Endometrióza a upchaté vajcovody

Príspevok v téme: Endometrióza a upchaté vajcovody
Jovanka

Dobrý večer, mám diagnostikovanú endometriózu a upchaté vajcovody. Situácia sa ani po prefuknutí nijak nezlepšila. Prirodzene je to úplne nemožné a tak nám ponúkli na otehotnenie jedinú možnosť a to IVF. Absolvovali ste to prosím niektorá ? Viete mi doporučiť nejakú úspešnú kliniku ? Ako to prebieha ? Ďakujem vopred za prípadné rady

zuzulienka9

Dobré ránko :) ja mám skúsenosť len s IVF na klinike Repromeda www.repromeda.sk a tak napíšem ako to prebiehalo u nás. Najskôr sme mali konzultáciu, kde nám popísali taký úvod a ceny. Potom sme absolvovali vstupné vyšetrenia - genetické vyšetrenia, spomínam si PANDA test z krvi a ja ultrazvuk a manžel spermiogram a obe boli podľa nás v pohode - nič strašné. Potom som mala hormonálnu stimuláciu daním liekov do podbruška - tiež nič strašné :) a potom nám odobrali vajíčka a spermie, potom oplodnil vajíčka embryológ a v rámci transferu katetrom preniesli embryo do maternice - manžel bol so mnou takže sme boli pri tom obaja . Bolo to veľmi príjemné, ale aj stresujúce a psychicky náročné. Mali sme šťastie, že naša pani doktorka bola láskavá a mala na nás čas a prešla si celým procesom s nami. Vďaka ním máme doma šikovné zdravé dievčatko :) Keby som musela zopakovala by som si to o5 s nimi