Chcem vysadit lieky

Mercury

Sunnyball ak chces vyhodiť 50-100€ za jedno sedenie tak prosím . Chlapík alebo žena zapáli sviečky , všetky možné voňavé haluze z tibetu a začne sa obrad. Bude nad tebou hmmkať očisťovať čakry a démonov a podobne bludy haha.

ahjajjaj

Psychiater je zdravotnými poisťovňami motivovaný k tomu, aby mal čo najviac chorých a mal čo najviac predpísaných receptov. Je logické, že nepôjde sám proti sebe a nebude sa snažiť pacientovi vyraďovať lieky, lebo tým by mal menej práce a dostal by aj menej peňazí.
On takpovediac, ordináciou liekov poskytne prvú pomoc. Len tú "druhú pomoc", ktorá by mala po prvej nasledovať, vie pacient ťažko nájsť.

Romana115

Pozrela by som sa na to očami odborníka, ktorý mi pomohol s liečbou depresie. Tiež som brala lieky, avšak stavy úzkosti mi iba posúvali, až sa to nakopilo a nedokázala som fungovať už ani s antidepresívami.
Posúvam odkaz na liečiteľa, ktorý mi veľmi pomohol.
www.alternativna-medicina.eu

sunnyball13

Ahoj . Sú lieky ktoré sa dajú vysadiť a pri ktorých je to veľmi náročné sama urobiť. Leponex patrí k tým druhým. Bez poradenia alebo zmeny so psychiatrom to nerob.

blueberryNN

Dobry psychiater lieky vysadi, ak je dovod. Vysadzovat lieky len tak stylom podme na jahody je este horsie ako pokracovat a citit sa zle. Najdi si noveho psychiatra, ked tomuto neveris. Urcite sa nehraj s davkovanim bez dohladu lekara.

Mercury

Moc by som neexperimentoval s vysádzaním. Ja som vysadil 2x a vždy prišiel relaps takže som bol nútený znova začať. Je to beh na dlhú trať,môže to trvať roky a možno ich ani nevysadíte nikdy.

Majushinqa22

Inac toto sa ani mne nepaci,ze clovek ma vedlajsie ucinky z liekou a psychiater nechce zmenit liecbu k lepsiemu,ze je to stale dobre,sa vyjadri

ahjajjaj

ahojte, tiež uvažujem o vysadení liekov. Beriem maximálne dávky antidepresív po chronickom únavovom syndróme, depresiách, derealizácii a tomu, čo sa hovorí totálne nervové zrútenie (aj keď som si to vôbec neuvedomovala). Beriem Prothiaden 75 mg 1X denne na noc, a Sertralin 100 mg ráno a 100 mg večer. K tomu ešte Atarax - podľa potreby. Myslím, že sústavným užívaním týchto liekov si ničím pečeň a tiež uvažujem o vysadení.
Omen, Ty tu píšeš, že je to otázka na psychiatra, ale pokiaľ ja viem, psychiater ešte nikdy žiadnemu zo svojich pacientov neodporúčal vynechať lieky. On dávky buď zvyšuje, alebo necháva v pôvodnom množstve. Na pacienta sa pozerá ako na nemennú stálicu. Napr. mne povedal, že ak vysadím lieky a prestanem k nemu chodiť, vezmú mi ID. Pritom je môj stav absolútne na ID a nemyslím si, že by to malo byť len psychického pôvodu.
Takže som sa dostala k bodu, že chcem užívať menej liekov, lebo dlhodobým užívaním sa poškodzuje pečeň. Zároveň je mi jasné, že mi v tomto psychiater nepomôže. Takže sa pokúsim pomôcť si sama: neviem ako to dopadne. Začnem tým, že večer si miesto celej tabletky budem dávať len polovičnú dávku Sertralínu. Keď budem takto fungovať 2 týždne bez ťažkostí, skúsim znížiť aj rannú dávku na polovicu. Uvidím, ako mi to dopadne. Ak by som sa necítila dobre, prejdem na pôvodné dávkovanie.
Momentálne som na tom tak, že v noci nespím, ani za pomoci Ataraxu, a cez deň som nenormálne ospalá a dosť veľa počas dňa spím. Ťažko sa mi mení režim, nakoľko, keď som ospalá, mám problémy s pohybom a poruchy videnia, závraty. Takže pokus nespať cez deň, a vyčkať do večera zlyhal. Budem rada, ak sa podelíte so mnou o Vaše názory.

miahu

toto asi nie je vhodna tema na takuto diskusiu. myslim, ze ide o dost vazne veci, co by sa mali konzultovat s lekarom a nie tu.