lexaurin alebo alkohol

Príspevok v téme: lexaurin alebo alkohol
Mozziillaa

Dobrý deň.

Čaká má náročná 1-dňová udalosť (o 3 dni), poslednú dobu som celkovo nervovo vyčerpaná (práca, osobné problémy, rodina), a potrebujem danú situáciu zvládnuť bez sprievodných ťažkostí ako napr. nekontrolované viditeľné trasenie, búšenie srdca, a pod.
Nikdy som neužívala žiadne psychofarmaká, iba užívam magnerot (účinky neregistrujem, ale mala som z krvi zistený nedostatok Mg, tak preto užívam), občas si dám aj guajacuran (má však veľmi slabý účinok, niekedy ani nič nepociťujem).
Doktorka mi predpísala Lexaurin 1,5mg, mám si dať ráno, 1tbl pred udalosťou, ale predtým najskôr vyskúšať. Ale aj tak sa bojím s tým vôbec začať.
Čo mi odporúčate, čo je podľa vás menšie zlo, dať si menšiu dávku alkoholu, alebo radšej skúsiť lexaurin?
(po 1-1,5dcl bieleho vína som uvoľnená)

Ďakujem za Vaše rady.

pupavka18

No hlavne, že nemáš dlhy, máš strechu nad hlavou, aj prácu, toto sú hlavné 3 piliere,
V 1. rade musíš zvládať prácu, u nás to bolo tak, že ráno chodba dala kavejko, vysmiali sme sa, vyrozprávali, keď bol problém riešili spolu, ,,nedovolili", aby niekto trpel. Základ bol smiech ráno, dobrá energia na celý deň, toto asi chýba u teba,
Práca a zárobok, bez penez nikam nelez, proste bez zárobku, úrad práce, lebo ak človek je nie v pohode, tak ďalšia práca nová môže stroskotať tiež a to už ide dole brehom rýchlo.

Čiže základ je práca, tu máš a treba na sebe pracovať, nie si ok, doba je taká, že kolotoč najvyššej rýchlosti, kto nestíha, vypadne,

Byt by mal.byť tvoje útočisko, štýl hygge, pokoj, pohodička, že sa doma dobre cítiš, nové známosti teraz nie, najprv vnútro ukľudniť, lebo to bude od jedného k druhému, a zase nič, iba väčší nepokoj,

Tiež, či spánok máš dobrý, to je základ fungovania, ak spíš aspoň 6-7 hodín v kuse, tak to je veľmi dobre, jasne spať aspoň 8-9 hodín... Kúp v lekárni od Barnys Hypnox Forte na spánok ,to sú bylinky s B6 a melatonín k tomu, cez deň je tiež k tomu tomu prípravok, neviem názov už, veľmi dobrý, odskúšané... Nájdi na nete Barnys, tiež jamieson, alebo weber naturals popozeraj,
Ja som mala Antistress od jamieson cez deň, to je vitamín B komplex a + k tomu Barnys na deň myslím,že stressmanager názov pozri na nete,, omegu 3 kúp ešte,

Môže to byť tetánia,alebo že panika, kus úzkosti ťa schytia, len sama silou vôle na sebe zapracuj, no za tri dni to nebude,
Škoda,že nemáš nikoho v rodine, bútľavú vŕbu nie 24 hodín,ale 30 denne, ja som mala a mohla som písať sms, keď to prišlo, ale kľud nastal až po vyriešení problémov...tie ale sama som musela poriešiť, doma, v práci,aj keď ráno kávička, nesmierne množstvo práce, lebo však som bola ťažný kôň...bez známosti, nevtierala som sa, ani to neviem,

Proti vôli som ráno cvičila, kúpila som si cross trenažér, ma zachránil doslova... kúpila som klbovu výživu od Barnys, Endorfíny, tona sa po cvičení dostavila a do práce... prežiť to, teda pohár vody nalačno s citrónom, potom kus poupratovať posteľ,vetrať a káva a cvičiť....raňajky v práci, kaša Hryzka nájdi na nete zloženie, doobedu ovocie, s kolegyňami ešte jedna káva,

Moje ,, tabletky" : omega 3 krill, drahšie síce,ale...Antistress od jamieson, koenzým Q10, multivitamin stamina od jamieson, carnosine...nie naraz, a nie každý deň, teraz beriem reishi od LR,
K tomu strava, obed zeleniny veľa, menej mäsa, najmenej prílohy, výživné polievky z domu beriem, v práci vypijem aj na desiatu zohrejem v mikre, alebo vypijem aj zimnú, mňam,mne to neva,dám na radiátor v kanc., Ovsené vločky do jogurtu, skyr teraz dávam, jasne ráno ešte kocka dve čoko 70-80%, na mozog,energiu a do práce, treba jasne skôr vstať... Po práci,ak sa dá oddych a večer prechádzka rýchla chôdza na čisté hlavy, resp. 5-10 minút cross trenažér, môj nový kamoš.

Mozog musí mať výživu až potom je .zdravé telo aj pravidelnosť vo všetkom, myšlienky prúdia jedna cez druhú...skrotiť silou vôle, keď to ide na teba nepokoj, počítaj pomaly,pomaličky do 10 a späť, nauč sa to, psychika je krehká veľmi, aj medzi prácou, prestaň úplne a počítaj v duchu,

Večera to isté,čo obed, veď je teraz toľko super receptov, ja len kuracie,morč.hov.maso, ryby, do práce aj rizky a jablko...bez prílohy,alebo maaaalicko len, mám silu a nie som hladná a udržujem postavu, k tomu polievka výživná bez halušiek,rezancov...max.graham rožok polovica,
Až keď ty budeš v pohode, môžeš ísť ďalej, tiež na nete Instagram pozri Ema Muller, Domih-Dominika Krčmáriková, dievčatá cvičia, stravujú sa, čítajú knižky... sú tam myšlienky, čo ty potrebuješ, tiež Simona Deutou-simona v Paríži, prídeš na ine úplne iné myšlienky, odreaguj sa aj v práci, na mobile kukni na instáč, ak sa dá na minútku, mne to pomohlo veľmi. Silou vôle...pracuj na sebe

Janko182

Ahoj Mozziillaa,
Doporučujem návšťevu Akupunktúri,príp.Homeopatického odborníka sú rôzne druhy homeopatýk a sú bez lek.predpisu.Kaýdopádne by som doporučil návšťevu Akupunktúri myseľ a telo sú ako,spojené nádoby.Jedno vplýva na to druhé a naopak.Prajem všetko dobré.

Mozziillaa

daniela2 - zvladla, ale ako som nizsie pisala, musela som si trosku pomoct. Inak to dopadlo vcelku fajn, nastastie. Vsetko v poriadku - navonok. Len, co bude dalej...nemozem takto fungovat...

pupavka18 - no prave tej laviny sa bojim, resp.neviem, ci uz nie som na jej zaciatku, jednoducho mam uz problemy cokolvek stresujuce riesit, akoby moje telo vypovedalo, roztrasiem sa, citim neprimeranu stresovu reakciu na podnet, ktory nie je pre mna ziadnym ohrozenim/nebezpecenstvom. Napr.idem si po radu k financnemu poradcovi, viem, ze idem s tym, ze mi pomoze ako spravne investovat atd., je to mily clovek, ale napriek tomu sa trasiem, busi srdce. Velmi citlivo vnimam zvysenu intenzitu hlasu, silne svetlo, narazovy hluk, alebo aj hluk vseobecne. Uplne neznesiem, ked si napr.sef sadne ku mne pri pocitaci a riesime veci spolu, to som okrem ineho v takom krci, az to neviem ani vysvetlit/hybat sa (ale on mi ako clovek/osobnost vadi, takze mozno je to aj tym, napriek tomu ze voci mne mal vzdy len tie najlepsie slova chvaly, uznania-kvality prace, na strane druhej mal menej ludskeho respektu, tak trosku psychopat, nulove EQ). Neviem, citim sa akoby som nemala pod sebou ziadne piliere, zvacsa sa clovek ma coho v zivote chytit, ked ine oblasti zlyhavaju, ci partnera, ci rodiny, alebo aspon ak ho praca dostatocne naplna, alebo ma nejaky konicek, ktoremu sa vasnivo venuje....ja uprimne nic z toho a to je asi problem. Rodina je kategoria sama o sebe, nemam ziadnu oporu, mama zije svoj zivot, ziadna laska, otec zomrel, sestra tiez zije svoj zivot, komunikuje, ale oporu v nej nemam, skor mi podkopavala nohy (spolocni priatelia to tak vnimali). Partnera si od 30tky neviem najst, ked som si dala 3 roky pokoj, po neuspesnych 2 vztahoch (jeden 8rocny, druhy 2 rocny-obe som skoncila, prvy pre neveru, druhy pre rozdielne zivotne ciele). Ked som v praci skoro vyhorela, zacala som uvazovat viac nad osobnym zivotom, to ked som mala 30r, v tom case mi napisal jeden chlap, vravim si, ze mala by som dat sancu vztahu,...no ako sa neskor zistilo, slo mu len o jedno (neskor som zistila, ze prave moja sestra mu to "umoznila"ma kontaktovat, hoci vedela co je zac=dvojnasobne velke sklamanie a bolest), druhy hned za nim mi na zaciatku chcel zniest modre z neba, planoval rodinu, myslim ze osobnostne sme si velmi sadli, ale po 3 mes.sa vratil k byvalej, ktora ho v tom case cerstvo nechala. Toto som uz velmi tazko prezivala, 2 mes.uplne mimo, potom som si povedala, ze nemozem tak zit, zacala som cvicit (aj ked nepotrebujem, ale aspon na zadok), kupila som si dovolenku na maledivy, ze sa nejak nakopnem, odmenim aspon za tu drinu v praci. No prisiel covid a dovolenka padla. Sklamanie dalsie v poradi. Hned na to prisiel dalsi muz do mojho zivota, uspesny, ale ma ponizoval na plnej ciare, ako do seba neinvestujem (nemam drahe hodinky, len priemerny cenovy variant, nekvalitny parfum (stal 50e), vadili mu detaily ako jemne chlpky na stehnach, obcas potenie (prirodzene v lete)a pod), ukoncila som to po pol roku. Medzitym uz zacali aj zdravotne potiaze, kozne, aj interne (asi zo stresu). Ten posledny chlap sa mi samozrejme po 2 mes.ozval, ako lutuje vsetko a ze si neuvedomoval, ze som uplne ina, ze som si to nezasluzila a mal ma radsej na rukach nosit. To som sa uz ale stretavala s inym ale len na prechadzky po vonku, aj tie som ukoncila, ked som zistila, ze ten clovek ma celkom dost na rovasi (zivot.styl), odvtedy uz neriesim ziaden vztah, nevladzem...tie, co by mozno isli, som zase nejak ukoncila ja po par stretnutiach=rozhovoroch.... nevladzem ani v praci podavat vykon, sef je nekompromisny, nadcasy su na dennom poriadku, dovolenka ziadna, o covid-lockdownoch a pod. ani nehovorim. Kamaratky, ktore som mala su usadene, maju deti, ine problemy, stretavame sa uz len obcas (raz za mesiac/dva mes.). No asi tak v skratke, ale nie je to zdaleka vsetko. Behom roka som prisla o starych rodicov, taku jedinu malu oporu co som v zivote mala. Vsetko to mi zhorsilo aj neurolog.ochorenie, ktore malo mat len pomaly priebeh a znacne ma to uz obmedzuje v zivote. Ach, no, zahlcujem to tu samymi negativami. Ale vzdy sa najde aj to pozitivne, na com som vzdy stavala a to serioznost, priatelsky pristup, takmer neobmedzena napomocnost ludom, inteligencia, slusnost, uroven, uspech v skole, aj v praci=100% vykon, aj fyzicky viem, ze vyzeram dobre, staram sa o seba, idealna vaha, proporcie. Len to stastie v zivote nemam, a tymi rokmi sa to nabaluje az som dosla do takychto problemov (dusevnych aj telesnych)....urcite potrebujem psychoterapeuta, len nechcem uzivat ziadne psycho-lieky, lebo jednu vec si uvedomujem, ze tie lieky neriesia skutocne problemy, iba potlacaju neprijemne prejavy psych.zatazenia organizmu.

pupavka18

Daj ale pozor, lebo teraz si zmobilizovala všetky sily, aby si túto udalosť zvládla, čo sa aj podarilo, no ďalšie, čo máš v živote v ceste, tie prekážky, alebo údery osudu,
To už treba premyslené riešiť, aby sa nespustila lavína,
Nejaký live koučing by sa zišiel...skús psychológa, ale on ťa nevyvedie z problémov, ty skôr potrebuješ kroky konkrétne a konať, aby sa tvoj život dal do rovnováhy, napíš si na papier dôležitosť vecí, čo potrebuješ najprv riešiť a čo môže počkať, krok za krokom, na to potrebuješ vnútornú silu byť v kľude ako tak

ovomaltine

kvoli jednemu poharu vina pred speci udalostou ti nemusi byt zo seba zle, zvladla si to skvele, aj keby to obdobie trvalo dlhsie, tiez to nie je nic take, aby ti bolo zo seba zle.

pupavka18

Jeeej, tak si to zvládla, no a ak iba jeden pohár...to zn.ze môžeš s tým pracovať, hej oslabuje ťa riešenie ťažkých problémov, no...tieto máme asi pár x za život všetci,
Najprv ty musíš byť ok, aby si mohla zvládať ísť ďalej a boriť sa s prekážkami... Šport, strava,spánok=pohoda v hlave.

Mozziillaa

Dakujem vam za vsetky vase odpovede a nazory.
Ja som to bohuzial riskla s deci vina, ale nie tesne pred udalostou, ale aspon take 2 hodinky pred. Samozrejme nasledne vsetky opatrenia, aby nebolo citit a plus respirator.
No kazdopadne, na lexaurin som si netrufla, nejako som sa bala. Sam neurolog mi vravieval, ze na moje potiaze si staci dat pohar vina. Tak som sa nechala uniest myslienkou, ze to bude takto v poriadku. Ale urcite s tym nie som stotoznena, takto sa stresy neriesia a nechcem to takto ani riesit. Uvazujem nad psychoterapeutom, jednoducho vela sa toho na mna v zivote navalilo, da sa povedat, ze doslova jedna rana za druhou a ked sa vyskytol naznak toho, ze sa moj zivot ide obratit konecne k stastiu, prisla dalsia rana (doslova akoby osud, az sa mi nechce verit).... a jednoducho nastal zlom, od ktoreho velmi tazko zvladam akukolvek situaciu kde dochadza k socialnej interakcii. Zhorsil sa aj moj zdrav.stav - neurolog.potiaze, no to je na inu temu.
Zavislosti sa bojim, aj ked som cely zivot alkohol nenavidela a nepila (otec alkoholik, zomrel kvoli alkoholu), mam respekt ci to nemoze byt aj nejako "dedicne" -urcite sklony k zavislosti. Je vsak pravda, ze keby som nemala tolko bolesti v zivote, stresu, keby som mala aspon niekde oporu, urcite by som tu nenapisala s touto hlupou otazkou. Dlho som vela zvladala, trpela, ale stale zila velmi slusne, moralne, poctivo, aj uspesne v prac.oblasti, ale nieco sa asi zmenilo, ked tu riesim veci poharom vina :( otrasny pocit mam zo seba

imanka

podla mna ani jedno nie je v pohode, kedze z kazdeho sa moze stat lahko zavislost, ak budes mat taketo stavy castejsie