Psychicke tyranie alebo ja som vadná

Príspevok v téme: Psychicke tyranie alebo ja som vadná
DeMes

Uz som tu sice pisala ale asi sa potrebujem utvrdzovat ze ci ja som chybna alebo partner s ktorým žijem. V skratke robíme obaja v zahraničí a spolu tu aj bývame tu sme sa spoznali. Nie je to jednoduché. Robíme kazdy den okrem nediel 12 hodin. Ja vcera(ako každy den) prisla som domov, hned som sla do kuchyne, umyla riad upratala navarila a este aj povysavala a zapla som práčku. Viem ze mi hovoril ze mu mam oprat koselu lebo dnes ideme na party aby si ju mohol zobrať. Ja som vsak musela zapnúť skor pračku ktoru som včera uz nemala energiu vybrat a veci jemne zosmradli. Moj plan bol ze mu ju operiem dnes kedze zostavam doma, robim si školu onlone. On prišiel vcera, a tak je tp zvyčajne, isiel rovno do sprchy potom do postele kde som mu ja doniesla jedlo zapol telku. Ja ked som potom co som vsetko doriadila prisla bolo neskoro, bola som unavenq a zaspala som. Zobudilo ma az trieskanie pracky a nadavanie. Vyberal pracku lebo doprala a ja som zaspala. Ked prišiel do postele son sa ho spytala co sa stalo. On zacal preco som znova nevybralq veci, ci som uz neschopná a ze som mu mala dat bielu koselu prať. Vysvetlila som mu plan. On vsak pokracoval ze ako chcem zvladat rodinu a deti ze to isto nezvladnem ked teraz niesom schopná zmenezovat si ani toto. Dotklo sa ma to, lebo sa o neho staram, vsetko robim a este ho posledny mesiac ak zivim lebo stratil kreditku a domov ide az o tyzden. Mam pocit ze pri nom moje sebavedomie ide dole ako z kopca a nedokazem ho opustit,. Mozno je to cele fakt moja vina

Foxi

Osobne si nemyslím, že ide iba o košelu. Čo sa ešte u vás deje? Snáď by si nezakladala tému kvôli jednému jeho naštvaniu sa. K nemu - nemusí ísť okamžite o týranie len preto, že sa naštval. Ak je dlhodobo frustrovaný z práce, či z vášho vzťahu, tak taký človek už nevie úplne ovládať svoje emócie. Prečo? Lebo dlho čušal a zrazu sa to už derie von. Avšak, je to jeho chyba, že nehovorí o tom, čo mu vadí. K tebe - skús si skutočne určiť priority, čo je súrne, čo menej súrne, čo počká, čo treba urobiť hneď. Ak sa chystáš niekam na oslavu, tiež si ako prvé nachystáš šaty, porozmýšľaš aké topánky si obuješ. Ak by si partnera poprosila o jednu jedinú vec, aby ti napríklad dal šaty do čistiarne, no on by to neurobil, ale "mal by plán", bola by si nadšená a šťastná? Asi nie, že? Prosto vám chýba komunikácia a normálny život. Lebo to, ako žijete nie je ok. Poznáte iba prácu a večer telku. Takže nečudujem sa, že on je frustrovaný a ty nedôsledna

universal

Skôr si myslím, že v takejto dobe už tie partnerské zväzky, vzťahy už akoby nie sú žiadané, skrátka doba si to akosi nevyžaduje :-(

Za komunizmu neviem, neprežil som osobne 20-te storočie, ale čo som počul od dnešných 60-nikov, tak to bolo skôr z donútenia niečo ako „staro-mládenecká daň“ za ich mladosti a takisto nehovoriac o tom, že vývoj moderných technológií priniesol do ľudského myslenia, vnímania akúsi predstavu o dokonalosti, ako robiť všetko rýchlo a zároveň kvalitne, precízne a presne túto predstavu si ľudia potom prinášajú aj do partnerských vzťahoch, o zakladaní a fungovaní vlastnej rodiny a výsledok ? Jednoducho mám náročné požiadavky a snívam o čom najdokonalejšom partnerovi, byť so svojím dieťaťom maximálne spokojný, ale sa správalo presne podľa mojich citov, predstáv, túžob, čo je len zrejme "ratitne" pravdepodobné, keďže nič v živote spravidla nemôže byť najideálnejšie, najdokonalejšie. Svet ponúka nekonečne veľa variácií, kombinácií či už vlastnostných alebo tých povahových v ľuďoch.

Skrátka čím je náročnejšia doba, tých ľudia akosi viac zabúdajú na to, že nič nemôže byť najlepšie, čoraz viac si všetko okolo seba idealizujú a potom to tak dopadne ako to vidíme každý deň, ľudia sa spravidla „furt musia na niečo sťažovať“ a pritom niekedy to tak nebolo, teda toľko problémov sami so sebou až nemali.

Zažil som to na vlastnej koži, kým bývala pod nami suseda, ročník nar. cca 1965, resp. prežila jednoduchú dobu komunizmu za mlada, logicky, že neočakávala „až neviem aké ideály od života“, tak bolo všetko v poriadku. Keď sa odsťahovala a prišla mladá suseda, ročník nar. cca 1985 zrazu nám zo svojej roztopašnosti, rozmaznanosti začala vyskakovať po hlave, furt sa na niečo sťažovať a keď sa odsťahovala a prišiel znova istý starý pán ročník nar. cca 1955, tak zrazu všetko ako predtým s tou starou susedou.

Podľa mňa si „dnešné mladé ženy“ alebo naopak „mladí muži“ svojich partnerov, partnerky "absolútne nevážia", a už zrejme nepomáha ani to ako doteraz, že pokiaľ „niekto nemá hlboko do vrecka, že je po ekonomickej stránke bohatší“, tak toto im vyhovuje.

Žiaľ, „už ani to nevyhovuje“ a furt si nájdu niečo, čo sa im skrátka nepáči.

Tiež "už nás v rodine", kým manžel chodí „poctivo do roboty za minimálku“, manželka nezamestnaná už cca 10 rokov a ešte poberá aj sociálne dávky a "sťažuje sa".
Lebo jej už ani „nevyhovuje“ povaha samotného manžela, hoc je snaživý a inteligentný, čiže až tak hlboko sme ako spoločnosť klesli.
A vždy tie isté reči typu: "noo, a toto ja mám doma, toto musím znášať každý deň" . . .

A toto čoraz väčšie idealizovanie, nátlak na výkon ľudí, spohodlnenie vďaka moderným technológiám, že „všetko urobia za nás“ vedie už asi cca 5-8 rokov k akémusi celo-spoločenského konfliktu, občianskej vojne !
Jednoducho čoraz väčšie názorové rozdiely, takže ani nie peniaze, ale skôr tie náročnejšie a náročnejšie predstavy o živote spôsobujú, že žiť v páre po roku 2020 už vôbec nie je žiadané, výhodné ! A to iba vyľudňuje planétu, teda aspoň národ „bývalého Česko-Slovenska“, stredná Európa.

Zaran

No ,jak si ho naucila ,tak máš, teraz si pre neho slúžka. Kopni ho do riti, magora. Takto vystrajat pre košeľu. Nech si ju ide prať do potoka. A neboj ,ty sa o deti budes vediet postarať, ale takeho nepodareného otca urcite nepotrebujú.

timothyferriss

Váš príbeh naznačuje, že obaja pracujete veľmi dlhé hodiny a máte veľa zodpovedností. Je pochopiteľné, že ste unavená a môžete robiť chyby alebo mať heictojpg.io občasné problémy s organizáciou. Dôležité je, aby ste si navzájom poskytovali podporu a snažili sa pochopiť situáciu druhého

Aksuram76

Ale však Ty si sa už rozhodla že s ním nechceš byt. Pomenovala si to, ako "vadne" sa k Tebe správa. Je len otázkou času, kedy samu seba presvedčíš, že bez neho Ti bude lepšie, slobodnejsie. Máš reťaz na nohe a nie muža.

pupavka18

Áaaaaano, upadaš, snažíš sa veľmi, aby si jemu vyhovela, tip top všetko, zvládaš omnoho viac ,ako on, zvykol si na to, akoby on bol ,,kus mimo", to čo si dovoľuje... A ešte online štúdium, čooosi, za chvíľu sa zrútiš,
To nie je partner do života vôbec,

Skús jemne, na úrovni, nie v zlosti zadať nejaké pravidlá, na všetko sú dvaja, on niečo, ty niečo, NIE si jeho SLÚŽKA, ANI OPATROVATEĽKA!!!, za chvíľu,ani svoje povinnosti nebudeš stíhať, bude sa to kopiť, on vyjde ako víťaz z toho....

Povinnosti rozdeliť, a uvidíš,ako bude reagovať, len sa nedaj vytočiť, to je prehra hneď na začiatku,

Tak aspoň budeš vidieť, ako reaguje, toto nie je vzťah, ako má byť, a tiež, nie si jeho matka, aby si ho učila, čo mal dávno vedieť.

Nemáš čas ani na seba, nie to ešte v kľude študovať, alebo čistit hlavu niekde vo fitku, alebo prechádzky,rýchla chôdza s relax.hudbou v sluchatkach, alebo tvoje učivo, alebo s kamoškami sa vysmiať úprimne, aby bola pohodka,

Ideš domov a boli ťa brucho z toho, že čo zase bude...si ako uštvatá srnka

airamave

Skús si pozrieť sériu videí "Poznejte svého psychopata" na www.youtube.com Možno v nich spoznáš svojho partnera. Ak áno, držím palce, aby si našla vnútornú silu a oslobodila sa od neho. Lebo podľa toho, čo píšeš, akokoľvek by si sa snažila, nikdy mu nevyhovieš a vždy bude hľadať chybu len u teba.

Pertush

Toto nieee...nenechaj si od neho nadavat a posli ho do pecka..mal by byt vdacny za to ze sa sama staras o domacnost (ja by som to celkom sama nerobila kedze tam byvame dvaja) a uz vobec nie vymyslat s farbou kosele. maj svoju hrdost prosim

freetoom4

Kravitz's comment has received more than 1,360 likes and the pending keep the date mailings. nicole's cousin, amber, determined out that we had announced the date and referred to as nicole upset that we had booked a marriage on her wedding date. we were car

www.freearticlelist.com