Vysoká hodnota ALT, AST a GMT

Príspevok v téme: Vysoká hodnota ALT, AST a GMT
venuša

Ahojte! Ak ste tu niekto doma v pečenových ochoreniach, prosím Vas poradte mi, som velmi vystrašená a zúfalá!Moja sestra má 18 rokov a teraz jej z odberu krvi zistili že má vysoké hodnoty pečene, alebo neviem ako sa to presne hovorí. Presne neviem, ale ALT nad 4, AST a GMT okolo 3. Viem že zvýšenie týchto hodnôt vedie k hepatitíde, a preto sa o ňu hrozne bojím. Ak viete niekto, či sú tieto hodnoty príliš vysoké, a aké to je vážne, prosím pomožte. Dakujem!

aljoska

No može to byt príčinou.A treba pátrat aj po iných príčinách.Jednoznačne by som ti odporučila úplne skoncovat s alkoholom nech sa pečen trocha spamatá.A kup si v lekárni niečo na podporu pečene.

beso

Robili mi preoperacne vysetrenia a touto nahodou mi namerali GMT 9,94 a ALT 1,09. Najblizsi termin na sono mam az o mesiac a neviem co ma moze cakat. Alkohol pijem,ale zeby bol dovodom az tak vysokych hodnot??

venuša

Bilirubín neviem, pozriem sa jej na výsledky, ale myslím že nie. Nie je žltá, už som ju preskúmala, ale tak aby si to nevšimla. Nechcem aby sa ľakala, až keď už budeme vedieť čo je. Na stolicu a moč sa tiež spýtam. Odporučovali mi Golden Yaccu. Má s tým ešte niekto skúsenosti?!

leelka

Má zvýšený aj bilirubín?Je zlta?má aj nejaké tazkosti, bolestu brucha, zvracanie, hnacka, bolesti klbov, svalov, horucka?Nema tmavy moc alebo svetlu stolicu, svrbenie koze?Brali jej krv aj na vysetrenie na hepatidu A, B, C, ak nie tak by sa malo vysetrit aj toto.Tie piercingy su podozrive, mala vzdy sterilne nastroje?Aj takto sa moze prenasat hepatitida B a C.Ked jej robili sono pecene, tak asi aj zlcnika a zlc. ciest - mohla by mat napr. aj kamen.

venuša

Zatial bola na sonografii brucha ale všetko má v poriadku, pečeň nezväčšenú. Možno keby jej ešte raz vyšetrili krv, vyšli by jej lepšie výsledky. Alebo to nie je možné?

zlata

ak su tie hodnoty take ako pises lekar ju musi poslat do hepatologickej ambulancie.s takymito hodnotami sa lezi na infekcnom oddeleni.nieje nazltla hlavne ocne bielka?