Zápal močových ciest

Príspevok v téme: Zápal močových ciest
grace

Za posledný polrok mám tento zápal už 5 krát a sama neviem co robim zle, vsetky rady dodrziavam, ale zda sa mi ze zakazdym sa to objavi asi 2 dni po pohlavnom styku (nie po kazdom)bola som liecena bismoralom antibiotikami raz to preslo aj same od seba, ale je to nepredstavitelne neprijemne a najma to, ze neviem kedy ma to zase chyti:(
mate niekto nejake skusenosti alebo typy a postrehy?alebo nejake linky na dobre stranky... ?

valikka

No, ked si raz mala riadny zapal, bude sa ti to opakovat do konca zivota, je len otazne, v akych intervaloch, ci raz do roka, do dvoch, alebo kazde 2 mesiace...najcastejsie sposobuje zapaly bakteria zijuca v hrubom creve,cize staci ak sa partner poobsmieta trosku pri tvojom konecniku a uz moze bakterie zaviest k mocovym cestam...takisto tangace predstavuju ten isty problem...odporucam preto prisnu hygienu, a davat si pozor najma na toto, no a tiez nespavaj bez prikryvky, i ked je teplo, snaz sa mat zakryte aspon krize a zadok aspon do pol stehien...viem o com hovorim, problemy mavam od 12tich, ked som raz riadne prechladla. Inak odporucam pravidelne uzivat tabletky URINAL, na prevenciu, pri priznakoch zapalu je vhodnejsi UROVAL MANOSA, ktory zabranuje rozmnozovaniu bakterii a ich uchyteniu na stene mocoveho mechura. Inak mne pri zapale velmi dobre robi vyvar z petrzlenovej vnate - len ju zaliat vriacou vodou a pit. Nechuti to bohvieako, ale vzdy mi ulavi od bolesti.

de

mam presne takéto skusenosti ako prispevatelky predomnou. sposobovali to tampony a už som začinala mať obavi čo robiť, ked sa to neustale vracalo. Preliecili ma antibiotikami - CIPHIN a pila som velmi vela tepleho caju na mocove cesty. Fakt to pomohlo a už odvtedy sa to nevrátilo ale preventivne 1x do týždna pijem urologicky caj. skus a snad to zaberie. prajem vela zdravicka

nina2323

Tiez som si presla tymito zapalmi a trvalo to skoro 3 roky. Liecil ma urolog urovaxomom a nolicinom(tym castejsie). Tiez mi urolog hovoril, aby som dodrziavala pitny rezim, byt stale v teple. A zistila som,ze som mala zapal moc. ciest aj z tamponov(zrejme obsahuju nejaku chemikaliu). Drzim palce

damaxy

viem čo prežívaš.Tento problém ale rieš s urologom,tam je totiž určite oslabená imunita a pre nás nič strašné tebe vyvoláva zápaly.Mne to liečili napokon prípravkom urovaxom a ja som si pridala k tomu ešte propolisovú kúru pol lyžičky propolisu do pol deci vlažnej vody pol hodinu pred jedlom 3 týždne 2 týždne pauza a opat 3týždne.Pitný režim,hygiena neznižovat ph mydlami,vyhýbat sa prechladnutiu,nechodila som do žiadnej vody v lete okrem morskej a mokré plavky dole.Pozor na prezervatív,pretože aj tím čo je natretý niekomu sposobuje také problémy,niečo su moje rady a niečo od pacientiek z čakárne.Ja to od vtedy už nemávam.možno aj 8 rokov.Ale je to zlé ochorenie a bolestivé.