Strach zo smrti

Príspevok v téme: Strach zo smrti
Vaneeesssaaa

Už dlhsie sa veľmi bojím smrti. Myslím si, že po smrti najpravdepodobnejšie nebude nič, mozog sa vypne a zanikne naše vedomie. Veľmi by som chcela aby nás po smrti čakalo niečo pekné, desí ma myšlienka, že nastane koniec- večná nicota, večný spanok bez snov. Stále na to musím myslieť, neviem sa sústredit na nič iné, neviem ako prekonať ten strach :((

Nighthawk

Ahoj, Vaneeesssaaa.život po smrti neskončí,ale pokračuje.
Ježiš Kristus zasľúbil tým ktorý v neho veria večný život ktorý nikdy neskončí ale bude vo večnosti kde bude On.
Ak máš myšlienky na samovraždu tak sú od diabla,on nenávidí ľudí od začiatku.Modli sa k Ježišovi pros ho aby ti odpustil všetky tvoje hriechy a stal sa tvojím osobným Pánom a záchrancom. On nikdy nikoho neodohnal preč. Ježiš im teda odpovedal: Veru, veru vám hovorím: Syn nič nemôže činiť sám od seba, len čo vidí činiť Otca; lebo čo Otec činí, to podobne činí aj Syn. 20 Otec totiž miluje Syna a ukazuje Mu všetko, čo sám činí; ešte aj väčšie skutky Mu ukáže ako tieto, aby ste sa divili. 21 Lebo ako Otec kriesi mŕtvych a oživuje, tak aj Syn oživuje, koho chce. 22 A Otec ani nesúdi nikoho, ale celý súd odovzdal Synovi, 23 aby všetci ctili Syna tak, ako ctia Otca. Kto nectí Syna, nectí ani Otca, ktorý Ho poslal. 24 Veru, veru, hovorím vám: Kto počúva moje slovo a verí Tomu, ktorý ma poslal, má večný život a nejde na súd, ale prešiel zo smrti do života. 25 Veru, veru, hovorím vám: Prichádza hodina, (už) je tu, keď mŕtvi počujú hlas Syna Božieho, a tí, čo ho počujú, budú žiť. 26 Lebo ako Otec má život v sebe, tak dal aj Synovi, aby mal život v sebe; 27 a dal Mu moc súdiť, pretože je Syn človeka. 28 Nedivte sa, že prichádza hodina, v ktorú všetci v hroboch počujú Jeho hlas, 29 a tí, čo dobre činili, vyjdú na vzkriesenie k životu, tí však, ktorí páchali zlo, na vzkriesenie k súdu. 30 Ja nič nemôžem činiť sám od seba; súdim, ako počujem, a môj súd je spravodlivý, pretože nehľadám svoju vôľu, ale vôľu Toho, kto ma poslal.Ján 19.30

Trolli

Prepáč za blbú otázku, ale čo by si po smrti chcela ešte akože?
Musíme žiť, kým sme tu, to čo bude, sa dozvieme aj tak až po smrti a je absolútne zbytočné nad tým rozmýšľať a deptať sa... Treba si užívať , kým sme tu :)
Bohužiaľ je to kolobeh života, treba sa s tým zmieriť...