Co robit po vytrhnuti zubu?

Príspevok v téme: Co robit po vytrhnuti zubu?
nadasa

vytrhli mi zub,s korenom i kusok kosti bol pevne prilepeny na koren.mam otvotenu dieru,este vypluvam krv.mam si dat na nieco pozor?mam si to dacim vyplachovat.povedali mi ze nic,aj jest mozem.nemozem si tam zaniest infekciu, pripadne aj do kosti ci hlbsie-do dutin lebky?alebo nejakeho streptokoka ci daco z ustnej dutiny-inych zubov,jedla apodobne?prosim poradte.alebo mam nieco uzivat?nic neberiem,aj zuby som si umyla.mam nieco specialne podniknut?

dom 287

myšlienka. Preboha nemožu ti naraz vytrhnúť 5 zubov, a prečo ti to robila, kvoli čomu.Nejaké iné riešenie.
Po vytrhnutí len kasovitu stravu, a piť, ukludnujucu, čakať kým to prejde.nie mliečne výrobky, tie až keď to prejde.

Wonka

suhlasim, mne trhali naraz dva, nebolo to nic prijemne, ale da sa to prezit. Potom mi to napuchlo, musela som si davat studeny obklad, dala som si wibenzym aby mi to odpuchlo a nezapalilo sa to. Bola som za dva dni ako nova. Velmi rychlo to preslo

myslienka

Citala som vaše komentaré,ake strašne je bolesť zuba!!!!!!!!!! Piatok mi vytrhla doktorka 5 zubov a stredu jeden.Všetko sa da prežiť,len mať odvahu.

zr

zub ma bolel niekoľko rokov tiež mi zanášal zápaľ aj hnis po celom tele a mala som kadejaké zdravotné problémy,hlavne zo srdcom a ľadvinou asi sa mi stolička osmička zapálila od chronického zápalu hrdla a stále pobolievala, bola na ňom aj malá čierna bodka, bylinky mi preliečili ranu aby nevznikol ďaľší zápaľ a hnisanie -repík, harmanček a šalvia, hneď som vyplachovala bylinkami aby sa rana nezatvorila aby sa čím dlhšie preliečovalo zapálené ďasno aby bylinky prenikali čo najhlbšie,ďalej som skúšala GLIMBAX na preliečenie hrdla aj jamky po zube, lieči zápaly aj v krku a tlmí bolesť, na rýchlejšie hojenie som užívala Wobenzyn

hej

zub ma pobolieval pať rokov, tvrdili, že je zdravý až mi ten zápal v ložku poškodil krvným obehom viaceré orgány, nie každý zubár rozumie snímkam, na zubnej chirurgii mi trhali osmičku, zalomila sa, sekali, brúsili,škrabali hneď v ten deň som si začala vyplachovať REPÍK+HARMANČEK repík rýchlejšie zahojí zapálené ďasná a harmanček dezinfikuje,pekne sa to začalo hojiť ale diera po týždni bola dosť veľká, stŕpnutú polovicu tváre som si natierala TREZALKOVÝM olejom/na tri týždne zaliať trezalku do oleja nechať na okne/pomáha to proti nervovým bolestiam a oživuje nervy, na tretí deň začali bolesti, pomohli prášky FLECTOR zaúčinkujú za 10-20 min. boľavú sánku som si natierala gelom FLECTOR tento prípravok lieči aj zápaľ, občas som si dala aj paralen,potom som striedala vyplachovanie aj zo šalviou, po týždni som si s čistým špáradlom začala dávať CORSODYL gel do jamky, sánka a okolie pobolievalo natierala som si LIOTON GEL, pomáha na opuchy,žily a na úrazy svalovo-šľachové a podliatiny striedala som to s trezalkovým olejom, z každého čaju som aj popíjala aby sa preliečoval organizmus od zanesených zápalov a škodlivýn zo zuba

Nina12

Prezyvka55 veľmi pekne ti ďakujem za ochotu a vysvetlenie.Ďakujem. A máš môj obdiv tri zuby naraz,šak by som tam umrela.Ja som taký typ ,radšej sa dám operovať ako ísť zubárke.Mne ešte nič nerobia a už sa bojím. Ako decko som nechtiac pohrýzla zubára do ruky a dal mi facku.Malému dieťaťu a potom ma matka nevedela dostať k zubárovi. Zážitok z detstva. Ďakujem za radu a ochotu a čas. Všetko dobré prezyvka55. Nina

Prezyvka55

Nina12 no u doktora kloktas preto aby videl ze ci ti v rane neostalo este nieco, gazu ti dal na zastavenie krvacania, tak ako mohol/mohla ti to preplachnut peroxidom vodika ale doma takyto vyplach peroxidom vodika v ziadnom pripade uz nerob ten sa robi vtedy ked je rana cerstva a mas to umrtvene.

Ano ta voda je curasept ads 220. Ale nepouzivaj ju viac ako 2 tyzdne, stejnak by sa ti mala za tu dobu minut takze nie je problem ze by si to prehnala s uzivanim :), pouziva sa po cisteni zubov teda napijes sa toho minutu pokloktas jemne alebo iba tak nechas posobit v ustach a potom vyplujes ale uz si potom nevymyvaj usta s vodou ani nic nepij, najlepsie je tuto preceduru robit pred spanim alebo po jedle.

Inak bolest je normalna :) ja som tyzden bral 2 ibalginy denne a potom to prechadzalo. Do 2 tyzdnov uz nebola ziadna bolest. Ja som sa s tym neparal a dal si vytrhnut 3 osmicky naraz :D co boli chybne :D. Lebo som si povedal ze urcite to bude boliet a ked si dam teraz vytrhnut len 1 tak uz druhykrat nebudem chciet prijst a budem to odkladat tak som povedal ze vsetky naraz lebo ja uz potom nepridem :D.

Inak do tej rany si moc nedzub, mala by si v druhy treti den vytvorit taka biela zrazenina ci co, no a to su zoxidovane cervene krvinky to tam sa potom bude vytvarat zaklad pre nove dasno takze to neni za potreby nicim cistit. No a jest na druhej strane treba.

Nina12

Prezyvka55 ďakujem vám za rady. To doktorka mi povedala,že mám hneď kloktať. A vlastne až doma som si uvedomila,že vytrhla zub a povedala vikloktajte si.Raz som si vikloktala s vodou,aj to tam bolo málo vody a potom mi tam dala vatu,či gázu také niečo. Nemala tú ranu po vytrhnutí niečim vydezinfikovať. Ja z tej strašnej bolesti som tam ani nerozmýšlala,až doma ma napadlo,že prečo som sa jej nepýtala čo mám robiť.Ale to bola taká bolesť aj potom, plus celkovo mám strach zo zubárov,že som bola rada ,že odchádzam po svojich.

Prezyvka55

Nina12 no neviem prvy den by som urcite s repikom nekloktal, vlastne ani druhy ani treti len jemne vyplachoval teda dal si od ust repik nahol sa na tu stranu kde je rana trochu podrzal a tak.
Najlepsie je to neprehanat s hygienou hned po zakroku. A ovela lepsie ako repik je Curasept ADS. Taka voda bez alkoholu, treba to pouzivat pred operaciou a potom par dni po asi tyzden. Rozhodnie nie ziadnu inu len Curasept, ziaden corsodyl alebo daco ine, curasept, lebo ludia si zvyknu povedat ze aa sak podobny nazov tak zoberiem tu druhu ale proste nie.

No a ktvojmu probleu este, ked sa ti bolest bude zhorsovat tak chod k doktorovi, naprikla v pondelok na kontrolu ze ci sa to dobre hoji. Taka biela somarina ked sa ti spravi v tej rane tak to je normalne, neni to hnis.

Ved uvidis, inak ako tak po vydrhnuti zuba boli papula aj tyzden uplne bolest by sa mala vytratit do 2 tyzdnov.