Požadovaná funkcia je prístupná iba pre administrátorov

Uviazla som v nesprávnej profesii

Príspevok v téme: Uviazla som v nesprávnej profesii
Annye

Ahojte,
Strávila som štúdiom na 6-ročnej vysokej škole 3 roky štúdiom a 1 rok prípravou = 4 roky života. Za tie roky som si uvedomila, že toto povolanie je mojim väzením a že v živote takto pracovať nechcem. Som tu nesmierne nešťastná a mám pocit, že som si nič horšie vybrať nemohla. Myslíte si, že je už neskoro rozhodnúť sa pre zmenu a ísť odznova? Moji spolužiaci sú už bakalári, my bc. stupeň nemáme. Táto škola ma vyčerpáva, vysáva mi energiu zo života, často mám pocit, že nechcem žiť a že by bola lepšia smrť, ako full-time v mojom odbore (zdravotníctvo všeobecne). Zistilla som o sebe veci, ktoré som nevedela a to najmä to, že nevydržím robiť toľko s ľuďmi a že by som radšej zaliezla do nejakej introvertnejšej profesie a veľmi ďaleko z celého zdravotníctva a jeho atmosféry. Cítim sa vo svojom odbore ako v pasci a mám pocit, že za ďalšie 3 roky, čo by som študovala toto tu si môžem urobiť bakalára niekde inde. Ale cítim sa príšerne, že by som v mojom veku (23) začínala odznova s „ničím v kapse“. Myslíte si, že je to dobrý nápad? Ja neviem, čo robiť, ja len viem, že v tej profesii nevydržím snáď ani 2 mesiace a že so zdravotníckym vzdelaním sa asi pôjde mimo zdravotníctvo ťažko. Cítim sa, že som si zničila život.

mozebyt

Ešte nemáš taký vysoký vek na takéto úvahy. Nedalo by sa to nejak uhrať na prácu v laboratóriu? Mala som známu, čo sa dala na biológiu a tusim spominala,že potom si mohli vybrat aj taký smer, pri ktorom by robila v labaku.