otravné myšlienky

Príspevok v téme: otravné myšlienky
cryguy

Dobrý deň, dost často sa mi stáva, že v panických alebo stresujúcich sitguáciach, rozmýšľam o ľudoch, ktorých poznám, no dlho som ich nevidel alebo neuvidím, proste rozmýšľam o veciach, ktoré mi to len zhoršujú. Sám si uvedomujem, že lepšie by bolo, nerozmýšľať nad ničím,a žiť svoj život ale vteddy vám mozog funguje ešte dva krát rýchlejšire než normálne.
Existujú lieky, ktoré by dali ako tak do poriadku myseľ, teda aby mi to nezhoršovalo úzkosť úzkosť, s tou sa možno dá bojovať ale tote myšlienky, to sú peklo.
Vlastne dlhodobo mám s tým problém, až priveľmi prežívam životy druhých, to ako žijú, ako sa musia cítiť, a moja reaita ide mimo.
Uvedmujem si, že to není správne rozmýšľanie ale nech sa snažím akokoľvek, vždy sa to vráti.

Aj mám ešte taku otázku, nejako sa bojím dospelosti, faktu, že život sa navždy zmení a hotovo, už sa to nevráti.
Tento strach, už ma neraz donútil rozmýššľať o samovražde, no to sa nedeje pravidelne, deje sa to, že pociťujem obrovský strach voči veciam, ktoré jednoducho patria k životu a sú nevyhnutné

terria15

tak to si len sam skodis takymi myslienkami, nie nadarmo sa hovori, ze vsetko je o nastaveni sa v hlave. a chces to riesit tabletkami??

pupavka18

No veď práve, kde nájsť a hlavne, keď potrebuješ, všetko za peniaze,
Teraz, aj on line ti pomôžu, len to funguje ,, kapitalisticky trhovo" zaplať a ideme na to, ale myslím prve sedenie je zdarma, no keď si v zúf.sit.tak zaplatíš... No proste bez penez nikam nelez
Ale keď psych.vIdí,vycíti,že ideš do extrému=seba poškodzovanie, alebo niečo podobné, vážnejšie, aj tak ťa pošle k psychiatrovi, ďalšie mesiace čakať, človek je vystresovaný, nevládze ani rozmýšľať, aj tak som sama musela si cestu nájsť, po svojom...

Keby bolo prepojenie psych.psychiater, ale nič, človek zase len bezradne stojí SÁM za zavretými dverami psychológa a čo dalej, v takej sit. este viac sa zhoršuje rapídne stav, psychológ sa ,,zbavil" zúfalého človeka a dovidopo...

my sme našli prvú pomoc na psychiatrii, to musím kvitovať, lebo psychiater je fakt odborník, potom ale vlastná cesta.. no po dlhšej dobe jasne, .sila vôle, prekopať veľa veci, cvičiť aj proti bolesti duše, hlavne, nebyť sám, mať niekoho, akoby live kouč, čo ťa vedie, máš oporu deň noc 30 hodin denne, toto veľa ľudí potrebuje, lebo dnes málo času je pre druhého obetovať sa doslova

Tiež slovo psychiatria je strašné...treba mať silu toto prekonať, aby o tom nikto nevedel, k psychiatrovi netreba lístok od obvodnej, tiež aj keď predpíše lieky, rozhodne sa SÁM človek, či ich brať...ale podstatné je,že rozhovor so psychiatrom je úplne o inom, vidí do duše

ovomaltine

pupavka, len k tomu dodam, ze este existuje psychoterapeut, niektori su sikovni a maju vedomosti, skusenosti, takze dalsia pomoc k tym dvom, co si spominala. suhlasim, pomoci je stale malo a hlavne ihned, ked niekto potrebuje.

pupavka18

To môžu byť aj obsesivne, vtieravé myšlienky, ovládnu myseľ, ty s tým nič nezmôžeš, nasleduje sklúčenosť, depka, prešli sme si tým, roky sme s tým bojovali, pobyty na psychine...

Ak ty si to uvedomuješ a dokážeš aspoň milimetrik to zvládnuť, tak rýchlo proti vôli inú činnosť,
Ako keď ,,klin klinom sa vybíja" , začať spievať, čítať nahlas a chodiť po izbe, NEDOVOLIŤ myšlienkam, aby ťa ovládli, lebo sú to LEN myšlienky, a áno ak dokážeš, rýchla chôdza každý deň, šport,
Problém je v tom, že akonáhle prestaneš, myšlienky striehnu a zaútočia, máš sa niekomu zveriť s týmto, keď to začne rozprávať o niečom, vyhnať to z hlavy doslova, treba byť na ,,útok" pripravený, prekabátiť ich, lebo sú to len myšlienky,

Nám pomohlo, možno smiešne vyznie, vlakom šli do iného mesta, keď nás to schytilo, napr.v nedeľu,keď bol čas jasne, rýchlik a zmena, akoby v mieste bydliska striehli tie myšlienky...

Tieto veci,čo sa dejú v hlavách mladých ľudí, no hrozné, psychológ nie je po ruke, treba čakať doslova v mukách dlho, ale sú linky, kde sa dá rozprávať,
Lieky: som bola odporkyňa...resp. bála som sa toho, že sa osobnosť zmení....ale nám pomohli, 4 roky, obsesia, depresia recidivujúca, a veľa iného, lebo z tých myšlienok bludy,

Teda, naozaj netreba váhať ísť k psychiatrovi, aj tam treba čakať, čo nechápem, veď človek je v zúfalom stave, žiadna pohotovosť, len nemocnica psychiatria, funguje 24 hodín, čo my sme museli sadať do auta a v zúfalom stave v ohrození života, ale pomohli... No na prvý pobyt odporúčanie dáva psychiater,
K tomu pomoc v rodine, empatia, spánok, strava, doplnky stravy omega 3, komplex vitamínu B, na spánok tiež bylinky k liekom pridať,

Človek, čo to nevidí na vlastné oči, neuverí,že sa to môže v hlave toto robiť. Netreba sa báť vyhľadať odbornú pomoc, ale problém je v tom, že psychiater by mal byť nadmieru empatický...no ľudí plná čakáreň...
Psychológ nás hneď odbil, že psychiater, (preto netreba strácať čas niekedy psychológmi, riešia depky po rozvode napr., To môže môže pomôcť aj kamoška)

crocinka

treba to riesit bud so psychologom alebo psychiatrom ale nenechavaj to len tak, ked mas taketo myslienky sama sa z nich nedostanes!

ahjajjaj

Najmenej takýchto myšlienok nájdeš u športovcom, pritom mnohí zažili rôzne napäté situácie. Domnievam sa, že dospelý ešte nie si, a nemusel si teraz dlho chodiť do školy. Aj ten najväčší introvert patrí k človeku a človek je sociálna bytosť. Takže nečinnosť, sociálna osamelosť a pod, v Tebe prebúdza myšlienky, ktoré by tam nemuseli byť. Podľa mňa to chce socializáciu medzi spolužiakmi, alebo kamarátmi, potom nejaké hobby, ozajstný koníček, ktorý by sa Ti páčil a dostatok pohybu. Ako sa hovorí, v zdravom tele zdravý duch. Keď dopraješ telu viac pohybu, prípadne masáž, bude Ti lepšie aj na duši.

Zuzana209

ahoj, je iba jeden lekár duše aj mysle a to je Boh - Pán Ježiš. On pozná celé vnútro človeka a svojou Láskou ho aj uzdraví - treba k nemu len prísť. Pán Ježiš je skutočný a živý - aj keď ho voľným okom nevidíš. On vytrvalo čaká, kým ho začneš hľadať a On sa k tebe priblíži a začne liečiť celé tvoje vnútro - srdce, myseľ aj dušu...Skús k nemu volať, hľadaj svedectvá tých ktorí došli k takémuto uzdraveniu a on ti dá cestu kadiaľ ísť...Keď spoznáš, že ťa miluje - čo je aj pravda - tak mu odovzdáš svoj život a On sa o teba dokonale postará...je to nádherná cesta.
Posielam ti jedno krásne svedectvo:
www.youtube.com

romanusaa

ak sa nevladzes zbavit tych negativnych myslienok, tak by som vyhladala odbornu pomoc, to nie je lne tak, ked pomyslas nad samovrazdou