3 mesiace trvajúce ťažkosti - tráviaca sústava

Príspevok v téme: 3 mesiace trvajúce ťažkosti - tráviaca sústava
Xylos

Ahojte,

podelím sa s vami o moje ťažkosti, ktoré začali koncom júna.
Prešli už takmer 2 a pol mesiaca.
Pociťoval som na konci júna dosť výrazne bolesti brucha, hnačky.
Neprestávali ani po užívaní liekov ako yomogi, neskôr hylák, tasectan.
Nasledovala samozrejme dieta, kde boli najmä banány, ryža, čierny čaj.

Ale potom prišli ďalšie problémy, ako extrémne bolesti žalúdka, nafukovanie, pálenie záhy.
Za tú dobu som navštívil lekárov, ktorí mi urobili hadičku cez nos do žalúdka, kolonoskopiu, výtery, vzorky zo stolice, odberi krvi, ultrazvuk. Všetko bolo v poriadku, jediný problém bol zápal žalúdka, ktorý mi zistili cca 7.7., po kontrole mi bolo povedané, že môžem začať znova konzumovať všetko pomaly, ale mne bolesti aj tak neprešli.
Tak som si zaplatila alergo, nezistila sa žiadná alergia na jedlo, sibo dýchové testy negatívne, histamín negatívny, laktóza negatívna, jedine čo vyšlo pozitívne bola fruktozová intolerancia/maloabsorpcia.

Za to obdobie som schudol takmer 10 kg, keďže cukor konzumujem úplne minimálne, ovocie a zeleninu takmer vôbec. Ťažkosti však stále pretrvávajú, aj pri dietnej strave. Bral som helicid, ale z neho som mal skôr pocit, že je horšie tak som dostal Ozion, užívam probiotika ProTrio.

Jem dosť málo, pretože po jedle prídu bolesti, hneď s tým aj zhoršenie nálady a nechuť do jedla.

Čo by ste ešte odporúčali ďalej? Alebo môže ten zápal žaludka (bol len mierny na malom kusku) ešte stále štrajkovať? aj po dvoch mesiacoch? Aj keď už mi bolo povedané, že by to malo byť okej?

Nemal som ani skryté krvácanie, ani chudokrvnosť, či vôbec.