Tetania

Príspevok v téme: Tetania
Patrik01

Dobrý deň, chcel by som sa poradiť ohľadom môjho zdravotného problému. Mám alergiu na kravskú bielkovinu a od mája 2022 som prestal konzumovať všetky mliečne výrobky. V auguste 2022 som pocítil dva krát s dvojtýždňový odstupom búšenie srdca a mal som tep okolo 150 a nevoľnosť bez toho ze by som vykonával nejakú aktivitu. Problém som neriešil nakoľko som sem tam užíval nikotinove sáčky a problém som pripisoval tomu. Samozrejme som s tým hneď prestal. V septembri 2022 som prekonal už po druhý krát covid. Dva týždne po tom sa opakoval vysoký tep a nevoľnosť na odpadnutie spolu s ťažkým dýchaním. Bola privolaná sanitka a dostal som magnézium do žili. Po tomto záchvate som bol približne mesiac na PN počas ktorej mi bolo neustále zle. Tep mi stále skákal a bol vysoký aj v pokoji pri ležaní. Mal som veľké problémy s dýchaním a pri zaspávaní som mal zvláštne návaly do hlavy. Mal som pocit ako keby som prestal po zaspaní dýchať a niekedy mi zase ako keby výstreloval do hlavy nejaký kŕč a vtedy som sa zo spánku až posadil od šoku. Prešiel som od internej, kardio, neurológia, magneticka. Všetky výsledky som mal v poriadku a na neurológii mi povedali že mám tetániu. Užívam magneb6 , vápnik a vasocardin 50. Odkedy sa to celé začalo sa cítim zle som slabý, bojím sa ísť medzi ludi, a každý deň mávam záchvat ktorý síce už nieje taky silný aby mi museli volať sanitku ale vyradí ma to na minimálne 6 hodín. Cítim búšenie, nevoľnosť, ľadové nohy a ruky pocit že nemám energiu zostať pri vedomí a niekedy pri záchvate mam pocit ze srdce bije úplne zle a nepravidelne. Je to veľmi nepríjemné a neviem ako ďalej. Pracujem a je pravda ze moja praca je trochu stresujúca ale nieje to nič co by sa nedalo zvládnuť. Doktori môj prípad uzavreli tetaniou a ďalej ma už neriešia. Čítal som už veľa článkov o tetanii a skoro všade je spomínané tŕpnutie. Ja som počas žiadneho záchvatu tŕpnutie nepocitoval ale že vôbec. Tetaniu mi zistili len na základe vyšetrenia tvarového nervu. Nebol som na žiadnom prístroji. Ma niekto podobne príznaky ako ja? Jedna sa o tetaniu alebo je niečo co možno doktori prehliadli? Ako je to s tým tŕpnutím?

Patrik01

Toto všetko by mala spôsobovať alergia? Nedocital som sa ze by alergia zvysovala tep a tlak. Lekari vedia o mojej alergii samozrejme. Momentalne mi bol predpisany betaloc. Nasleduje vysetrenie u endokrinologa kvôli nadoblickam. Zevraj mozu sposobovat tieto problemy.

Omen

Patrik,
ty tetániu NEMÁŠ!
Tie problémy, čo si tu opísal, sú alergického pôvodu. Ak máš alergiu na "kravskú bielkovinu", prečo berieš tento liek, ktorý je KONTRAINDIKÁCIU apropo ti spôsobuje ťažkosti, na ktoré sa tu sťažuješ??? : o) Si lekári o alergii nepovedal, či? Prečo vlastne berieš tento betablokátor, keď píšeš že: "všetky výsledky si mal v poriadku"?
Pri tejto alergii NESTAČÍ "prestať konzumovať všetky mliečne výrobky"!!!