Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Moja sestra - alkoholička

Príspevok v téme: Moja sestra - alkoholička
ELLYNKA

Ahojte, mám sestru, pomerne mladú (41 rokov) ešte pred rokom normálne fungovala, pracovala, tak jej priateľ ju stiahol do alkoholizmu až do takej miery, že od soboty skončili na ulici, problém je, že je vo veľmi zlom stave, ale podľa zákonov svojprávna, to celú situáciu sťažuje, moja sestra nevie chodiť, až do takej mieri to zašlo, potrebovala by som ju dostať do nemocnice, ale myslím si, že nik nebude ochotný, nie som idealista, viem, že na 99% je v stave, kedy tam umrie, ale chcela by som, aby to bolo aspoň ako tak bez bolesti a v normálnom čistom prostredí, nie pri lesíku a pri potkanoch a bezdomovcoch, moja sestra je vyštudovaná zdravotná sestra o to je to smutnejšie, viete nejaké rady kam by som sa mohla obrátiť? Opakujem je v stave,kedy sa sama o seba nevie postarať, ďakujem.

darinka76

zalezi to veru velmi od nej...ako je jej skoda, pretoze slovensko potrebuje zdravotnikov ako sol, no ak uz je na takej urovni ze to aj popiera tak moc tam s tym nenarobis...

ELLYNKA

Áno, problém je, že odmieta a je pod vplyvom aj svojho partnera, ktorý taktiež pije, keď tam príde záchranka, odvetia, že pomoc nechcú, neviem, veď určite sa jej aj štítia a veľmi radi odídu ...:(

evicka085

ja len jednému nerozumiem. ona si nechce dať pomôcť? lebo keby chce tak by to nemalo taký ťažký priebeh.

monamini

je to smutne a velmi ma to mrzi. no myslim si ze zdravotnici na pohotovosti by ju mali prijat ci je svojpravna alebo nie. jedna sa o pomoc a zachranu cloveka.