Koenzym Q10

RNG

Telo samotne vytvara 1/2 az 1.5 gramu denne.
Ja osobne nic neodporucam, to su len vysledky vyskumov, ktore boli publikovane roznymi lekarskymi timami.
Informacie od roznych vyrobcov, hlavne to co sa propaguje este stale na Slovensku v sucasnosti je velmi "zamorene" komercnymi zamerami.
V USA je tato faza uz pomaly zanikajuca.
Minidavky s prislubom ucinnosti z vyskumov s podstatne vacsimi davkami postupne miznu z trhu.
Momentalne sa CQ10 predava od 30 mg do 400 mg na tobolku s davkovanim 3x1 denne.
Nikde som nenasiel ziadny material na predavkovanie ani toxicitu.
Iste niekde je-tak ako na vsetky potraviny-ale je zrejme pravdepodobne az radove vzdialena od odporucenych tu v USA vyskumom.

borek

RNG,a nie je to velka davka,ked vsade odporucaju ako dennu davku 30mg Koenzymu Q 10 a ty odporucas niekolko nasobne vyssie davky?Neda sa tym Q 10 predavkovat?

RNG

Klinicky ucinne davky koenzymu Q10 zacinaju od 100 mg denne.
Pre ludi so srdecnymi problemami je to 200-400 mg denne.
Na prebranie z letargii a Alzheimerovej choroby uspech zaznamenali pri davkach 600 az 1200 mg denne
Telo samo vytvara koenzym CQ10, je potrebny na vyrobu energie vseobecne.
Starnutim alebo pouzivanim niektorych farmaceutik(hlavne viacerych liekov na srdce!) sa hladina v krvi znizi natolko, ze ludom ubudne energia potrebna na bezny zivot a regeneraciu. Vtedy to ma zmysel doplnit, ale pre ozajstny realny ucinok treba klinicky ucinne davky, nie len maly zlomok z nich