Psychika? Iba psychika?

Príspevok v téme: Psychika? Iba psychika?
Mintenker

Dobry den prajem , Pán doktor na kardiologii ktoremu som pisal naposledy ohladne mojich problekov ) mi poradil ohladnepiskania v usiach ze to nieje  Kardiologickou pricinou. Piskanie je uz omnoho lepsie  len ma bolieva hlava stale na spankoch a aj krcna chrbtica  je cela bolava stuhnuta. Mam 12 hosin denne stres v praci a stava sa minze v klude mam take stavy neviem ci to je uzkost ,ale zacne sa mi horise dychat mam pocit aooby ma skrtil niekto a taky jemny tlak na hrudi mavam  a taky pocit horucavy v tvari . Mam aj uzkosti a panicku poruchu vraj, beriem antidepresiva nato ale nemam pocit ze zaberaju. Mozem mat taketo stavy z toho ze mam vela stresu a ze som prepracovany alebo by som mal riesit kardiologiu s tymito priznakmi ? Ked pracujem tak nemam tieto stavy vzdy az vecer (teda hlava ma bolieva aj cez den obcas ) ale tie navaly tepla mavam az vecer. Beriem sertralin a nebilet 5 mg , tep mam v poriadku a tlak si nemeriam nakolko ked vidim tlakomer tak mam panicky zachvat :D asi som hypochonder alebo co pretoze vzdy si vsetko spajam s vysokym tlakom aj ked roky dozadu som ho maval dobry no vzdy ked mam tieto stavy tak mam v hlave len ,,vysoky tlak,, a hladam si priznaky vysokeho tlaku na internete stale a potom mi je este horsie.. Moze stres chronicky sposobivat taketo stavy aj ked beriem ad ? Dakujem vam za vas nazor popripade skusenosti. Ad beriem 5 rokov … v lete fajn zimy a jesen hrozne . Uz neviem ako dalej. Psychiterapie su velmi nakladne a neutiahne m to

pupavka18

Tak akoby zmiešané, jedno cez druhé panické ataky z tlakomeru, že zle bude, a k tomu na tlakomer máš OCD, ja to mám doma u dcéry, tak toto viem pochopiť úplne

Toto ty musíš sa naučiť doslova krok za krokom zvládať situáciu, lebo po skončení ataku, VŽDY žiješ, nič sa nestalo

Sertrallin na OCD berieš, toto je napr.ako keď sa niekto boji pavúkov, malá muška..netopierov, ataky strašné, nedá sa zastaviť, treba predvídať, dať do poriadku psychiku, Antistress kúpiť= vitamín komplex B, a tak, ako tu ti písali pravidelne prechádzky, prinútiť sa, mať iné vnemy nielen strachy,

Na sebe pracovať, lebo strach ničí všetko,že nedokážeš ani dva a dva.. RevitanervStrong na psychiku a chrbát je dobrý, či máš dobrý spánok,

OCD, strach z toho tlaku a tlakomeru ťa ovláda, deň noc asi..
Preto pohyb, naozaj sú účinky zázračné, treba sa prinútiť za každého počasia, a keby si nebol sám na prechádzke, že humor, rôzne témy preberáte, iné vnemy, čo vytlačia z hlavy strachy, tie sú usídlené v tvoje hlave a je im tam náramne dobre.

Lebo všetko je len v tvojej hlave,toto si treba uvedomiť, je to dlhá cesta doslova boj s démonmi,prekopať životný štýl, stravu, denný režim, tešiť sa na prechádzku, na pohyb vonku=čistenie hlavy, netreba brať ako povinnosť, niečo, čo sa mi nechce=chce sa mi a teším sa nato, na tie super pocity, endorfínky

Mintenker

Ja mam tieto problemy dlho uz. Raz ma naplasili lebo som mal vyssi tlak a odvtedy mam z toho paniku. 4 roky posebe stale som vhodil na interne na vysetrenie a vzdy ok vsetko aj tlak.. tak povedali ze to je len psychika a uz nemusim dalej chosit k nim ze som telesne zdravy. Lenze mne staci ked pocujem slovo tlakomer a uz mi ostane blbo.. nebilet na busenie srdca a tep znizuje aj tlak tak snad tlak mam okej a ze to je len zo stresov permanentnych a ta chrbtica

ahjajjaj

Vysoký krvný tlak si si nezvykol merať. Zvykli Ti ho merať lekári? Keď je v norme, netreba sa s ním zapodievať, ak je vyšší, je potrebná tabletka. Ak si doteraz nebral tabletku na vysoký krvný tlak, určite Ti hneď zaúčinkuje. Rozhodne by som Ti odporúčala, dať si ho zmerať. Inak, problémy, ktoré uvádzaš mi nepripadajú nepochopiteľné, ani hypochondrické. Ak si mal nehodu, sú o to viac pochopiteľné.
Ešte na voľný čas by som Ti odporúčala robiť činnosť, ktorá Ti spôsobuje radosť. Pre mňa je to čítanie kníh. Nejak verím, že mi aj oni pomohli dostať sa zo zlej situácie, v ktorej som sa pred rokmi ocitla. U iného to môže byť niečo iné.
Drž sa!

Mintenker

Velmi pekne vam dakujem za odpoved. Cize podla vas sa nemusim obavat niecho vahneho? Tlak by sa asi aj inak prejavival vsak keby je vyssi? Mal som nehodu a odvtedy ma obcas bolel krk a hmava a stale napravovania a teraz som tam kde som

ahjajjaj

ahoj, je to prepojenie psychiky a fyziky. Mysli na to, že aj psychický stav stojí čiastočne aj za fyzikou. Takže by som na Tvojom mieste riešila chrbticu. Bolesť hlavy je z únavy a stresu, je to typická tlaková bolesť. Pískanie v ušiach môže byť z chrbtice. Pravdepodobne tam je postihnutá aj hrudná chrbtica, a z nej vedie nerv aj do hrudníka. Takže sa upokoj, 1. vec - každý deň pravidelne cvič cviky na hrudnú a krčnú chrbticu, ak sa dá, choď sa každý deň aj trochu prejsť. Hlavne nasávať slniečko, ak môžeš. Okrem denného jednorazového cvičenia, cvič cca aj každé 2 hodiny, ale to len minútu dve, nejaké cvičenia na úľavu. Pravidelnosťou trvajúcou cca 3 mesiace a každé 2 hodiny minútkami rehabilitačného pohybu sa symptómy súvisiace s chrbticou určite zmiernia.