Chcem vysadit lieky

Omen

O tom pochybujem, daj sa vyšetriť! Veď ty si mentálne na jej úrovni! Si obyčajná laička, bez medicínskeho vzdelania, o liekoch vieš veľké makové, nie si jej psychiater, a teda NEMÁŠ právo navádzať ju na prerušenie liečby!!!
Tvoje konanie sa dá kvalifikovať ako protiprávne. Silou mocou potrebuješ lekciu z trestného práva?

pupavka18

Moje posledné vety si nečítal: nech napíše, čo je jej je

Áno, som až veľmi normálna
Ale ty si reagoval až priveľmi emotívne, len pokojne

Omen

@ Pupavka, mám na teba otázku: Si normálna?! Odpovedať nemusíš, lebo radiť psychiatrickému pacientovi bez toho, aby si vedela, či je to decko alebo dospelá osoba, akými diagnózami a koľko rokov trpí, prečo má predpísané práve ANTIPSYCHOTIKÁ a ako ich nebrať, dokáže len hlupák bez svedomia!
Nie si psychiater, nevieš o jej zdravotnom stave NIČ (či nemá viac psychiatrických diagnóz), nevieš ako dlho lieky užívala, nemáš ani šajnu ako sa takéto lieky vysadzujú, nevieš, čo to s jej organizmom urobí, či niečo nevyvedie a ako skončí, či vďaka tvojej "rade" nebude odkázaná na doživotne užívanie antipsychotík, lebo ty si mala potrebu sa zahrať na psychiatra! Aj pre teba je dôležitejší výzor ako jej duševné zdravie?!
Sú to antipsychotiká, ktoré sa užívajú pri schize a afektívnej poruche, odstraňujú halucinácie, delúzie, zabraňujú návratu psychózy a je nutné ich brať aspoň 2 roky!
Mimochodom priberá sa od obidvoch liekov a Leponex sa predpisuje aj v prípade, ak je podozrenie na samovraždu!
Pochopila?

@ Chick, koľko máš rokov? Máš viac psychiatrických diagnóz: nie tvoja váha je "neúnosná" (anorexia), ale tvoje bludy, psychotické myslenie, správanie...
Ak chceš antipsychotiká vysadiť, tak sa obráť na svojho psychiatra, ktorý JEDINÝ môže o tom rozhodnúť a možno ťa bude musieť hospitalizovať. Veď to už poznáš!

pupavka18

Sa nevie ako dlho berieš lieky, načo ich berieš, depakine, olanzapin, kventiax aj tvoj liek, antipsychotika, od nich áno, sa priberá, zvyšujú chuť do jedla, sú širokospektrálne, aj na spanie, ked uz nič nezaberá, v mini množstve, skôr ale preto, aby uzkosti a nepokoj odstránili, vo väčšom mnozstve, na bludy doslova, začínajúcu schizu... Teda len tak vysadiť?
Ak aj vysadíš, po čase sa k nim zase vrátiš, sama a dobrovoľne, lebo...
Skús teda jeden deň v týždni bez nich existovať, vyčkať týždeň a potom dva dni, v krvi v tele ich stále ale máš, preto aj bez nich prežiješ, pre nič iné,nie preto, že si zvíťazila,

Môžeš znížiť o malý kúsoček tabletky postupne, a potom o dva týždne zase o ďalší kúsoček, ak sa dajú tabletky nožom,alebo nožničkami zmenšiť=môj spôsob, musíš sa ale pozorovať,
Ak máš depky,úzkosti, nejaké čudné myšlienky, a myslíš, že to nepotrebuješ, veeeelmi opatrne, to si veľa ľudí myslí,

Musíš naozaj vedieť, či to už nepotrebuješ, nie iba tak z rozmaru, že priberáš, schudnúť sa predsa dá, ale najprv problém v hlave vyrieš - napíš,čo ti je

ahjajjaj

ahoj, nepíšeš nám, na akú diagnózu Ti tieto lieky nasadili. Vieš váha 70 kíl je asi stále lepšie, ako mať nedobre kompenzovanú liečbu ochorenia.
Odporúčala by som trochu zmeny v jedálničku a spôsobe života. Trochu viac pohybu a miesto ryže bulgur. Nebyť stále doma, kde človek jedáva, aj keď nie je hladný, byť viac vonku, ak len trochu svieti slnko, vyjsť na prechádzku.