Psychika? Iba psychika?

Príspevok v téme: Psychika? Iba psychika?
Mintenker

Dobry den prajem , Pán doktor na kardiologii ktoremu som pisal naposledy ohladne mojich problekov ) mi poradil ohladnepiskania v usiach ze to nieje  Kardiologickou pricinou. Piskanie je uz omnoho lepsie  len ma bolieva hlava stale na spankoch a aj krcna chrbtica  je cela bolava stuhnuta. Mam 12 hosin denne stres v praci a stava sa minze v klude mam take stavy neviem ci to je uzkost ,ale zacne sa mi horise dychat mam pocit aooby ma skrtil niekto a taky jemny tlak na hrudi mavam  a taky pocit horucavy v tvari . Mam aj uzkosti a panicku poruchu vraj, beriem antidepresiva nato ale nemam pocit ze zaberaju. Mozem mat taketo stavy z toho ze mam vela stresu a ze som prepracovany alebo by som mal riesit kardiologiu s tymito priznakmi ? Ked pracujem tak nemam tieto stavy vzdy az vecer (teda hlava ma bolieva aj cez den obcas ) ale tie navaly tepla mavam az vecer. Beriem sertralin a nebilet 5 mg , tep mam v poriadku a tlak si nemeriam nakolko ked vidim tlakomer tak mam panicky zachvat :D asi som hypochonder alebo co pretoze vzdy si vsetko spajam s vysokym tlakom aj ked roky dozadu som ho maval dobry no vzdy ked mam tieto stavy tak mam v hlave len ,,vysoky tlak,, a hladam si priznaky vysokeho tlaku na internete stale a potom mi je este horsie.. Moze stres chronicky sposobivat taketo stavy aj ked beriem ad ? Dakujem vam za vas nazor popripade skusenosti. Ad beriem 5 rokov … v lete fajn zimy a jesen hrozne . Uz neviem ako dalej. Psychiterapie su velmi nakladne a neutiahne m to

fonte

Mercury, ak ťa mám brať vážne, tak skús na argumenty niečo iné ako také pubertálne generalizovanie a daj si čaj s rumom.
To je suterén.
Kľudne sa napapaj 8 antidepresívami, nejaké injekcie z obchoďáku teraz fičali, kde ani výrobca nedával záruky a tí ľudia pokapali ako na salaši slanina mnohí, videl som a počul osobne mnohé prípady, porovnal s tými vo svete.... Ja ozaj nepotrebujem na zistenie skutkového stavu veci tvoj názor.
Sám mám na základe svojich skuseností a z okolia úplne jasno, že v zdravotníctve pracujú nedovzdelaní, často všelijakí čo vyštudovali asi za klobásky, neuveriteľné pochybenia, aj teraz riešim v rodine, kde katastrofálne zanedbali pacienta, či len z nedbalosti, alebo neznalosti už ani nerozlišujem, proste sa to musí riešiť inde, malo sa operovať, namiesto toho z pacienta urobili blázna, klamali ho, do prepúšťacej výmysly a nezmyselné postupy, kde následne ďaľší štyri lekári hromžili ako sa to mohlo stať.
O korupcii ktorú som tiež zažil ani nehovoriac.
To isté keď som si dal urobiť vyšetrenia ako v 21. storočí, moderné postupy, tak to v 90 percent lekárov ani šajnu nemalo, že čo to tam robili, sedia na prdeliach a predpisujú mnohí len symptóm-tabletka.
To je tak na 254 príspevkov.
Napriek tomu ja negeneralizujem, stretol som mnohých odborníkov, čo pomôžu, ale to tvoje že príde pacient a tam sedí odborník-kapacita, čo zakaždým pomôže je úplne smiešne.
Asi sa ti ešte nič také neprihodilo, neprajem ti to, to vôbec, len niekedy až potom človek precitne. Hoc si možno aj lekár, stáva sa všetkým.

pupavka18

Mint.,

napíš akú dávku sertrallin berieš, neúmerný stres máš v práci píšeš, preto zrejme ,,dobitý" domov a tabletky a hlava psychika neoddýchne,z toho tie tlaky a bolesť hlavy

Preto som opísala náš stav, aké strašné tlaky v hlave boli ,že som sa triasla od strachu,že nádor má v hlave, všetko to bolo zo stresu

Tiež aj preto, že Orajdo, čo tu píše tiež, že má schizku, nemusí ju mať, hlasy a bludy nie je znak hneď schizky...

Odstránenie stresu a byť v pohode = silou vôle si dávať život do poriadku aj seba súbežne

Náš stav bol doslova na ústav, išla som proti prúdu a tony tabletiek čo neustále jedno cez druhé predpisovali...otras, pobyty v nemocniciach atď., Čelila som útokom od psychiatrov, áno že zoberú tiež inv.dôchodok, tiež od sociálky v mladistvom veku dcéry, už nevedia zúfalci, čím sa majú vyhrážať, no fuj
V práci tiež na mňa pozerali ako..lebo v malom meste sa jasne medzi úradmi ľahko všetko rozšíri, že nie som v poriadku...keď takto konám

Dcéra žije normálny život na 95% s inv.dôchodkom, s min.tabletiek, keby som sa osudu nevzoprela, ústav ju čaká,

Omen ma tu už viac x ohovorila kôli tomu, ale vidím,že iných, ktorí tu na Zdraví poradili, že znížiť tabletky, tak tých nie...zase akoby ďalšia osoba, že len psychiater môže vysadiť lieky

Áno v ťažkých prípadoch je to nebezpečné...no tu sú ľudia, čo vedia dva a dva, info na nete kopec, lieky sa predpisujú hlava nehlava, ako ľahko, bála som sa povedať ze lieky znižujeme,a doma som mala plnú igelitku liekov, odniesla som do lekárne, tiež postupne a v iných mestách zo strachu, že samovoľne liečbu ,,riadim" čo si to jasne dovoľujem, ja obyčajný človiečik,

Úrad by ľahko mohol odňať inv dôchodok aj asistenciu, a znovu by dcéra sa prepadla na dno a pobyt v nemocnici a tabletky a tiež trestné stíhanie na mňa,že som zámerne liečbu zrušila, teda že aj ja som psychicky chorá, čo Omen tu už naznačila o mne=nevšímam,nereagujem

Dcéra, nemusí chodiť do práce hoci navonok vyzerá úplne ok, ale tým,že má poruchy, v práci za hodinu nastúpil stres a tlaky a panické ataky sa znásobujú do takej miery,že bludy a hlasy, to je jasne schizofrénia= depakin min.kilo, frontin, sertrallin,rispen,olanzapin, len utlmiť a pobyt v uzavretom odd.psychiatrie najlepšie a mne hroziť,že som to spôsobila,lebo nemá tónu liekov

Prácu skúšala veľa x,kým som konečne úrady presvedčila,že len kľud ju zachráni od ústavu, nástup do práce = stres v hlave bordel, pobyt na psychine,lebo sa to nedalo zastaviť a nástup depakinov a ostatného...rovno do žily hneď apaurin,no hrôza toto

život bez stresu=je naša cesta, spánok,strava, lieky minimum z minima, osobnosť bola liekmi úplne zmenená, proste ústav, váha 136 kg z liekov, pečeňové testy strašné, cukor zvýšený, vozík by ju čakal, z dievčaťa, ktoré lyžovalo, plávalo, troska sa stala, ktorá ledva po schodoch vyšla a nedokázala si umyť ani zuby

Ja som odišla z práce tiež kôli stresu a nadmernému zaťaženiu,lebo idem po svojom, vedeniu som sa neklaňala, nepchala, nemala známosti.. kto má, ten si žije na úkor druhých, tiež som im až priveľmi videla do hrnca,

Človek,čo vybočuje z radu.a má rozum, je nepohodlný

Podnikám, riadim si svoj čas aj financie, stres je preč u mňa aj u dcéry, nová psychiatrička,mladá a empatická, šťastie sme mali,že prijímala ešte nových pacientov v inom meste..

Treba sa vzoprieť, kým človek ešte vládze,nie je zdeptaný a zobrať osud do svojich rúk

Mercury

Ty ako pozerám by si si ich mal znovu nasadiť haha. Dobre moj,potom nechoď plakať k doktorom ak ti niečo bude. Veď oni chcú predsa len každého zabiť . Daj si doma čaj s rumom a všetko bude ok ; )

fonte

Lekar :D To po tych pataliach este veris doktorom?
Co tak kus zobrat to svoje zdravie do svojich ruk a nespoliehat sa na doktorov. Nepomozu ti.

Mercury, SSRI je sracka najhrubsieho zrna, ze hodnotenia :D Kto daval tie hodnotenia? Farmafirmy, alebo kto? :D
Ci to su hodnotenia predajnosti? :D
Kolko tych tabletiek sa predava v USA trebars, ze to tam predpisuju uplne na vsetko, pomaly aj na zlomeny clenok?
Podobne je to aj u nas, asi su tam dobre marze.
My mame v meste dvoch psychiatrov a nonstop testuju nejake tabletky na ludoch za 15, ci 12 tisic, len tie testy. Tym ide o zdravie pacientov :D Uz sa zobud do reality.
Pol zapadnej mediciny je podvod a predaj tabletiek....

Mercury

Áno je to zo psychiky a zo Stresu hlavne ! V prvom rade eliminovať stres ,lebo sa toho inak nezbaviš .Treba začať nebrať a život moc osobne. Nebuď na seba zlý, prísny. Prestať sa snažiť každému vyhovieť a začat sa starať sám o seba prvom rade,svet sa o seba postará sám. Dopriať si dobré jedlo ,film ,hru ,hudbu ,spánok,sex a pod. Sertraline je hodnotený v top 10 antidepresív takže by mal účinkovať.

Mintenker

FONTE odkial toto vies? Si lekar? Ja sa oen pytam lebo s touto myslienkou sa pohravam uz dlho ze to svinstvo vysadim.. len mam strach te ci ti nebude este horsie potom

fonte

Vysaď tie tabletky v prvom rade,5 rokov, uff, to je ssri, má sa to používať na prebratie človeka, krátkodobo, niekomu to môže pomôcť, ale nie 5 rokov pre boha živého.
Tie tabletky ti môžu po takom čase spôsobovať presne to, čo máš, to nieje vitamín.
zápal priedušiek, bolesť hrdla, nádcha,
znížená chuť do jedla, zvýšená chuť do jedla,
úzkosť, depresia, stavy podráždenosti a napätia, pokles pohlavnej túžby, nervozita, divné pocity, nočná mora, škrípanie zubov,
tras, pohybové svalové poruchy (ako sú zvýšená pohyblivosť, napätie vo svaloch, poruchy chôdze a stuhnutosť, kŕče a mimovoľné pohyby svalov)*, znížená citlivosť na dotyk a brnenie v prstoch, napätie vo svaloch, znížená pozornosť, zmeny chuti,
porucha videnia,
zvonenie v ušiach,
búšenie srdca,
návaly horúčavy,
zívanie,
žalúdočná nevoľnosť, zápcha, bolesť brucha, vracanie,
Toto sú nežiadúce účinky, ktoré to svinstvo môže spôsobiť.
Vysaď to a potom si pýtaj rady.

pupavka18

Joooj, ona sa bojí hocičoho, to ja som v strehu deň noc .. panický atak pride znenazdajky, áno bolesti hlavy sú príšerné, ale to je z toho, že keď ide atak, hromadí sa strach, spolu so stresom strašným v hlave hluk veľký, tlaky tiež neskutočne, to drží rukami hlavu a plače, atak je v podstate strach vlastne, po ruke mig400 len ten zaberá, ale to ma fóbiu, že iné nezaberie, veľa toho má...
Veľa aj liekov sme brali, pobyty v nemocnici... Ten strach ju úplne akoby spútal, ako keby veľká kobra omotala ju a nemôže dýchať, od strachu aj odpadne, potom, hlasy v hlave, bludy ma ani nepozná, tŕpnu nohy, nad kolenami, necíti vôbec, no je toho dosť...potom len rýchlo nohy vyložíme hore a obklad ľadový na spánky, ruky,kde je tep, a šumivé magnezko rýchlejšie zaberá, kedy už príde citlivosť štípem ju, potom sa spustí úzkosť, plač sa nedá zastaviť, smútok depresie

Preto si doktori mysleli,že má schizofréniu, ale nemá, bludy a hlasy neznamenajú hneď schizku... Všetko je to príšerný strach,úzkosti,ocd,panika, depresie,všetko sa mieša v hlave na nevydržanie

Sieťky na oknách sú, bojí sa strašne komárov, a keď muška vlietne dverami...tak jej sa to znásobí akoby vlietlo lietadlo veľkosťou a atak...

Toto sa stáva,keď v nepohode je, preto sa snažíme furt vytvárať priaznivé prostredie, náladu a tak, aby psychika sa ukludňovala a atak sa oddiaľoval, OCD u nás je už v min.miere, sertrallin už neberie, ale máme zásobu jasne, magnezko Magnerot berie aj 1000 cku denne,keď napr prši, úzkosti idú tiež, vitamín D vtedy...,dečko preventívne 3x v týždni, pomáha veľmi aj na depky sa hneď rozvinú z úzkosti, Triticco teraz máme dve tretiny zo 150, kventiax 100 na večer, to zmierňuje veľmi všetko, okrem toho ale veľa prirodnych doplnkov, furt niečo pravidelne,

U teba aj ten stres z práce je hrozný, súvisí to s tvoju psychikou, si v nepohode, spánok či máš dobrý, v akej nálade do práce ideš, ten stres prečo máš v práci? Nadmerne si vyťažený?

Mintenker

Pupavka18 mate uplnu pravdu.. dcera sa tiez boji tlakomeru? Mava tiez bolesti hlavy a vseliake fyzicke priznaky uzkosti? A aky ma tlak dcera?