ach to hlupe koleno :(

beta

ahoj, ked tu čitam tu temu o kolenach, zaujimal by ma tiez taky nazor od rng napr.. na jar som spadla na eskalatore, takže som dostala priamo do stredu kolena ostru ranu (za cerstva to boli akoby dve diery v tvare pyramidy v kolene). nesla som s tym k lekarovi (viem,že to bola chyba)od vtedy mi to koleno puka a nemožem si plnou vahou na neho klaknut. ma po takom case este vyznam ist k lekarovi alebo to nechat na prirodu?

letoile

dakujem velmi za odpoved. Ked budem mat nieco nove, dam vediet a dufamn ze odpisete, este raz velmi pekne dakujem.

RNG

Co sa tyka tej nehojacej rany, asi sa jedna o zlaty stafylokok, na to je dobre GSE(plnokrat spominany "horkac"=15-30 kvapiek GSE do pol litra vody, pit postupne cely den.)

RNG

Zapal pecene moze byt z padu. Tiez z virusov(to moze dostat kazdy lahko, hlavne v nemocnici, kde je toho plno) alebo zamorenia(vcitane mnohych farmaceutik, ktore maju postranne ucinky na peceni...)
Pomoc je jednoducha a viackrat spomenuta vo fore:
protokol dr. Berksona a prirodzene protizapalove(quercitin, rybacie oleje,zazvor, curcumin, vitamin C a E...)

letoile

DOBRY DEN, mam jeden velky problem a uz neviem na koho sa obratit. moj kamarat spadol z bicykla 15.8 na roh obrubnika. roztrhol si sval pri kolene a odstrbilo sa mu z klbu. tyzden lezal u nas v Revucej v nemocnici, a ked dostal podozrenie na zltacku, previezli ho do Lucenca na infekcne oddelenie. Zltacka sa nastastie nepotrvrdila, ale zistili mu zapal pecene. A nikto nevie ze z coho a ako to liecit. A co sa tyka toho kolena, ranu mu zvnutra kazdy den cistia, dnes mu to cistili peroxidom, stasna bolest. Tu ranu ma na pravej nohe, na pravej strane z boku, a vytvoril sa mu hnis na lavej. K tomu ma tu ranu zapalenu. A lekari tvrdia, ze ten hnis nemozu len tak odtial vybrat a na to kolenomoze mat trvale nasledky, Prosim vas, ako dlho sa mu ta rana bude hojit alebo ci ma este nadej aby nemal tie nasledky.Pomoztee prosim

peťa

RNG odkial ty to vsetko vies ? Si lekar alebo co si podobne ? :) Budem rada, ak pomozes aj mne ... resp. mi povies svoj nazor... moj problem je v teme: aky je vas nazor ?

RNG

Vyron.
Najlepsie imobilizovat(nehybat) a niektore enzymi pomozu odstranit podliatinu(bromelain, serrapeptaza/serrazyme, nattokinaza-na prazdny zaludok)