Dokončenie strednej školy

Príspevok v téme: Dokončenie strednej školy
Hrozne12345

Zdravím... Endokrinologička mi povedala v 15-tich ,že už nenarasťiem lebo v 14-tich mi dala vysoké dávky euthyroxu 100 ktoré mi zničili rastový hormón ale že som ho ešte mal mal som zle psychické stavy aj mám samovražedné sklony ale nič sa mi nestalo v škole kvôli tomu že som mal iba 160cm dával som prázdne papiere neučil som sa mal som samé 5 nezaležalo mi na živote myslel som že zomriem keď som sa niekoľko krát otrávil ale nič takže si chcem dokončiť niejak rýchlo strednú s maturou ale neviem či má vôbec zoberú keď som mal samé 5 aktuálne mám 19r. a stále 160cm a stále žijem a zo základným vzdelaním nechcem žiť ako rýchlo dokončiť strednú školu hocijakú hlavne že matura bude aj keby sa niečo platilo nevadí ... Inak sme sa presťahovali takže nemal by som ani nijako ísť na tu základnu kde som chodil ma niekto nejake skúsenosti ako rýchlo dokončiť strednú s maturou ďakujem

ovomaltine

da sa aj externe ale netuzit nic vediet, len mat papier je zvlastne.
a s tou vyskou si nejaky zaseknuty, keby sa takto diego suzoval, tak nic nedosiahne

Hrozne12345

Čo myslíte zobrali by ma vôbec na strednú ? Ak môžem niekomu napísať email kto sa v tom vyzná bude rád :) chcem iba maturu proste ale nechcem ten odbor robiť iba že keď sa ma opýtajú že aké mám ukončenie vzdelanie tak že maturitné chápeme sa?

ahjajjaj

Musel si tú lekárku zle pochopiť, alebo sa ona nevyjadrila dobre.
Keď si mal 14, alebo ešte predtým Ti zistili, že Ti nefunguje štítna žľaza, a to až tak veľmi, že Ti to zničilo aj rastový hormón. Preto Ti dala vysokú dávku tyroxínu. Musel si mať veľmi zlé výsledky krvi z nedostatočnej činnosti štítnej žľazy.

noaabarka@centrum.sk - rada Ti pomôžem a poradím, keď budem vedieť.

anetta1000

To nie je bohvie aký nápad ho odradiť od štúdia, podľa mňa strednú školu by mal mať každý a môže si vybrať nejakú priemyselnú školu, ktorá trvá napríklad 3 roky.

Hrozne12345

Zdravím mňa by zaujímalo "a ako by mi vedela povedať že už nenarasťiem" od 14-tich že euthyrox 100 sú vysoké dávky a A že už nenarasťiem lebo mi zničili rastový hormón a že som ho ešte mal ... Inak môžem na vás kontakt email?

ahjajjaj

ahoj, podľa mňa daj maturite pokoj, ale skús nejaké remeslo. Aj sa tak môžeš dobre uplatniť. Čo sa týka euthyroxu, iba nedostatok spôsobuje problémy s rastom, nie nadbytok. Takže ani tých 160 cm by si nemal, kebyže Ti hormón nie je podávaný.
Keď chceš mať maturitu, tak to by si mohol pochopiť, že si pozrieš na google, čo spôsobuje nadbytok tyroxínu a čo nedostatok a nebudeš to tvrdiť obrátene.
To, že si sa učil na samé 5, je minulosť. Podľa mňa navštív nejakú školu s učebným odborom, ktorý by sa Ti pozdával, možností je viacero. Ono by to bolo 3 ročné štúdium, a potom by si sa rozhodol pre alebo proti maturite - to sú ďalšie dva roky štúdia navyše. Za tie tri roky by si chodil aj na prax, a kebyže si ju vybavíš inde, ako je tá školská, mohol by si aj zarábať a mohli by Ti tam aj ponúknuť pracovné miesto, keby si sa osvedčil.
Na riadnej strednej škole by si ako 19 ročný viac vyčnieval z radu, ak majú ostatné decká 16 rokov. Navyše sa tam nadväzuje na učivo základnej školy, kde si mal päťky.