Co robit po vytrhnuti zubu?

Príspevok v téme: Co robit po vytrhnuti zubu?
nadasa

vytrhli mi zub,s korenom i kusok kosti bol pevne prilepeny na koren.mam otvotenu dieru,este vypluvam krv.mam si dat na nieco pozor?mam si to dacim vyplachovat.povedali mi ze nic,aj jest mozem.nemozem si tam zaniest infekciu, pripadne aj do kosti ci hlbsie-do dutin lebky?alebo nejakeho streptokoka ci daco z ustnej dutiny-inych zubov,jedla apodobne?prosim poradte.alebo mam nieco uzivat?nic neberiem,aj zuby som si umyla.mam nieco specialne podniknut?

Nina12

Veľmi mi zapuchla tvár dole pri sánke,išla som na pohotovosť,lebo som mala strašné bolesti. Vytrhli mi zub. Bolesť strašná,rana široká.Opuch trochu sa zmenšil,rana strašne bolí. Repíkom si kloktám. Dodržiavam vždy správnu ústnu hygienu. A preto som sa dnes naplašila nechtiac rukou ako som si pozerala ranu po vytrhnutí zuba,som sa jej dotkla a hrozný zápach.Normálne ma to vydesilo. Viete mi niečo poradiť?

ebi777

o čom ty hovoríš, sa nazýva zubný implantát, skús pohľadať na internete zubár z tvojho kraja, niektorí majú popísaný aj zoznam služieb, t.j. úkonov, ktoré vykonávajú, tam by si sa mala dočítať, ktorý také implantáty robí

Anitt

Dobrý deň,
mám dávnejšie vytrhnutú stoličku,ďasno je zahojené len ma trápi, že ten zub tam nemám nielen z funkčného ale aj estetického hladiska. Chcem si tam dať spraviť niečo čo sa bude podobať prirodzenému zubu.Stačí korunka? Čo mám konkrétne požadovať a u akého odborníka. Spraví mi to aj klasický stomatológ? Ďakujem za radu.

Svietim si

Ahojte..chodu sem este niekto? Mam 23 rokov a obrovsky strach zo zubarov, co je aj vidiet na mojom chrupe.. vsetky zuby vrchne mam pohnite, polamane a ostali mi len korene.. neda sa mi poriadne najest, boli ma to :( viem ze si za toto vsetko mozem sama, ale neviem ako dale.Vlastne mozno by len stacilo zajst k zubarovi, skor stomatochirurgovi, ktory by mi to odstranil.. za jedenast zubov zaplatim asi 700 eur.. Takze zacnem setrit.. Nenajde sa niekto kto pozna dobreho stomatochirurga v banskobystrickom kraji? Bola som u Mudr.Jana Repana ale nezdala sa mi jeho ordinacia, neviem preco.. ach jaj.idem sa ja trapit dalej. :(

mate59

možeš užiť, skús Coxtral alebo Ibalgin.Nevyplachuj si ústa žiadnym odvarom ani ustnou vodou,bolest ustane,skús si lahnuť a klud.

simon-pd

prosim vas o radu vytrhli mi zub stolicku.po vytrhnuti zuba doktor predpisal antibiotika amoxicillin.mam velke bolesti po zakroku a chcem sa opytat ci mozem uzit tabletku na utlmenie bolesti za vkladnu odpoved vopred dakujem.

Contris

Pozor !! Ked Vám krváca zub dlhsie ako 2-3 hodiny chodte na zubnu pohotovost.

Vcera mi o 13:00 trhali 8cku (zub mudrosti) v Bratislave, zariadenie svetej alzbety. Pililo sa aj dasno, bola vrtacka. Po zakroku mu zub krvacal stale dalej. Myslel som ze to prejde ale nebolo to tak. Z celej pravej strany ust sa spravila velka zrazenina,stale to tieklo. Vecer som to uz nevydrzal, klesol mi tlak, zle od zaludka z tolkej krvy. Na beznej pohotovosti vobec nepomohli, nevedeli ani ako. Isiel som do BA na pohotovost na do toho isteho zariadenia.. druhy zakrok trval dlhsie a bolel viac ako prvy. Skrabalo sa dasno, dostal som antibiotika. Takze asi zle vytrhnuty a preto stale krvacal alebo sa to zapalilo ihned..

Ked krvaca zub neprimerane dlho treba sa ihned vratit. Po druhom zakroku som mal zahryznuty tampon 20 min a dalsi 20min, namiesto jedneho 10 min. Uz ten druhy tampon nemal v sebe ziadnu krv.

Dufam ze som pomohol. Ja som googlil vcera presne takto krvacanie zo zuba.. mohol som skoncit zapalom okostnice/dasna..
BTW dobry liek na potlacenie bolesti je Novalgin. Avsak je nebezpecny a na predpis..

kybelgitu

dalsiu vec co som zabudol povedat, nevyplachoval som si usta asi 4 dni, kym to pobolievalo, ked som si umyval zuby zvysok vody aj s pastou som jemne vypluvol... kazdopadne odporucam SALVIOVY caj na pitie, urcite tym nic nevyplachovat!!! rana sa sama zahoji prirodzene netreba tomu pomahat... samozrejme ze zalezi na velkosti (ako vzdy) zubu a samotnej rany a na "prevedeni zakroku"

kybelgitu

mne trhala stolicku (5) dole, ked sa mi po vyplneni kanalikov nechytil mrtvy zub, opuchla mi polka tvare (bolelo to iba na dotyk), ten opuch bol celkom velky... jednoducho zub musel von, dost to bolelo aj cez injekcie co som dostal. zub sa podarilo vytiahnut cely (nedal sa tak lahko tak pouzila aj vrtacku), po vytrhnuti to krvacalo a dostal som radu ze za ziadnych okolnosti NESMIETE KLOKTAT a VYCUCAVAT si tu krv!!! v ziadnom pripade by som nebral iboprufen alebo podobne "feny" preto riedia krv a tym aj spomaluju hojenie rany... nic som nejedol ani nepil cca 5 hodin, potom len caje alebo prevarenu vodu, ako jedlo som zvolil presnidavky :) rana sa krasne zahojila a uz tam mam len pamiatku zaslej slavy mojej stolicky :))