Hoaxy

radoslavka

myslim si, ze uz viaceri teraz vedia rozlisit co moze a co nemoze byt hoax, predsa len co uz sa za tych par rokov stihlo sirit internetom.

Mirokel

Presne ako píšeš, len akosi ja stále nechápem, čo to šírenie tých hoaxov ľuďom vlastne dáva. Na čo je to dobré

Omen

Fmfiain,

INFORMAČNÁ bezpečnosť má multidisciplinárny charakter a rýchly rozvoj. Je k tomu kopec súvisiacich materiálov - odborné články, dokumenty, eurokódex (pohľadaj si), ale aj:

1. zákony:
300/2005 Z.z. ( tebou spomínaný Trestný zákon);
45/2011 Z.z. (Zákon o kritickej infraštruktúre);
324/2011 Z.z. (Zákon o poštových službách);
351/2011 Z.z. (Zákon o elektronických komunikáciach);
185/2015 Z.z. (Autorský zákon);
18/2018 Z.z. (Zákon o ochrane osobných údajov);
69/2018 Z.z. (Zákon o kybernetickej bezpečnosti);
95/2019 Z.z. (Zákon o informačných technológiách vo verejnej správe),

2. vyhlášky a výnos:
339/2004 Z. z. (Vyhláška o bezpečnosti technických prostriedkov);
158/2018 Z. z. (Vyhláška o postupe pri posudzovaní vplyvu na ochranu osobných údajov);
55/2014 Z. z. (Výnos o štandardoch pre informačné systémy verejnej správy).

Právne predpisy musíš vždy hľadať v AKTUÁLNOM znení (či nedošlo k nejakým zmenám odkedy daný zákon, vyhláška, výnos vyšiel v Zbierke zákonov). Máš čo robiť, môžeš študovať. : )

fmfiain1234

Dobrý deň julianca34,
mať nejakú intuíciu nestačí.
Ak sa stretneš s políciou, tak ten je právne vzdelaný.
On ti povie: Podľa novely zákona a takéhoto paragrafu Vám môžem udeliť pokutu. A pokiaľ ten paragraf nepoznáš, nevieš, či má pravdu alebo nie.

Bohužiaľ, ja nie som vedec. Moje závery sú občas mylné.
Ďakujem za odpoveď a ochotu.

julianca34

mylit sa je ludske no vedome sirit bludy s cielom niekoho alebo nieco ociernit, tak to je podla mna sirenie hoaxov

fmfiain1234

Dobrý deň Omen,
tá novela zákona sa týka aj informatickej bezpečnosti, preto sa o tom informujem.

Bohužiaľ, ja nie som vedec. Moje závery sú občas mylné.
Ďakujem za odpoveď a ochotu.

Changxing

Without a comfy bed at home you can't get a good night sleep, for this you need Duvet Cover & Bedding Sets as they are one of the most important things in giving that comfort to your bed and decorating your bedroom, without selecting the right ones your room will end up looking dull and dry.
tianjiaotextile.com

Omen

Fmfiain,
rado sa stalo. : )

Je dobré, že sa vzdelávaš aj v inej oblasti, hoci máš vyštudovanú aplikovanú informatiku, rozširuješ si obzory a zvyšuješ právne vedomie.
Každý nemôže byť vedec, potrební sú aj pekári, smetiari...
Všetci sú dôležití.

Ľudia majú rozum, tak by ho mali používať, inak zakrnie a ak sú svojprávni, sú plne zodpovední za svoje slová, činy, skutky. Toto by mali mať na pamäti predtým, ako niečo napíšu, ODPÍŠU od druhého, povedia, spravia, vykonajú.

fmfiain1234

Dobrý deň Omen,
musím si dávať väčší pozor, čo píšem na net.
Ďakujem za ucelenú informáciu.

Bohužiaľ, ja nie som vedec. Moje závery sú občas mylné.
Ďakujem za odpoveď a ochotu.