Atopicky ekzem

Jesica 22

Ja som sa docitala o tom, kopirujem to a posielam prilohy...
Sama som to skusila a zabralo, a to som celych 30 rokov vyskusala aj nemozne. Drzim palce vsetkym?

Barny36

Na atopicky ekzem mozem oporucit pripravky od protopanu, vyvinul je sam atopik a su specialne vyvinute pre atopikov

Sona345

Množstvo ľudí vidí deťom na ručičkách ekzém a hneď schytia svoje deti, aby sa ho náhodou nedotkli. Ja viem, ekzémov sa všetci boja ale ekzém je geneticky daný a určite sa ním nemožete nakaziť. Ekzémom trpia ĺudia, ktorí majú narušenú kožnú bariéru a majú kožu veľmi citlivú. Nedá sa vyliečiť, dajú sa len potláčať príznaky. Často je spojený s alergiami, prípadne nejakým vnútorným problémom. Člověk s atopickým ekzémom by sa mal vyhýbať alergénom v potravinách, prostredí, chemickým látkam, pretože toto všetko može ekzém zhoršovať. Doležité je tiež správne sa starať o pokožku a pravidelne ju premasťovať

alcyon

Atopicky ekzem sa neda liecit, iba potlacit. V puberte som tym dost trpel. Teraz mam iba na prstoch. 1x tyzdenne kortik. mast a inak si mastim ruky hydr.kremom z Avon, ktory obsahuje glycerin. V strave sa neobmedzujem, hoci napr. citrusy to mozu zhorsit. Najhorsie to je, ked je sucho ako teraz.