Dokončenie strednej školy

Príspevok v téme: Dokončenie strednej školy
Hrozne12345

Zdravím... Endokrinologička mi povedala v 15-tich ,že už nenarasťiem lebo v 14-tich mi dala vysoké dávky euthyroxu 100 ktoré mi zničili rastový hormón ale že som ho ešte mal mal som zle psychické stavy aj mám samovražedné sklony ale nič sa mi nestalo v škole kvôli tomu že som mal iba 160cm dával som prázdne papiere neučil som sa mal som samé 5 nezaležalo mi na živote myslel som že zomriem keď som sa niekoľko krát otrávil ale nič takže si chcem dokončiť niejak rýchlo strednú s maturou ale neviem či má vôbec zoberú keď som mal samé 5 aktuálne mám 19r. a stále 160cm a stále žijem a zo základným vzdelaním nechcem žiť ako rýchlo dokončiť strednú školu hocijakú hlavne že matura bude aj keby sa niečo platilo nevadí ... Inak sme sa presťahovali takže nemal by som ani nijako ísť na tu základnu kde som chodil ma niekto nejake skúsenosti ako rýchlo dokončiť strednú s maturou ďakujem

ahjajjaj

informovala som sa o Tvojich možnostiach. Ty si ukončil povinnú školskú dochádzku, ale nie úspešným ukončením základnej školy. Prvým krokom musí byť teda základná škola. Z predmetov, z ktorých si mal päťku si urobiť dodatočný reparát, aby si prešiel so štvorkami, a potom si dokončiť deviatacke učivo, aby si mal základnú školu ukončenú s tým, že si prospel.
Potom môžeš uvažovať o ďalšom štúdiu, či maturite.
Takže, ako Ti už radili, zájsť do bývalej školy, prípadne do inej základnej školy, tam za výchovným poradcom a požiadať o pomoc.

GM

Skús ip gymnázium na Kremnickej 26 v Bratislave, je tam možnosť aj e_learningového alebo externého štúdia. Prajem veľa šťastia. www.ipgymnazium.sk

Kiko22

najlepšie bude sa spojit s nejakým odborník poradcom, nech ti ukáže nejake možnosti a ako dalej pkkračovať, tak to bude asi najlepšie kedže sa do toho najviac vyzná... tu ti s tým extra nikto nepomôže si myslím

snejty

Zavolaj na svoju ZS a spoj sa s vychovnou poradkynou (alebo zavolaj na hociktoru ZS, nech ti daju k.telefonu vychovnu poradkynu). Opis jej svoju situaciu (bez opisu problemov s rastom) a opytaj sa jej na moznosti. Tak sa dozvies najaktualnejsie informacie.

Hrozne12345

Mám skončenú 10-ročnú ale školu som skočil ako 8-mak ... Myslíte aj keď som mal samé 5 na vysvedčení lebo som dával prázdne papiere myslíte že by ma zobrali za ,,mechanika-opravar"?alebo kuchár to je aspoň 4 ročný odbor mal by som skôr skončenú lebo kebyže je to trojročný tak by som musel na nadstavbovom štúdiu ďalšie 2 roky spolu 5r. školy ..... Aj by sa niečo platilo aby ma prijali není problém :)

Hrozne12345

Prečo no lebo mi nezaležalo na živote a nevedel som že dožijem dvaal som prázdne papiere na pisomkách a mal som samé 5 takže kvôli tým 5-kam či má zoberú

slizik

Prečo by ťa prosím ťa nemali vziať na stredú? Však tam sa neprijímajp žiaci na základe výšky ale veku. Takže ako chcelo by to podľa mňa nejak prijať. Ľudia sú na tom aj omnoho horšie ako ty