziologickej aj psychickej oblasti.
Je mi ľúto, dámy, ale to je môj názor.

BIBIKA

aj ja som mala problém s naladovosťou a nechuťou na sex...antikoncepciu som vysadila pred pár mesiacmi a je to v pohode...pomaly sa to upravuje všetko, je to nepridzené telu pchať ho umelými hormónmi, keby som bola vedela že aj tak priberem tak to vôbec nežačnem užívať...

arny

Ja som uz tiez brala predtym Logest. Bolo to asi pred 2-3 rokmi, ale vsetky tieto priznaky som nejak nevnimala, alebo ich pripisovala stresu v praci. Teraz som vsak pred zacatim uzivania nanovo citala rozne clanky tykajuce sa HAK a asi som si svoje reakcie zacala viac vsimat. Tak neviem. Rozmyslam ci to stoji za to...ved proti otehotneniu sa da chranit aj inak a aspon si neznicim oragnizmus hormonmi.