Strach zo smrti

Príspevok v téme: Strach zo smrti
Vaneeesssaaa

Už dlhsie sa veľmi bojím smrti. Myslím si, že po smrti najpravdepodobnejšie nebude nič, mozog sa vypne a zanikne naše vedomie. Veľmi by som chcela aby nás po smrti čakalo niečo pekné, desí ma myšlienka, že nastane koniec- večná nicota, večný spanok bez snov. Stále na to musím myslieť, neviem sa sústredit na nič iné, neviem ako prekonať ten strach :((

radoslavka

akoze verim, ze je to neprijemny pocit si taketo nieco uvedomit, ze tu nebudeme vecne, ale myslim, ze takymto strachom si nicis kvalitu svojho aktualneho zivota a to predsa nechces ci? :)

huckerika

ak ta panika a strach prerastol nejaku tu unosnu mieru, tak by som ti poradila aby si vyhladala proste odbornu pomoc. nemozes sa v tom strachu proste utapat

brunetka28

Myslím si, že takúto paniku treba riešiť fakt s odborníkom, lebo aby to nebolo ak sa to vôbec ešte dá, ešte horšie.

KAPACITOR

človek=telo+duša+srdce z uvedeného hmotné je len telo.
Zákon zachovania energie: duša po smrti mení formu, reinkarnácia, dôkaz regresná hypnóza minulých životov.
Pozemsky a civilizačne nazývaní "Géniovia" vo veku 7 rokov a pod. pokračujú iba v tom čo robili. Sú iba prebudení.
Bežný človek by sa to nenaučil ani za 5O rokov čo oni vedia v 7-mich.
Človeku sa tesne po smrti zníži hmotnosť, duša má rovnako hmotnosť ako vzduch.

blanika15

toto je asi jediny taky realny strach, ktory mam. tiez, ked na to myslim, ze co potom bude, ze vlastne nic, prazdno. ale potom si tak uvedomim, ze treba si ten zivot uzit a nie len sa hnat stale za niecim a ponahlat sa. lebo kedy si ho uzijeme, ked nie teraz.

Sugardady

Pocuj uz si len zober tunobrovsku velkost vesmiru, ktoru si nevies ani predstavit. Zem ide 30 km/sekundu. Sslnko 210 km/sekundu a zrazu sa v tej rychlosti zhromazdi vodik, ktory sa fuzne zapali a bude horiet 4 miliardy rokov a je to najlahsi prvok a drzi pokope 9 planet a tych hviezd su miliardy a vakuum ma 3 atomy na m³, cize uz len toto je nemozne, plus zivot - ano moze sa stat, ze nahidnymi reakcia vznikne nieco organicke, ale to sa musi vediet reprodukovat. A uz len obycajny hmat, sluch, videnie je nemozne aby vzniklo same a to nehovorim o citoch alebo ze si samy seba uvedomujeme... skratka toto tu neexistuje aby bola nahoda, ano dusa je nieco energeticke a zakon zachovania hmoty a energie nepripusta jej zanik. Opustis fyzikalne telo a budes existovat v kvantovej (energetickej) podobe nadalej. A ja hkvorim, smrti sa neboj, tolko ludi uz zomrelo a nikomu sa nic nestalo. Jednoducho zi a uzivaj si to tu uplne naplno. Nechces ist so mnou na rande? Pokecame hlbsie ?

Ella-6

Ahoj presne toto mam aj ja tento problém, ale nemyslím asi na to tak často ako ty ale keď ma prepadne ta myslienka ako teraz tak hrozne mi je a najhoršie to je večer keď mám ísť spať :( tiež sa neviem vyrovnať s tým ze bude úplny konec a nič nikdy uz nic nebudem robiť nikam nepôjdem nebudem s dcérou s muzom s rodinou. Chytá ma panika z toho