Ostat snim alebo odist

Príspevok v téme: Ostat snim alebo odist
Cecilk

Ahojte zeny, chlapy… som mlada baba 28 rokov v sest rocnom vztahu s priatelo (37). Od zaciatku vztahu nas vztah bol dost taky zvlasny co sa tyka pocitov a toho ze ludia nie lahko rozpoznali ze to medzi nami iskri…jasom padla do zalubenosti behom sekundy..
Jeho naklonnost v mojich ociach nebola takou aku by som od partnera ziadala.ale pacil sa mi, pacil sa mi nazormi a to aky je..vedela som ze je ten koho vhcem mat uz javzdy pri sebe! To som este nevedela ze to bude taky “tazky oriesok” . Priklad: prvy valentin- neuznavam tento sviatok no tym ze sme sa poznalib5 mesiacov som to brala ze to bude romanticke a Lyzovacka v Taliansku to atmosferou zdvojnasobovala. Ale …. Prisiel vecer a neprebehla ziadna komunikacia o tom ze “laska krasneho valentina” nie som materialny tym skor mi ide o pocity - citi ze ma partner miluje a lubi a to som uz od zaciatku ocalavala a nedockala som sa tak som chcela kricat ako ho milujem ale nedokazala som. Kedze bol “cerstvo” rozideny brala som to tak ze sa zotavuje… no po roku som sa odhodlala a povedala mu ze ho lubim jeho odpoved? Ze na neho tlacim al chcem odneho pocut tieto slova PO ROKU. Po dvoch rokoch som si zacala uvedomovat ze minto chyba, chyba mi blaznenie chybaju mi dotyky slova” pacis sa paci sa mi tvoje telo vzrusujes ma jednoducho zacinala som pripadat nepritazliva pre neho a rozmyslat preco sme spolu…komunikcia ostavala na bode mrazu.. pritahovalo ma na nom to tajomne spravanie no zaroven som si kladla otazky preco! jeho povaha ze je opak mna (ja rebel on tichy)… pytala som si objatia v posteli … pytala som si bozky… s tymito pocitmi neskor prisli vycitky k nemu ze ma nema rad a ze sa necitim lubena.. slovami “keby som stebou nechcel byt tak som stebou neni” nasa debata vzdy koncila.. 6 rokov vztahu a ja doteraz netusim kedy a ci vobec chce mat somnou deti.. lebo pre neho je tato tema tabu… rozhodla som sa ze uz nevladzem bojovat sama a stale ustupovat.. a ze sa vzdam a odidem spat na Slovensko- zijeme v Anglicku… na slova mojho odchodu mykol plecami a ze ked chcem ist nech idem ze on ma na silu drzat nemoze ked mi nevyhovuje to aky je! Vzdy som mu vravela ze ho milujem ako kona to aky je - ze mi chyba komunikacia… stale mi vrta v hlave ci vyhovorka typu “ja som proste taky a iny nebudem “ je odpovedou na to ze nedokaze bojovat za mna za nas vztah a povedat mi ze ci mi hrabe kde sa stahujem ze ma nepusti ze nechce omna prist.. je to dospely zrely chlap ktoreho mi panbozko zoslal z neba no srdce mam tak slomene ze si nedokazem uz asi predstavit byt po jeho boku a pytat si jeho lasku a naklonnost.. je vek 37 naozaj uz len o tom mat partnerku a brat ju ako samozrejmost? Ked som sa soytala ze preco ma nepoziada o ruku preco sa nevezmeme nemame deti.. odpoved “a kedy ta mam poziadat sak si stale urazena”
Neustale premyslanie co mal este zmenit, zhodnotil ze som stale urazena…
Obcas si myslim ze Je chyba vo mne! :-( som dost vycerpana kazdy vecer placem a boli ma ze odchadzam a jeho gesta naznacuju ze mi este dvere otvara nech idem, on nekomunikuje ani sa nijako nesnazi riesit to co medzi nami je… nevravim ze som bezchybna.. no na moje problemy ktore som snim kedysi zdielala mi odpovie ze co sa trapim aj ked nic nevyriesim.. no chcem oporu len aj ked potliapat po pleci ze vsetko bude dobre! Neskor som vyhladala psychologicku pomoc na vyriesenie mojej osobnosti a ci je naozaj chyba vo mne.. Ja som si oblubila jeho rodinu a aj oni mna.. no vsetci mi varovne naznacili aj jeho rodina ze je aky je.. ze to snim bude tazke.. Kazdym dnom dufam ze ten hore mu da znamenie aby zabojoval za nas.. :-(
Namiesto travenia casu spolu a “tulkania” v posteli sedaval a seda s chlapcami slovodnymi veku (25,27) a pije si snimi v pohodli pivko.
Je azda tak tazke ukazat zene ako velmi ju milujete ?

Poradte co by ste na mojom mieste robili.. prezila som snim krasne obdobie no narusa ho jeho neschopnost komunikovat :-(

Cecilk

Dakujem vam za vase spravy.
A ano zacnem od seba… uz som vlastne zacalq ked som mala sedenia s psychologickou. Kde sme sa viac zamerali na moju osobu a to co musim na sebe zmenit.. zacala som jo tento vztah ma akoby maspat vtiahol do tej neistoty seba samej…

Urcite si urcim priority kde JA BUDEM NA PRVOM MIESTE..
Vcerasme mali grilovacku a ten chlap opat s chlapcami sa vykecaval smial bavil a ja uz o 22.00 v posteli. Prisiel o 01.00 vnoci zamnou… ziaden zaujem nic chapem ze obcas si treba vyvetrat hlavu.. ale takto aby som sa tvarila ze medzi nami je vsetko super - ja to nedokazem predstierat ako on..
Zatial som pevne rozhodnuta tie “dvere ktore mi on otvara” ze nimi prejdem SAMA… a nech si tu zije sam. Snad potom zisti, co som jedine od neho ziadala.. co bude ziadat kazda zena (lasku)

slobodnemaciatko

Nemusis sa bat, karma urobi za teba vsetku pracu. A este vacsiu urobi u tych, ktori sa medzi vas miesali.

Carie

Ty si zena, co potrebuje lasku a on je muz, ktory tu lasku nie je schopny dat a mozno ani neciti. Nechapem, ako si s nim mohla vydrzat tak dlho. To nie je o veku ani o tom, ci je tichy alebo spolocensky. To je len o jeho povahe. Pride mi velmi tvrde, ked hovoris ze odides, on ti sam otvori dvere a povie chod. Ako keby si pre neho absolutne nic neznamenala. Odmieta na sebe pracovat a urobit ta stastnou hoci tak vela po nom nechces. Ty si pre neho vela obetovala, co obetoval alebo urobil on pre teba. S nim stastna nebudes, radsej vyuzi tie dvere co ti otvoril a chod. Ani sa neobzri. Obklop sa priatelmi nech ti nie je az tak hrozne smutno. Teba vidim, ze si ta skor ci neskor ziska chlap, ktory ta bude nosit na rukach, bude ti hovorit ze si pekna a bude vyhladavat tvoju pritomnost a ty mu hladna po laske padnes do narucia.

AmalkaOm

A dufam,ze tomu neveris ze to co pri nom citis je pravda,ze taka naozaj si. On ti len ukazuje,tymto co ti chyba voci sebe samej....
Ty si musis popracovat na prijati samej seba a dat si tiez pocit sebahodnoty,toto ti nikto neda,dokonca ani perfektny partner chapes?
Je to teraz len o tebe...mas sa o seba postarat po vsetkych strankach.
No a vztah neni o tom aby sme inych menili,ale o tom co ladí obom.
Podla najviac zo vsetkeho teraz potrebujes samu seba a obklopovat sa ludmi,ktori ta beru taku aka si a ktori ta fakt maju radi.
Ak sa nevies s nim rozist,tak to nerob zatial,ale popracuj na sebe,tak ako pisem...mozno ak budes na pol ceste k sebe samej,tak aj jeho budes vnimat inak chapes...toto je Nova Éra a tí ktori ostavaju este v takychto vztahoch si mozu zato sami,pretoze sa tak rozhodli.
Uvedom si,ze ty sa chces v zivote posunut,preto ti uz toto zacina vadit,lebo ti je luto,ze on to tak nema. Chces nasilu ho zapajat do niecoho co s nim nerezonuje. Vies ako by ti bolo lepsie samej ?? Vies si vobec predstavit ze sa mas v zivote dobre a este lepsie a kazdym dnom lepsie a lepsie?? Asi ne ze? Lebo zijes tak ako zijes v tej tvojej poznanej bubline a bojis sa z nej odvazne vykrocit,lebo sa bojis ze musis na sebe popracovat a preto nahanas jeho aby na sebe pracoval on ha ha,neboj sa jeho cas este len pride,on bude musiet tiez zamakat na nejakej zmene lebo by inak ostal sam a mozno ktovie,mozno dostane do ruk taku osobu,ktorej jeho charakter bude vyhovovat...ale este raz ideme spat ku tebe,lebo je to hlavne o tebe,skus nieco zmenit hned teraz,nieco male...lebo nemozes ostat v tejto starej energii chapes...ked chces zmenu tak musis nastolit aj novy zvyk,novy cin,nove zmyslanie o sebe atd atd...uz teraz mozes pre seba nieco nove urobit...co to bude??

Cecilk

Ja vam tak strasne dakujem za vase spravy. A pravdaze si uvedomujem ze najlepsie viem ja ci snim chcem byt alebo nie. No citim ze potrebujem nakopnut. :-(
No hladam uz rozne cesty ako najst odpoved alebo asi aj potvrdit to ze to uz naozaj nefunguje.
Pocit nedokonalosti, nepritazlivosti pri nom je to co citim . Necitim sa pritazliva… necitim ze ho vzrusujem… necitim lasky…nic… a ja som sa mu snazila odovzdavat lasku slovne cinom aj emocne.

Mate pravdu tie otazky som si polozila a nie veru som odpovedala ANO ! To je to ze vidim ine vztahy ako to medzi nimi vasnivo hori aj po 10tich rokoch! A to ako sa doplnaju. Zavidim.. v dobrom.
Ja sa citim ze uz svoje vsetky napady som vycerpala na to aby som to ozivila medzi nami ..

AmalkaOm

Evidentne sa necitis v tomto vztahu nevztahu naplnena. Vztah znamena dvoch a ty sa citis sama. Si ako zobrak,co si musi stale nieco pytat,si ako male dieta ktore potrebuje lasku od mamy a nedostava ju. Si velmi nevyzivovana zakladnymi potrebami vo vztahu vekovo zrelym muzom. Je nad slnko jasne,ze si nestastna a hlavne trpis. Mas tak malo sebaprijatia a sebalasky ako aj on. Preto sa ti toho od neho nedostava,pretoze nemoze ti dat nieco,co nema. Toto ak nepochopis,tak budes trpiet este dalsie roky.
Ak mas odvahu,tak skus byt aspon na chvilu k sebe uprimna...
Otazky pre teba: Viem si predstavit,zeby som sa pri tomto muzovi zobudzala kazde rano po zbytok mojho zivota?
Rastiem pri tomto cloveku ako osobnost,ako zena ruža,ktora je milovana a milujuca? Tesim sa nanho vzdy ked nie sme spolu? Viem si s nim predstavit mat dieta? Rozbucha sa mi srdce vzdy v jeho pritomnosti? Vieme byt spolu len tak bez slov a byt prepojeni v srdci? Mam s nim vela spolocneho? Rozosmieva ma skoro kazdy den?
Mam nejaku emocnu ci fyzicku bolest ak som s nim ,alebo aj ked s nim nie som?
Zjednodusuje mi tento vztah moj zivot alebo komplikuje? Neviem od neho odist,lebo som k nemu emocne priputana?
Zaujimave by bolo ako by na tieto otazky odpovedal aj on voci tebe...
Ja som tymto presla a tiez sme zili v zahranici...nakoniec som ochorela z tohto toxickeho vztahu a priputanosti a konecne som ho dokazala po 16r opustit...neboj sa tu bolest emocnu ci fyzicku po rozchode vydrzis,je to vzdy lepsia bolest ako ta ktoru mas teraz v tomto vztahu.
Vies,prava laska nezobre o lasku a pozornost,v harmonickom vztahu to vsetko ide samo. Mam uz taky vztah a som prestastna. A vies preco? Nie preto ze moj partner je uzasny,ale preto,ze sa mam uz konecne rada a nedopustim,aby mi bolo ublizovane,coz znamena,ze ked si vazim samu seba,tak si ma vazi aj on a nema potrebu mi robit zle,pretoze ak sme v srdci svoje a vedome si svojej hodnoty,tak potom nejako samo sú tí muži ku nam pritahovani...
A tvoj partner nema potrebu nieco menit,pretoze to tak neciti a nie je motivovany,mozno ta ma rad,ale nie je zamilovany...a ty tiez uz asi nie...takze ste na tom biedne rovnako...a teraz si zober ,ze ked budes ty alebo on v novom vztahu,tak tam zrazu budete robit veci automaticky,cize napr.,to ze si chcela od neho pokec alebo milovanie,tak v novom vztahu to pojde uplne prirodzene,tam uz bude vediet sam co ma robit,nebude do nicoho nuteny...a ty takisto budes spontannejsia,stastnejsia v novom vztahu,lebo to co ponukas tomuto tvojmu buducemu ex haha,tak ten tvoj novy priatel to velmi oceni.....

palinocka

musis to ty citit, ci chces s nim ostat alebo odist od neho. my ti tu mozeme poradit ale ty vies co k nemu citis, aky bol cely ten vas vztah a najlepsie je, ked sa rozhodnes sama aby si to neskor nelutovala.

zaricitka

vztah proste nemoze byt jednostranny. vytvrat nejaky dokonaly obrazok a byt vo vnutri, v tej realite nestastny, to si predsa ani jeden clovek nezasluzi, to podla mna proste tak nefunguje

Cecilk

Ano pytala som sa ho navsetky mozne veci ako sa ma , ako bolo v praci, co robili… veru vacsinou varievam ja a aj nachystam. Cez vikendy robieval on. S RODICMI?on netelefonuje ani z rodicmi ze Ako sa maju… naposledy som mu ja ppvedala nech im zavola ze ako sa maju. Oni maju zalozeny chat a tam si so surodencami a rodicmi chatuju aj to sa zapaja do debaty velmi malo. Ja som tu skupinu zakladala a si ma v nej nechali takze vidim. Vela krat som z nej odisla ze nechcem im narusat sukromie no oni ma vzdy vratili spat do konverzacie.

Zacala som spominat ja, na vsetko mozne. Ja viem ze nemozem vyzadovat
Od neho vsetko ze musim aj ja. Vo vztahu sme dvaja Ale ja som uz skusala vsetko mozne.on ma rad motorky ale ja o motorkach nic neviem aby som sa bavila. Kedykolvek sa ho snazim potesit nejakymi malimi vecami aspon na motorku.na slovensku chodievam snim na okruh aby si zajazdil na cestnej silne motorke. Asistujem mu…No citim ze snaha robit vo vztahu niekoho stastneho nieje taka silna obojstranna. Na temy detstva , zazitkou ze on sa nevie rozpravat o zbytocnostiach a ked je nieco dolezite tak to povie. Thank

ahjajjaj

ahoj, a Ty si sa ho zvykla spýtať, aký mal deň, ako sa cíti a pod?
Lebo ak chceš zmeniť svet, začni od seba. Nečakaj, aby Ťa mal len tak rád, ale skús byť k nemu milá a rozprávať sa s ním. Ak sa Vám zlepší komunikácia - ale nie sťažnosťami, ale tým, že sa ho spýtaš, ako sa mu cez deň darilo, či je unavený, či nechce ísť na prechádzku, alebo mu prichystať nejakú chutnú večeru, ktorú má rád, keď telefonuje s rodičmi, spýtať sa, ako sa majú oni a pod.
Rozprávala si sa s ním o jeho detstve, čo vtedy rád robil, aké mal záľuby? Či modeloval, staval kŕmidlá pre vtákov a pod?
Pýtala si sa ho na obľúbené predmety v škole, alebo na jeho učiteľov?
Keď sa nemáte o čom zhovárať, spomeň si na Tvoje školské zážitky a spýtaj sa, čo ako trieda vyvádzali oni, či boli dobrý kolektív a pod.
Teda pokiaľ tieto témy už nemáte prebrané.