Pozvať ju von?

Príspevok v téme: Pozvať ju von?
jumbacisko

Zdravím,
rád by som sa poradil so svojím problémom. Ide o to, že tento rok končím VŠ a mám jednu spolužiačku (iný odbor, no veľa spoločných predmetov), z ktorej som za tie roky počas štúdia cítil, že jej nie som ľahostajný. Ja som to však vtedy ešte nemal so sebou vysporiadané (nechcel som ju vodiť za nos, navyše som v sebe riešil traumu zo šikanovania na strednej, nebol som šťastný), čiže som sa na to ešte necítil. Potom prišiel COVID, dva roky sme sa nevideli.
Ja som si za ten čas uvedomil, že aj ja ku nej niečo cítim. Posledné obdobie však z nej bolo cítiť, že trochu ochladla, že už sa tak ku mne nemá.
Ďalšia vec je, že kolektív, ktorý je okolo nej (jej kamarátky), ma veľmi nemusia. Je to z dôvodov, ktoré sú pochopiteľné, ale neospravedlňovalo to ich správanie voči mne (ostrakizmus a pod.. Nechcem príliš konkretizovať, z pochopiteľných dôvodov.
Bojím sa, že ak by som teraz urobil ďalší krok, že ju to len nahnevá. Že bude mať pocit, že sa chytám slamy, že ešte chcem využiť zvyšný čas, kým sa dá.
Neviem, ako by ste sa v mojej situácií zachovali vy?
Za každú odpoveď veľmi pekne ďakujem. :)

pupavka18

Jasne áno, pozvi

Prípadne si nacvič dopredu dáke frázy..
Hoď do seba B6 aj týždeň dopredu užívaj a
pozvi

A keď by bol neúspech, nevadí, lebo aspoň vieš, na čom si, určite si sa už posunul ďalej z toho, čo si predtým prežíval a tiež už potom pokukuj po inej dievčine (nieže sa zlozíš, ide sa ďalej, s úsmevom, nezabudni)

matka88

nechapem, ved proste ju pozvem a hotovo, aspon budes vediet, na com si, neviem, preco si niekto z takychto veci robi tazku hlavu.

Libertz

Teda ja som tiez overthinker, introvert a neviem co vsetko... ale ty si trochu iny level. Cely ten cas a ty takto? Vobec sa necudujem ze ochladla, to je uplne prirodzene ked si nevyvijal ziadnu aktivitu a nezavolal si von. Robis ako keby sa jednalo o to ze ju poziadat o ruku omg. Bud to sprav a uvidis, ked nie tak potom nevyplakavaj ze si to neskusil..

Angelika3

Končíš vysokú školu, asi by som sa už sústredila viac na budúci život a nové možnosti aj čo sa týka žien, tento tvoj akože vzťah k spolužiačke vyznieva aj tak nejako nemastno neslano. To že ťa nemusia nejaké jej kamarátky môžeš mať v paži. Alebo ak chceš tak ju proste skús pozvať von, načo o tom vypisovať. Proste sa stretnite a uvidíš, nič za to hádam nedáš keď si niekam vyjdete. Ja toto nechápem chlapov ktorí roky čakajú kym nejaku babu pozvú a potom vyplakávajú po anonymných fórach že o nich vraj nikto nemá záujem.