Vysoká hodnota ALT, AST a GMT

Príspevok v téme: Vysoká hodnota ALT, AST a GMT
venuša

Ahojte! Ak ste tu niekto doma v pečenových ochoreniach, prosím Vas poradte mi, som velmi vystrašená a zúfalá!Moja sestra má 18 rokov a teraz jej z odberu krvi zistili že má vysoké hodnoty pečene, alebo neviem ako sa to presne hovorí. Presne neviem, ale ALT nad 4, AST a GMT okolo 3. Viem že zvýšenie týchto hodnôt vedie k hepatitíde, a preto sa o ňu hrozne bojím. Ak viete niekto, či sú tieto hodnoty príliš vysoké, a aké to je vážne, prosím pomožte. Dakujem!

Macusik

Dobrý deň chcem sa opýtať má niekto skúsenosť z veľmi zvýšenými testami AST 0,59,ALT1,36,GMT 3,69 som po op.zlcnika teraz momentálne tachykardia vysoký spodný tlak a lumboischialgia usg pečené stukovatelost zatiaľ nič neliečené sú tieto výsledky veľmi zle ďakujem za odpoved

Nika Brano

Dobrý deň,dosť ma trápia výsledky ktoré som dnes dostala do rúk.AST 1.32
ALT 2.29
GMT 20.31
Bilirubín 7.44 a to vôbec nepijem ani som nikdy nepila žltačku som neprekonala žiadnu.Neviete čo to môže byť? Ďakujem

Nika Brano

Dobrý deň,dosť ma trápia výsledky ktoré som dnes dostala do rúk.AST 1.32
ALT 2.29
GMT 20.31
Bilirubín 7.44 a to vôbec nepijem ani som nikdy nepila žltačku som neprekonala žiadnu.Neviete čo to môže byť? Ďakujem

babena

zistili mi pri prehliadke zvýšené hodnoty GMT 3,24. Je možne , že pri zahajení uplnej abstinencie okamžite sa tieto hodnoty znížia? . je to otázka týždnov alebo mesiacov? Ostatne hodnoty AST , ALT su v norme

bubiiiq

dobry den, prvy krat v zivote som si dal marihuanu,a bol som za to v nemocnicy,bo som sa zlakol co sa mi moze, stat,,a nic mi z nej nebolo,ale nasli mi nieco ine, mam AST- 1,11 ALT- 3,11 GMT- 0,86, zajtra idem na gastro,,neviem ako sa to bvola, hadicka do ust a odstipnu mi zo sliznice,natesty, , hovoria ze to moze byt hepatitida c alebo aj mononukleoza,,ale nevedia presne. bojim sa co to moze byt, ah, aeste ktomu pred asi cc 2 rokmi mi povedali ze mam alergie, nie velku ale mam asi 2+ na muku zemiaky mlieko krkvu a tak,a mal som brat dietu,ale nebral som, moze to byt z toho? alebo aj nieco ine? prosim poradte . dakujem amimochodm mam 16 rokov