lexaurin alebo alkohol

Príspevok v téme: lexaurin alebo alkohol
Mozziillaa

Dobrý deň.

Čaká má náročná 1-dňová udalosť (o 3 dni), poslednú dobu som celkovo nervovo vyčerpaná (práca, osobné problémy, rodina), a potrebujem danú situáciu zvládnuť bez sprievodných ťažkostí ako napr. nekontrolované viditeľné trasenie, búšenie srdca, a pod.
Nikdy som neužívala žiadne psychofarmaká, iba užívam magnerot (účinky neregistrujem, ale mala som z krvi zistený nedostatok Mg, tak preto užívam), občas si dám aj guajacuran (má však veľmi slabý účinok, niekedy ani nič nepociťujem).
Doktorka mi predpísala Lexaurin 1,5mg, mám si dať ráno, 1tbl pred udalosťou, ale predtým najskôr vyskúšať. Ale aj tak sa bojím s tým vôbec začať.
Čo mi odporúčate, čo je podľa vás menšie zlo, dať si menšiu dávku alkoholu, alebo radšej skúsiť lexaurin?
(po 1-1,5dcl bieleho vína som uvoľnená)

Ďakujem za Vaše rady.

pupavka18

Podľa mňa je 1,5 lexik veľa, pýtaj si neurol 0,25, v pohode si môžeš dať, ale predtým vyskúšaj, môžeš dať najprv pred spaním a druhý deň pozoruj, či si kľudnejšia,

Tiež môžeš na deň kúpiť Antistress komplex vitamínu B od jamieson, Barnys, Weber naturals, popozeraj na nete... tiež na spánok niečo, valeriana,chmel, B6, v spánku sa telo dáva do poriadku, to chce ale čas,
Už asi dlhšie sa tým trápiš.

Víno v žiadnom prípade nie...pred takou udalosťou, naozaj, to môže zle dopadnúť, že zaucinkuje na chvíľku a potom nástup stresu a môžeš sa aj zrútiť.

To chce prekopať stravu, pravidelný pohyb, rýchla chôdza s kľudnou kombi, pravidelne, mať kamošky na vysmiate=odbúranie stresu

Ovsené vločky do jogurtu, do ovocnej výživy pridat, nastrúhať jablko+ovs vločky, atď.

Omen

Ak si Lexaurin doteraz nevyskúšala, tak to už nerob.
Radšej si daj svoju overenú "medicínu". Biele má nízky obsah alkoholu, je to 11 - 15%.
Držím ti palce!

Marilyn11

Ahoj Mozziillaa,

spravna bola tvoja otazka, ze co je mensie zlo alkohol alebo Lexaurin?
Vseobecne mozno povedat, ze naozaj aj alkohol aj lexaurin su jednoducho "zlo" a velmi tazko je posudzovat, ktore z nich je mensie.
Ale chapem, ze chces riesit tvoj hlavny problem, ktorym je zvladnutie bliziacej sa udalosti bez trasenia, busenia srdca....proste bez tremy a stresu.
Kazdopadne, ak sa pred udalostou napijes vina, mozes riskovat dost velky trapas, ze to proste z teba bude citit a to moze byt dost velke faux-pas pre zenu. Mozno si povies, ze vsak, umyjem si zuby, dam si ustny sprej, zuvacku a pod , ale ver tomu, ze vela ludi ma tak rozvinuty cuch, ze ak budes pri nich v blizkosti, zacitia to. Dokonca su ludia, ktori mozu aj z tvojej gestikulacie, tempa reci, z vonkajsich prejavov-ako lesk oci a pod., vydedukovat, ze si pila alkohol. Takze je to dost velke riziko, ked sa zena takto "potuzi" a ludia si to vsimnu. Vyhoda Lexaurinu je urcite taka, ze ho "na tebe" nikto "neuvidi". Lekarka ti dobre poradila, aby si si ale pouzitie Lexaurinu pred udalostou vyskusala. Lexaurin je navykovy liek, ktory ti moze sposobit ospalost, spomalenost, tocenie hlavy, nizky tlak atd. Urcite si ho vyskusaj niekde v domacom prostredi, ako bude tvoje telo reagovat a za kolko minut ti zacne zaberat. Vacsinou tento liek zabera tak od 30 min az hodinky, zalezi aj od toho ci si jedla alebo ho vzala menej najedena. Mal by ti zabrat na tie tvoje problemy, ktore opisujes. Problem je ale v tom, ze Lexaurin (podobne ako alkohol) je navykovy. To znamena jednak to, ze si mozes po urcitom case nan vypestovat zavislost a aj to, ze davka 1,5 mg ti uz nebude na zvladnutie situacie casom postacovat. Nasledne to moze dopadnut tak, ze pri stresovom zivote, ktory vsetci zijeme, sa moze clovek dostat do bludneho kruhu zavislosti a zvysovania davky a skoncit az na odvykacke. Velmi zalezi od toho ci ma clovek na to nejake geneticke predpoklady. Napr.ak v rodine bol tatko silny alkoholik, je predpoklad, ze aj jeho deti si lahko vypestuju alkoholovu ci nejaku inu zavislot. A kedze nikto z nas nevie, aky mame mozog, nemozes sa za nikoho zarucit, ze si ustrazi nejake svoje male tajomstva, ako je poharik alebo Lexaurinik na guraz. Navyse,ak mas velmi stresove obdobie, to moze este situaciu zhorsit, lebo v strese je organizmus akosik viac precitlively a alkohol pripadne lieky mu mozu este viac uskodit. No a co je uplne najhorsie, tak to je kombi alkohol a lieky, to je asi najvacsie zlo.
Je toho este ovela viac, ale nechcem ta nejako strasit a viem, ze hladas nejake vychodisko ako si pomoct a udalost zvladnut a casu je malo. Takze ak ti na tej udalosti velmi zalezi, alkoholom by som to neriesila a skusila by som ten Lexaurin, cca tu hodinu pred udalostou. S tym, ze si7 musis byt vedoma, ze to bude len velmi prilezitostne uzitie. Neviem aky vek mas, ale urcite by som ti odporucila riesit taketo problemy s "udalostami" aj formou nejakej psychoterapie, nacvikov, existuju rozne techniky, ako dychat, ako sa uvolnit atd. Moze ti to dost pomoct. To vinko tiez nemusi byt zla vec, ale vinko si treba dat vtedy, ked je na to spolocnost, nalada, priatelia a nikomu vtedy nepride, ze z niekoho citit alkohol. Lexaurin je zas dobry sluha na taketo "udalosti", ale zly pan v zivote. Drzim palce a ozvi sa ako si zvladla udalost.