Veľká tréma ( nervozita)a trasenie hlavy

Príspevok v téme: Veľká tréma ( nervozita)a trasenie hlavy
maro19

Čaute, hľadal som pomoc u psychiatrov aj psychológov no trápim sa s touto obrovskou nervozitou od cca 17 tich (teraz mám 44) a nič sa nezmenilo ešte sa to zhoršuje. Najviac ma mrzí to trasenie celého tela hlavne hlavy a v tom momente ani neudržím očný kontakt a vlastne celé telo je vo veľkom strese , keď som v kontakte s ľuďmi hlavne v uzavretých priestoroch a najviac s autoritami. Veľmi ma mrzí, že nielen pri cudzích ľuďoch,ale viacej pri známych a blízkych , lebo viem,že budem musieť komunikovať.Bral som rôzne antidepresíva, niektoré prestali po čase akokeby účinkovať, iné malí nežiaduce účinky . Teraz som už asi 7 rokov bez liekov aj keď neurol mám vždy po ruke a snažím sa ho brať len v najnutnejších situáciách cca 2 krát za mesiac. Vždy mám zlý pocit,že som to nezvládol bez neurolu. Fakt neviem ako sa tejto extrémnej (a pritom ide o milé situácie ako stretnutie sa s kamarátmi v obchode ...) nervozity zbaviť, potlačiť, skryť . A keď sú vypäté situácie, hádky na pracovisku,je to ešte horšie. Keď môžte poradiť budem rád, snáď mi niečo pomôže. Aj keď sú to už roky, stále bojujem a verím,že sa stane "zázrak". Ďakujem

maro19

Ďakujem za názory, pupavka-tiez sa týmto trápite,som rád, že už je jej lepšie. Chodil som do fitka pol roka,ani jeden deň tam nebol dobrý... skúšam veľa vecí no nič zatiaľ nezaberá. Je pravda,že pohybu mám menej,ale tie problémy som mal aj keď som aktívne športoval...

pupavka18

Ešte jeden ,,tip" dcéra začala vtedy chodiť do posilky, vybrala si trénerku, v jej veku, cvičenie jej našla na mieru doslova, tešila sa na cvičko a proste mm po mm stres sa znižoval, boli doslova panické ataky na dennom poriadku z každej malinkej prekážky, stres už bol vôbec do posilky ju dostať : lebo všetci pozerajú ,,len ňu" do posilky s neurolom ráno jedine - na začiatku,

spolu sme chodili, dospelú som ju odvádzala tam za ruku a čakala pred fitkom na ňu, postupne vychádzalo von usmiate dievča, ktoré si dokázalo aj objednať kávu!!! Aj jedlo dokázala zjesť v reštike, dačo nevídané neslýchané,

dovtedy stres a strach nedovolil nič, z toho samota, depky, tras na každom kroku zo všetkého

pupavka18

Cez víkend ísť aj od štvrtku na nejaký pobyt, wellnes, turistika, relax proste, bazén, dobré jedlo, rozprávať aj s cudzími ľuďmi, čo sú tam
Alebo zájazd na pár dní urob poznávací, zase iní ľudia, iné vnemy

Nám toto pomohlo veľmi, na zníženie stresu ešte Carnosine,prečítaj na nete, dostať v DM drogerke - tam, kde sú vitamíny, alebo niekde v BA merajú aj počet stresových jednotiek, my sme nešli, som videla že dcéra v takom strese, že až.... Trvalo to ale dlho, cca tri roky,
Teraz,keď je ako tak ,,v norme" pravidelne na pobyt ide s kamoškou, priateľom, výlety, strava minimálne cukor, biela múka, ráno čokoláda 70-80%, kocka dve, jablko doobedu denne Eveline je super, jogurt Hollandia a ovsené vločky, no je toho viac

Stále niečo plánujeme, vnútorná pohoda sa udržuje dobrou náladou, optimizmom, doma si vylepšuj prostredie, aby si sa príjemne citil

pupavka18

Stresík je to akoby v konkrétnej situácii, tak možno treba aj ,,trénovať" chodiť napr do obchodu,keď je veľa ľudí a pýtať sa na nejakú drobnosť, proste treba to prekonať

Omega 3 je dobrá, antistres od Jamieson napr. = komplex vit.B, Magnerot
Spánok napr hypnox Forte od Barnys je super, nájdi prečítaj na nete, aschwaganda rodiola..

Každý deň ak sa dá fyzická aktivita, rýchla chôdza, alebo beh skús

peterkova_klar

Tak tie pekné a dobré veci ti nespôsobujú stres, nie? Podľa mňa to taká veda nie je. Keď sa ocitneš v situácii, ktorá ti nie je príjemná, tak tvoje telo s tým takto bojuje.

maro19

Ja by som to opísal asi tak, že pri každej negatívnej konfrontácii (hádka, výmena názorov...) moje telo a hlavne hlava sa začne nekontrolovateľne triasť a neviem to zastaviť...a pritom niekedy nejde o nič vážne,ale aj tak sa nedokážem ovládať a celý sa trasiem. Ale sú výnimočné (krásne) momenty,kedy takéto konfrontácie zvládam skvelo,bez trasenia a tomuto celému nerozumiem,že prečo sa to niekedy dá takto...

maro19

Stastna125 . neviem vám povedať,no trochu zvláštne je na tom to, že situácie v ,ktorých som niekoľko dní nervózny,tak zrazu prídu dni (je ich oveľa menej) kedy je to presne naopak a ja doposiaľ netuším ako je to možné.