Vysoký pulz v tehotenstve

Príspevok v téme: Vysoký pulz v tehotenstve
Ness_12

Som v 5-tom mesiaci tehotenstva, mávam v poslednej dobe častejšie závrate, tŕpnu mi končatiny, mám zahmlené pred očami a mávam nízky tlak. Čoraz častejšie mi veľmi rýchlo bije srdce aj keď som v kľude. Naposledy som mala tlak 96/75 a pulz 136. Posledné dni mávam stále pulz nad 130. Mávali ste aj vy také problémy? Lekárka ma poslala na EKG ale bolo v norme. Ja neviem ovplyvniť kedy mi bude zle a kedy nie, takže mi doktorka asi neverí že mi naozaj býva zle.

Ness_12

Ďakujem za odpovede. Všade na internete som sa tiež dočítala že to býva tým tehotenstvom. Len čo ten pulz. Keď cítim že mi začínajú tŕpnuť nohy a ruky a keď sa mi motá hlava vždy si zameriam tlak. Vždy mám nízky tak si každé ráno robím kávu aby som tlak nejako zvýšila no moc to nepomáha. V kľude ležím na gauči a zrazu z ničoho nič cítim tlak na hrudi a búšenie srdca, tak si hneď meriam tlak. A v poslednej dobe mám vždy pulz nad 130 a tlak okolo 100ky. V pondelok idem na kontrolu gynekológovi, lebo som u neho na PN, skúsim mu to povedať, lebo by som rada ostala do pôrodu na PN, keďže sa necítim dobre.

blueberryNN

Este jedna vec - ten vysoky pulz moze byt ovplyvneny nizkym tlakom. Skus mozno este zvysit tlak, cim by si si mohla mozno znizit pulz. V druhej polovici a v zavere tehotenstva sa tlak zvysi, mozno to ti prinesie ulavu.

blueberryNN

Ano, vyssi pulz v tehotenstve je normalny, ale iba ak hovorime o 10-20 uderov za minutu rychlejsie oproti pulzu pred tehotenstvom. Nie ak je pulz stale nad 130 uderov za minutu a sposobuje neprijemne pocity. Neprestavaj sa pytat, mozno by ti mohli predpisat lieky na spomalenie pulzu, ktore su bezpecne aj pre tehotne. Ak si kontrolujes pulz doma v klude, tiez je bezne nad 130? Podla mna toto je prilis vysoke.

Ella-6

Ahoj, pulz mas vyssi kvoli tomu ze tvoje srdce zasobuje krvou 2 obehy, viac sa namaha a aby viac precerpalo tak aj viac robi (rychlejsie). + pri nizkom tlaku tiez srdce bije rychlejsie aby mohlo okyslicit prekrvit cele telo. Aj pri nizkom tlaku je celkom bezny vyssi pulz. Samozrejme ak pacient ma kolapsove stavy bolo by fajn zajst na interne alebo gynekologiu a zhodnotit liecbu betablokatormy ktore mozu uzivat aj tehotne zeny na znizenie tepu.