Neuveriteľny chaos a neporiadok

Príspevok v téme: Neuveriteľny chaos a neporiadok
bebekeks

Zdeavim, mam problem, ze doma mame permanentny bordel a chaos. Takmer ziaden rezim ale na druhej strane obrovsky neporiadok. Mama ma obrovske mnozstvo maciek, ktore neustale pusta do garaze a casto aj do domu. Okrem toho zbiera vela nepotrebnych vecí, pricom zanedbava domacnost. Rozumiem, ze toho ma vela. Ale veci sa nezmenia ano ked pridem domov, z ineho mesta, kde som pracovne, a snazim sa jej so vsetkym pomoct. Domace povinnosti tiez moc nedodrziavaju moji surodenci. Rovnako prispievaju k neporiadku a tiez nemaju bohvie aky rezim. Co mam robit? Toto trva uz dlhe roky . Len ja nevladzem "nastolovat" neustale nejaky rezim a poriadok, ktore sa aj tak zvrhnu a vsetko je nakoniec aj tak v chaose a neporiadku. Uz som z toho na nervy a na liekoch. Prosim ak mate nejake skusenosti POMOZTE MI. Uvitam kazdu radu. Som uz zufaly. Dakujem

Samanta77

Ahoj! Znejú tvoje rodinné záležitosti naozaj náročne. Je dôležité nájsť spôsob, ako zvládať permanentný bordel a neporiadok. Možno by bolo užitočné hľadať pomoc v odborníkoch, ktorí sa venujú organizácii domácnosti a poradenstvu. monkeymart.online je obchod, kde môžeš nájsť rôzne produkty a nástroje na organizáciu a úpravu priestoru. Skús sa s nimi porozprávať alebo si vyhľadaj odborné knihy a články, ktoré by ti mohli pomôcť s upratovaním a udržiavaním poriadku. V každom prípade, dôležité je nájsť spôsob, ako zvládnuť tento neporiadok a udržať sa v psychickej pohode.

pupavka18

Lepšie určite nie, skôr horšie
Mama nie je po psychickej stránke OK? vie hospodáriť s financiami? Tiež ty musíš posúdiť,keď sa rozprávate, či je ok..či nie je mentálne kúsok inde, zhromaždenie veci nepotrebných aj mačky neúnosné množstvo:nie je ok,nie je to bežné,ani normálne

Posúdenie psychiatrom,ale či bude ochotná,tiež súrodenci či budú súhlasiť, im to nevadí, tiež divné je to

Na nejaký čas ju dať na liečenie,kde by bola liečba na OCD zhromaždovanie veci, len si to myslím,že by to mohlo byť, tiež terapia od psychologičky na liečení o tom všetkom,ako žije, v liečebni by musela sa zapájať do práce, izbu udržiavať v poriadku, napr.v jedálni upratať stoly, služby majú, spoločné priestory, aby sa mohli tí, čo to dokážu,zaradiť života

Medzitým doma spraviť doma poriadok, súrodenci by mali spolupracovať, veci do vriec dať, pretriediť, odniesť do zberne odpadov, mačky do útulkov, alebo dať na net,či niekto si nevezme aspoň niekoľko,
Veď mačiek bude pribúdať neustále...matka čo robí celé dni, mala by mať nejaký program,čo ju od mačiek a bordelu vzdiali,
Nejaký pravidelný režim dňa, ako všetci ostatní ľudia

daniela2

ahoj, mamim život je mamin život, a Tvoj je Tvoj. Prečo máš byť z maminho života na prášky? Keď Ťa po celý čas vychovávala, nevadil ten chaos a neporiadok? Tak lepšie to už nebude.