afta

Príspevok v téme: afta
hravomir

Zdravim,
tu Miro, 43 rokov.
Pred 5 dnami som si vsimol v ustach nieco biele / svetle. Snad to bude len afta, bol by som zvedavy na vas nazor.
Tiez na lavej strane obrazka pod zubami sy dasna akoby do biela.
Maval som obcas afty, t.j. 3x za rok sa nejaka objavila.
Znervoznuje ma to preto, lebo som fajciar, pospedne 3 roky krabicka denne s obcasnymi prestavkami.
Dakujem.
M.

Omen

Technicaltreat,
de nada!

Y, por favor, ahora enciendes la vela. ;) Solo para ti: gingividita se encuentra 31, 32, 33 y 41, 42.

Afta - encia etre los del dientes 31 y 32. Ves?

"La pluma es la langua de la mente."
Miguel de Cervantes

Hola, Omen.

technicaltreat

Gracias por la información, Omen. Y, por favor, enciende una vela y dime desde dónde lo viste. ¿Qué lado, desde nuestra perspectiva, el izquierdo o el derecho, tiene el afta, o ambos? redactleunlimited.com

Omen

Hravomír,
správne! : )
Z mojej pozície je to pravá strana, ale písala som to z tvojej pozície, teda ide o ľavú stranu, tú, kde máš aftu.

Na DH bolo všetko o.k., to bolo 6.7., ale ty si foto zavesil 20.8. a odvtedy ubehlo kopec času...
Ako som ti už napísala nižšie, skontroluj si to a kontroluj. Herbadent zaberá aj na toto.

hravomir

Omen dakujem, ty vlavo-vpravo nehovoris podla obrazku, ale akoby za moju osobu, tak? Na obrazku je afta vpravo, podla teba vlavo, tak?
Na konci juna som bol na dent hyguene, 6.7. u zubara, bolo to ok vtedy. tak neviem ci odvtedy sa mohlo nieco zasadne udiat.

Omen

Hravomir,
veď sa pozri na foto, čo si tu zavesil. Je to tak do očí bijúce, že ma zarazilo, že riešiš nejakú aftu a pritom máš oveľa väčší problém. Ja tam vidím začervenanie a veľký opuch. Ľavá strana je horšia, máš to pod zubami 1, 2 a 3, na pravej strane sa to týka jednotky a dvojky.
Navrhujem ti, aby si si to sám, príp. dal niekomu v reáli skontrolovať, našiel na nete obrázok, porovnal s ním a podľa toho sa zariadil. Ty máš navyše ako fajčiar na túto diagnózu predispozíciu.

hravomir

Omen dakujem za info. A prosim zapal dasien kde tam vidis podla coho? Ktora strana - lava z nasho pohladu, alebo prava - tan kde je afta, prip obe? paradoxne 6.7. som bol u zubara a ten mi povedak ze napriek tomu fajceniu to nevidno na dasnach.

Omen

Pri zväčšení obrázku sa predsa ukázala, (okrem toho, čo som ti napísala) aj jedna afta. Kým pôjdeš k zubárovi, používaj ten Herbadent, je účinný na obe diagnózy.