Vysoký pulz v tehotenstve

Príspevok v téme: Vysoký pulz v tehotenstve
Ness_12

Som v 5-tom mesiaci tehotenstva, mávam v poslednej dobe častejšie závrate, tŕpnu mi končatiny, mám zahmlené pred očami a mávam nízky tlak. Čoraz častejšie mi veľmi rýchlo bije srdce aj keď som v kľude. Naposledy som mala tlak 96/75 a pulz 136. Posledné dni mávam stále pulz nad 130. Mávali ste aj vy také problémy? Lekárka ma poslala na EKG ale bolo v norme. Ja neviem ovplyvniť kedy mi bude zle a kedy nie, takže mi doktorka asi neverí že mi naozaj býva zle.

BlueberryNNN

Sorry, Ness, nieco sa pokaslalo na mojom predoslom profile. Musela som si vytvorit novy.

Toto som chcela napisat:

Viem, co myslis. Tiez si nemyslim, ze si na to prilis zamerana. Je iba normalne kontrolovat si v tehotenstve tlak, ak sa zacnes citit zle. Jednym z dovodov, preco to samotni lekari odporucaju, je vcasna diagnoza preeklampsie, napriklad. Takze nerobis nic zle.

Boli ti urobene krvne testy na stitnu zlazu pocas tehotenstva? Pri zvysenej cinnosti stitnej zlazy je tiez vysoky tep. V tehotenstve moze dojst k zmenam v hladinach tychto hormonov.

Omen

@Napísala som: "Okrem toho pri meraní je tep vyšší, pretože už je tam OBAVA z výsledku. A nakoniec môže ísť o nesprávne meranie hodnôt." To potrebujete naozaj všetko po lopate??? : o) Lekári vedia SPRÁVNE merať TK! To sa týka jej vlastného merania, pretože TK sa v priebehu dňa mení a záleží od mnohých podnetov, napr. aj od toho, či človek pri meraní kecá... Pri tak vysokom pulze, ako tu opisuje by sa tento prejavil na EKG a bola by jej diagnostikovaná SÍNUSOVÁ TACHYKARDIA!!!

@ Aký tlak a tep máš zapísaný v karte? Z akého dôvodu užívaš magnézium?

Ness_12

Keď si meriam tlak len tak, bez toho aby mi bolo zle ho mám dobrý, aj u doktorky mávam síce trošku nižší ale v norme aj pulz. Minule mi prišlo zle počas šoférovania. Takže žiadna obava z výsledku ani nič podobné. Jednoducho neviem ovplyvniť či mi bude zle alebo nie.

Ness_12

Na EKG som mala pulz v norme, nepovedala mi doktorka presne koľko.
Veď práve že to nie je obavou z výsledku. Keď cítim že mi bije srdce a cítim sa zle až potom si meriam tlak, nie som posadnutá meraním si tlaku a kontrolovaním sa. Meriam si ho aby som vedela doktorke povedať, aký som mala tlak keď som sa necítila dobre.

blueberryNN

Ak pocas EKG pulz nebol zvyseny, nebude to sposobene stresom z merania pulzu a z vysledku. Prave pocas EKG by sa to totiz muselo prejavit. Aky pulz ti nameralo EKG?

Ness_12

V zdravotnom zázname mám uvedený tlak aj pulz. Žiadne lieky neberiem, len magnézium.
Tlak si meriam už keď je mi zle, takže nečakám aký bude výsledok, že by mi z toho bolo zle.
Dnes som v kľude sedela na gauči a z ničoho nič mi prišlo zle, žiadny stres ani nič podobné. Žiadna psychika. Neviem to ovplyvniť, či mi bude zle, alebo nie.

Omen

Ness,
ten "vysoký pulz 130 - 136" máš zaznamenaný v nejakom zdravotnom dokumente alebo si si to namerala ty sama? Berieš nejaké lieky alebo suplementy? Srdce máš v poriadku, inak by sa ten vysoký pulz odzrkadlil na EKG! A nízky krvný tlak nemáš, ten by si musela mať dlhodobo nižší ako 100/60. Máš ho nižší.

Príčinou tvojich ťažkostí môže byť aj tvoja psychika - stres, neustále sledovanie sa a meranie tlaku a tepu...
V tehotenstve sú vyššie hladiny hormónov štítnej žľazy a tie zvyšujú aj tep. Okrem toho pri meraní je tep vyšší, pretože už je tam obava z výsledku. A nakoniec môže ísť o nesprávne meranie hodnôt.
Ide len o to, či chceš byť v poriadku alebo na PN do konca tehotenstva?!
Ak nemáš žiadnu relevantnú diagnózu, čo nemáš, lekár ťa na rizikové nevypíše a tvoje ťažkosti budú pretrvávať, aj sa môžu zhoršiť.
Ak to druhé, daj si vyšetriť štítnu žľazu a zájdi za psychológom, to by mohlo zabrať.

Ness_12

Dúfam, lebo asi pred hodinou mi prišlo tak zle, že si neviem predstaviť čo by som robila keby som bola v práci. Ešte že priateľ bol doma a pomohol mi. Zrazu len studený pot, biele pred očami, bolo mi na odpadnutie, stŕpli mi ruky a nohy, pískalo mi v ušiach...strašný pocit.