Vidieť tak do hlavy chlapa

Príspevok v téme: Vidieť tak do hlavy chlapa
Zariana

Ahojte,
trápim sa a asi aj touto cestou si chcem nejako pomôcť, možno prostredníctvom Vašich názorov na túto situáciu. Nie som najmladšia, mám už niečo cez 30. Všetky vzťahy po 30-tke mi stroskotali (prvý pre nepripravenosť na vzťah-aj keď uňho je to asi diagnóza, druhý pre nevysporiadané city k ex, ku ktorej sa vrátil, keď si jeho baba rozchod rozmyslela, ďalší vzťah stroskotal, keď som zistila jeho životný štýl,...a ten posledný, ten ma už úplne porazil na kolená..
mal 40r., vekovo sme si sadli, aj názormi, záujmami, hodnotami (myslela som si), netušila som, že konečne nájdem niekoho, pri kom nemusím riešiť, čo budeme robiť, ako rozhodovať v danej veci, proste vo všetko sme sa vždy zhodli a po tejto stránke to bola dokonalá harmónia. Aspoň na prvý pohľad.
Po prvých 5-6 mesiacoch s ním som to ale ukončila, pretože si ma nevážil a ponižoval ma za veci, ktoré sa vôbec bežne neriešia (kraviny). správal sa neúctivo a mala som pocit, že ide mu len o sex. Veľa sme si nemuseli povedať a skončilo to.
Po 2 mes. bez kontaktu sa ozval, ako sa mám, a ja už som sa stretávala s niekým novým, no ako sme si písali, tak ľutoval to všetko, ako sa ku mne choval, že som si to vôbec nezaslúžila, že ma mal na rukách nosiť, za to aká som, a že mal tiež stretká s jednou ženou, ktorú mu dohodili kamoši, ale že mi nesiahala ani po členky. žeby to bolo možno len o sexe, keby šiel do toho viac. A či by sme to teda my dvaja neskúsili dať dohromady, že veď toľko vecí nás spája, aj práca, nie len rovnaké názory a postoje, záľuby. 2 mesiace ma dobíjal, vedel, že sa s niekým stretávam, a tlačil, aby som sa rozhodla, lebo že ak posuniem vzťah do úrovne sexu, už nebude bojovať. Toho muža som skončila preto, že naozaj som budúcnosť nevidela, mali sme odlišný životný štýl. A po 2 mesiacoch naliehania som dala šancu tomu ex, dúfajúc, že keď to už myslí vážne, bude z toho naozaj pekný a funkčný vzťah (práve pre veci, ktoré nás spájali).
Tá radosť a prejavy fyzickej náklonnosti (dotyky, objatie) trvali asi 2 týždne, potom prestali, ale mentálne vyzeralo byť všetko OK, tak som neriešila, že zrazu nie je prítulný (prikladala som to jeho chladnej a uzatvorenej povahe). Dôležité pre mňa boli ostatné veci a snaha o spoločnú perspektívu. Lenže po 2 až 3 mes. prišlo takmer to isté, čo v prvej fáze, chlad už bolo cítiť aj v mentálnej rovine, záujem sa akoby stratil, vytrácal a ja som nechápala. Po pol roku od obnovenia vzťahu už som bola presvedčená, že je totálne zle. Ale nechcela som si pripúšťať, žeby to bola pravda, keď sme si strašne veľa vecí otvorene hovorili pred obnovením vzťahu, mnohé veci sme si priznali a sľubovali, že budeme na vzťahu pracovať obaja. Nechcela som si tiež priznať, že by sme sa mýlili v tom, čo sme obaja cítili, že sa k sebe hodíme,...keď už sme to obnovili s tým, že áno, už chceme obaja rodinu, všetko, veď už sme sa pol rok predtým poznali a zhruba vedeli do čoho naspäť ideme. Nedokázala som pochopiť, čo sa stalo, keď sa to tak rýchlo opäť zvrtlo. S tým, že si nechcem pripustiť, že som asi urobila chybu dať 2.x šancu, som s ním fungovala ďalej ale už to bolo hrozné trápenie (asi len pre mňa). Necítila som úctu, skôr ľahostajnosť, aj keď vždy sme aj niekde šli, výlety a dovolenky boli, ja som bola tá iniciatívna, vymýšľala programy, nemal s tým väčšinou problém, akurát, že každú naoko pozitívnu chvíľu sprevádzal aj jeho chlad, odťažitosť. Nemal problém do vetra pustiť vetu o jeho budúcich plánoch, v ktorých som nefigurovala. Nemal problém, odsunúť sa, keď som sa k nemu šla pritúliť, alebo sa ho len letmo dotknúť. Na strane druhej, robieval srandičky, odľahčoval situáciu, akoby sa nič nedialo, vôbec som nemala z neho dojem, žeby sa aj on trápil. Skôr to bral tak, že má čo potrebuje, ostatné nejde riešiť. Toto trvalo rok a pol, kým mi nedošli sily (psychika) a navrhla som to ukončiť (povedala som na rovinu, že mám v hlave bordel z toho čo nasľuboval a aká prišla realita). Navrhol sa porozprávať, ale riešenia sa násl. v praxi nezrealizovali. Teda len výlety, ale zoznámenie s rodinou nie, aj keď opäť nasľuboval. Tak som sa po 3 mesiacoch od tohto rozhovoru už začala stavať odmietavo, vyhýbala som sa stretnutiam, sexu úplne, aj začal sám vymýšľať programy, stretnutia, len na niektoré som pristála, ale dávala som mu pocítiť ten odstup a to, že niečo nie je v poriadku. Neriešil. Akurát raz sa stalo, že vymyslel prechádzku, ktorú spojil s tým, že pôjdeme k nemu a hodí ma domov autom, keď vyrazí na cestu k rodičom, len si zbalí veci - samozrejme to hneď využil a spracoval na ma sex, aj keď som veľmi nechcela, dotiahol ma do spálne). Odvtedy som už nešla viac k nemu. Po mesiaci takéhoto režimu som mu napísala, že končím. ˇže už nemám viac motiváciu udržiavať tento vzťah, alebo čo to je. Že stratila som voči nemu dôveru, z mnohých vecí, aké sa medzi nami diali mi bolo neskutočne zle. Nedá sa ospravedlniť to, ako neúctivo sa voči mne staval, a tiež voči mojim život. potrebám a hodnotám. že kde sú jeho morálne hranice, že to nechal zájsť až tak ďaleko? že vôbec nebol ku mne úprimný. že už je to len agónia toto všetko a musím to už ukončiť - kvôli sebe.
On na to, že to vidíme rovnako, a že napriek tomu, že máme veľa spoločného, sme vo veľa veciach rozdielni (tu som najskôr nechápala v čom - ja som za 2 roky žiadne podstatné rozdiely neidentifikovala, jedine ak v tom, že charakterovo možno sme rozdielni, že nemal problém robiť niečo, čo vedel, že mi ublíži). A že ho mrzí to váhanie ale nevedel, ako sa k tomu postaviť, že tým, že máme veľa vecí spoločných, uvažoval nad priateľstvom (to som rázom zatrhla, práve pre to trápenie celé tie roky dozadu a jeho postoj voči mne). Potom už boli len všeobecné frázy z jeho strany, že taká sku*** doba je, že všetko to v ňom otupila, že nech mu odpustím, čo všetko zlé som pri ňom prežívala, že dúfa, že budeme vedieť spolu komunikovať, keď opadnú emócie. Keď som mu vyčítala, že sme sa celé 2 r. vídali len 2-3x do týždňa, že vlastne on pre ten vzťah ani nič viac neurobil, tak že on má depre sívne stavy, potrebuje byť často sám. A že je mu zle, na zvracanie, zo života, z neho a ide si naliať pohárik. Len seba obhajoval....
Na druhý deň napísal, akoby sa nič nedialo, že ahoj, šiel som tam-a tam, idem jesť... a ty čo? mňa skoro urvalo, po tej ťažkej noci, ktorú som preplakala, skrz rozchod a veci, ktoré som dala zo seba von, a skúsila cez deň trošku spať, som si po zobudení prečítala tú správu. Neverila som, že mi píše, akoby sa nič nedialo. Opäť mi to prišlo ako neúctivé, voči mojim pocitom.
Ďalší deň som mu už len napísala, že ak sme si všetko povedali, budem rada, ak ma viac nebude kontaktovať, že po tom všetkom, čo bolo, nevidím zmysel. A nech hodí za hlavu veci, čo nás spájali, a nech sa zameria na veci, ktoré nás rozdeľovali, ak práve tie boli rozhodujúce v jeho postoji voči mne.
Na čo odpísal, že on nevie čo je rozhodujúce, a či vôbec to. že neni mu to jedno a rozoberá to v sebe nonstop. Ale že asi bude lepšie ak sa nebudeme istý čas kontaktovať a možno neskôr nájdeme k sebe cestu, pre tie veci, ktoré nás spájali. A ešte že mu je z toho špatne, že nebudeme v kontakte, a že mu na mne záleží, ale on nevie také veci prejavovať. Uzavreli sme to.

Len je mi hrozne ťažko, čo som myslela, že sa mi uľaví, naopak, dostavila sa oveľa väčšia bolesť. a neviem sama či je to preto, že si vyčítam, že som mu dala druhú šancu a nezaslúžil si ju, alebo tie stratené roky, alebo to, že ho napriek tomu milujem a tiež si to nezaslúži. Jediné čo mi nedáva spávať je, prečo to takto dopadlo, prečo sa to vôbec nevyvíjalo, keď tam boli všetky predpoklady na kvalitný vzťah. Vek, rovnaké názory, záujmy, rovnaké ciele, podobné profesné zameranie, vždy sme aj mali o čomkoľvek rozprávať, nie len o práci, vyzeralo to tak, že máme aj rovnaké hodnoty, obaja sme sa cítili ako z inej doby, že táto nie je nič pre nás. Nerozumiem, prečo ....akoby tomu ani nedal šancu, po ktorej tak veľmi túžil. Akoby to bola len neľudská hra, pri ktorej on bol ten nad vecou a ja tá, ktorá sa trápila a napriek tomu, že mi dochádzali sily, stále som pri ňom aj stála a pomáhala mu (aj v tých najťažších situáciách), zatiaľ čo on pri mne nie. Sex bol fajn, ale neskôr už len stereotyp - nemala som záujem niečo zlepšovať, keď som necítila úctu a jeho záujem o mňa. S jeho naj kamošom a jeho manželkou som si veľmi rozumela, dokonca práve on vraj bol ten, čo môjmu dohovoril, nezahadzovať vzťah a skúsiť to, keď som to pol rok dozadu navrhovala. Tak mi to tvrdil ten môj už ex, že asi to bola chyba a mali sme to už vtedy uzavrieť, len ho ten naj kamoš zmagoril.
Nechápem o čom toto celé bolo a prečo vôbec to takto dopadlo? Keď vedel, že mi záleží na rodine /vlastnú som mala disfunkčnú, a bez otca/, chcela som už žiť s tým, že niekde to bude smerovať. Vedel o tom, len preto som sa k nemu vracala, že mi to sľúbil! A napriek tomu na to veľmi skoro zabudol. Toto ma najviac trápi. Či je naozaj chyba vo mne?. Do 30tky som mala 2 kvalitné niekoľkoročné vzťahy, jeden 7 ročný, druhý 2-3 ročný. Teraz, po 30tke už som tak psychicky zlomená, že na akúkoľvek prítomnosť muža moje telo reaguje triaškou, mozog si to pamätá a navyše už cítim akoby som nevedela viac dôverovať. Ja už vážne neviem, či sa z toho raz vyhrabem ... čo z toho, že som doteraz žila slušne, makala na sebe, na zabezpečí, aby som sa raz mala dobre... a teraz zistím, že to jediné čo mi ostalo, je už len to zabezpečenie, psychika v háji, vzťahy detto, budúcnosť asi tiež...

ovomaltine

Tie vyjadrenia su zase hrozne necitlive, cez ciaru. Neviem, odkial to niektori beru, ci z filmov, ci odkial.
Libertz, ked ta nieco napadne, napis aj sem, je to minimalne poucne aj pre druhych.

Zariana

Libertz.
Ano viem, bolo tam viac veci typu red flag. Ale nevedela som sa odputat od neho skrz to, ze som s nim konecne nemusela mentalne bojovat, rozhodnutia sme mali rovnake, nazory, zaluby, (predtym som mala vzdy partnerov, kde sme sa nevedeli velmi zhodnut, ale zas bola tam laska a vsetko co k vztahu patri, no. Akurat tie vztahy nemali buducnost, prave pre tie rozdiely). Takze toto ma najviac pri tomto drzalo. Ale ano, viem, ze to nie je vsetko. Ze aj ten charakter clovek musi mat.
Ak mas ty kontakt, email, tak daj sem, napisem Ti ja. Ja mam len jeden, kde mam cele meno priezvisko, to tu nejdem davat :)

Libertz

k tomu jako sa snazil.. holt nektori chalani su ozaj odhodlani dostat to co chcu. Tak ano nepoznala, ale teraz uz to poznas. A bude to aj poucenie do buducna. Ked si mala este aj viacero takychto problemov, dve blizke umrtia tak je uplne prirodzene toto cele co prezivas. Si len clovek... ja toho tiez mam pokrk vela toho. Tiez umrtia... pocity beznadeje atd. Ale nastastie u mna to neni konstantne, skor sa to nakopi a potom su take dni. Som si teraz nedavno uvedomil ze som melancholik, co vysvetluje vela veci. V podstate cely zivot. No a to ze nebol oporou a ty jemu ano, to uz tiez hovori same za seba. Je mi na grc z takychto ludi. Zdravy vztah ma byt mimo ineho hlavne o opore a to vzajomnej, ziadne ze jeden berie, druhy dava... este co som pozeral v dalsom komentari co si pisala ze ako sa vyjadroval pri tebe... jakoze to je sila. Hentak sa normalny clovek nevyjadruje a uz duplom sa tak nerozprava s partnerkou... inak keby chces daj nejaky kontakt a tam mozeme este prebrat toho viacej.

Zariana

Ovomaltine -inak, mozno si aj teraz trafil do cierneho. Velakrat som mala pocit ze sa ku mne chova ako k nejakemu kamosovi, nie k frajerke. Tie reci a slova ktore pouzival, neboli vhodne pred zenou. Napr. "Ideme sukat?" Alebo "ked ma chlap velkeho kkta musi aj zena mat velke kozy". No ktory chlap toto pred zenou povie. Jedine tak chlapi medzi sebou ked rozoberaju temu sex. Sice toto bolo skor v prvej faze vztahu, ale v urcitej forme sa to prejavovalo aj nasledne - ze ma skor bral len ako kamaratku. A tak ani nemohla prist laska a vacsia ohladuplnost voci mne. Aj ked, ja som mala pocit, ze moji kamarati mi viac pomahali nez on mne. Nemalo to teda ani uroven kamaratstva. Nie to vztahu o akom basnil.

ovomaltine

Vies co, ja si to nemyslim. Normalne ti rozpraval o sexe s inou zenou necitlivo, akoby to rozpraval kamosovi. To su len take pivne reci, nic osudove, len trepal. Zas mozno manipulacia.

Zariana

Ovomaltin - dakujem za tvoj prispevok. Je mozne ze okrem depresie aj nieco ine mal. Ale tak ja nie som lekar, aby som to vedela posudit. Kazdopadne uz jeho naj kamos ked mu blahozelal na 40tku, tak mu pripomenul, nech sa sprava dobre ku mne, lebo ze u mna je isto vsetko v poriadku, len teda unho.... mozno sa tak sprava, lebo babu co mal 5r.dozadu (2r.vztah) naozaj lubil, ale ona ho trochu sex.vydierala (odmietala sex), chcela ho usmernovat (co si on nedal) az sa s nou rozisiel sam. A vraj sa potom citil riadne zle. Mne raz spominal ako mu vonala a aky mali krasny sex. Uz ked mi to tymi slovami povedal, vedela som kolko bije, t.j. ci nebola pre nho ta osudova. A odvtedy ci nezatrpkol a sprava sa k zenam tak neuctivo. Ale to ho aj tak neospravedlnuje. Ked chcel chapavu a milujucu zenu, na ktoru sa da spolahnut, mal ju, ale asi chce skor take zeny, co su extremne nedostupne, to v nom vyvolava pocit lovenia. Lenze potom si nemal nehat ujst tu "vyvolenu", s ktorou to malo tu iskru. Ktovie, ci uz si to aj sam neuvedomil a preto je taky zatrpknuty a egoisticky a bezohladny k zenam.

ovomaltine

Zariana, myslim, ze vela dievcat, zien ma velmi podobnu skusenost, a ze to nezalezi na mnozstve predchadzajucich vztahov, ale na povahe, dovercivosti, dobrote, ze ta ani nenapadne, ze niekto moze byt iny ako dobry, ako aj ty pises, ze vobec moze manipulovat. Bud rada, ze si to dokazala ukoncit a ze sa to uz nevlecie dalej, Aspon si das pozor na podobne typy. A myslim, ked si spominala, ze ma aj depresie, ze moze mat aj kadeco ine a ze aj preto je taky, chladny, naladovy, odmerany, bez zaujmu a pod. To, ze ste sa stretavali 2-3 krat do tyzdna mi pride este moc fajn, byva to aj horsie, potom sa to duplom natahuje a vlece, takto si ho aspon rychlejsie prekukla alebo odhalila alebo ako to nazvat. Mozno je aj sociopat alebo psychopat, ktovie. Prave dnes som natrafila v stanku na casopis Psychologie dnes, je taky oranzovy, stal asi 3,50 a je tam velkym napisane Manipulace. Tak tolko ma napadlo k tomu. Chapem, ze mas v hlave z neho misung a milion otazok.

Zariana

Libertz - Ďakujem za tvoj cas, ktory si venoval citaniu mojho prispevku. Viem, asi som sa rozpisala, ale to je ten mix emocii co sa na mna dovalil. A jednoducho uz toho bolo strasne vela.
Áno, asi som bola naivná, keď už v prvej fáze mal také prejavy, ale ver mi, že 2 mesiace som mu to vysvetľovala, že práve pre to nemám motiváciu sa k nemu vrátiť, že to jednoducho bolo príliš, čo prepískol. Naozaj som sa nenechala len tak ľahko prehovoriť. Lenže 2 mesiace sa fakt snažil - vtedy aj činmi - presviedčal, a tým, že som cítila spoločné prieniky, dala som tomu šancu, ale ako som písala, ta dôvera stále nebola bohvieaká.
Tiež mi to prišlo celé, akoby mnou len manipuloval, ale nikdy som nenabrala odvahu to takto pomenovať - nikdy som s niečím takým nemala skúsenosti - nepoznala som to.
A možno máš aj pravdu v tom, že všetko to, čím sme si boli podobní len hral, aby si ma získal, že možno v skutočnosti sme naozaj rozdielni (ako to napísal pri rozchode - čomu som sama nerozumela, ale tým, čo si teraz napísal, to už dáva zmysel). Vycítil, že som ľahká korisť, že nemám veľa chlapov za sebou, aby som bola poučená, tak to všetko zneužil na to, aby som mu podľahla. Právom sa teraz cítim ako využitá, na čo mi on odpísal, že to nie je pravda, žeby to nemyslel so mnou vážne. No to isto.
Už len toľko dodám, že ten rok a pol, čo som trpela nefunkčnosť vzťahu nebolo iba z dôvodu, že som bola naivná. Ale v tom období som mala náročné životné situácie, 2 pohreby (dvaja najbližší ľudia mi odišli), reálne pracovné vyhorenie, zmena práce, náročné dedičské konanie, kedy som už šla z posledného a vzťah bol to posledné, na čo som už ani nemala nazvyš síl ho riešiť. A na to všetko som bola aj tak sama, nebol mi oporou, akú som potrebovala. Ale on, keď mal v rodine obrovskú tragédiu, stála som pri ňom a pomáhala, aj keď ja som už bola z mojich starostí tiež vyčerpaná. Doslova len bral a nič nedával späť. Preto sa tak cítim, že som úplne na dne síl...

Libertz

Dal som si tu namahu a precital to cele. Tvoj problem je dost naivita... bez urazky. Treba sledovat kto co robi a nie to co hovori. Ciny vzdy povedia ovela viacej nez slova. Ten 40nik podla toho co popisujes vyzera ako typicky manipulator. Cely ten cas. Len ty si si to nevedela pripustit. A len ta zneuzival nato jedno zrejme. Uz len to ako pisal vtedy na druhy den akoby sa nic nestalo hovori sa za seba. Tym sa dost odhalil. Z mojich skusenosti sa moc neoplati ludom davat druhu sancu v tomto. A to ze ste mali vela spolocneho co vas spajalo. Tie veci si chalani vedia vymyslat/prisposobovat do velkej miery len aby dosiahli svoje. Este aj to ako si pisala ze ta dotiahol do tej spalne, indikuje mi to na takyto manipulatorsky typ. To je tak ked ta ovladaju vyslovene emocie... klasika, nic nove pod slnkom. Zenu ovladaju emocie k manipulatorovi/grazlikovi a teraz je z toho totalne znicena. Dalsia vec ten prvy raz si spominala ze si ta nevazil, ponizoval ta atd. To uz je dost velky red flag. Ten kdo ta ma naozaj rad, taketo veci robit rozhodne nebude. Ano je to takto jednoduche. Ked ta chalan ma rad/lubi budes to vediet a citit. A urcite nebude robit veci co vie ze ti ublizuju a podobne. Bude to asi jeden z tych typeckov co vedia zenu obalamutit, emocionalne namotat a potom nou manipuluju jedna radost a zneuzivaju pre seba.