Som zlý človek?

Príspevok v téme: Som zlý človek?
Josipe

Dobrý deň dnes sa mi stala taka vec ze išla som k svojej gynekologicke lebo mam nejaký problém, není to síce nic akútne ale aj tak som samozrejme chcela vedieť ci som v poriadku a ci to naozaj nie je vážne. Lenže keď som prišla tak mali na dverách že potrebujem negatívny test nie starší ako 72 hodín. (u iných lekárov ho odo mňa nevyzadovali ani to predsa v tých opatreniach nie je.) Tak som čakala na sestričku kým vyjde von a normálne jej poviem ze ten test nemám a ze teda sa s nou dohodnem na inom termíne keď ten test budem mat. Ona sa išla opýtať najprv doktorky ci by ma nezobrala aj tak. Potom mi sestrička povedala ze ma teda nezoberie. Ok brala som to a nič som jej na to nepovedala, lenže v poriadku. Nikoho som neurazala ani som nerobila scény. Sestrička ma požiadala aby som si išla sadnúť na chodbu a ona mi dá nový termín. Tak som teda čakala. Nakoniec vyšla doktorka, ktorá mi povedala ze jej je to ľúto ale zobrať ma nemôže a pýtala sa teda aký mám zdravotný problém. A potom ma začala poučovať že nemám 15 rokov a ze by som mala vedieť ze pravidlá sa majú dodržiavať. Ze ona kvôli mne nebude ohrozovať seba a svoju rodinu a ze sestrička tiež ma rodičov ktorých nechce ohrozovať. A ze ako vôbec môžem chodiť do obchodu a autobusom bez testu. Ze nemám myslieť iba na seba. Normálne som sa tam skoro rozplakala ale držala som sa len som jej na to povedala ze dobre nemám vám na to co povedať. Nechcelo sa mi hádať s doktorkou a spôsobovať si nejaké problémy. Cítila som sa ako posledný prasivy pes, ako keby som bola vrah za to ze nechodím na pravidelné testovanie pretože mi nie je tak ci tak umožnené chodiť do roboty ci s testom alebo bez testu. Cele dni niekoľko mesiacov som doma po väčšinou, chodím len do obchodu a do prirody a mne bude niekto hovoriť ze myslím len na seba. Co už je z toho človek naozaj zo všetkého zdeptany a ešte mi doktorka dopomôže k tomu aby som sa cítila ešte horšie. Stále len plačem. A cítim sa naozaj ako zlý človek, ktorý si nič nezaslúži, lásku ani porozumenie jak taky odpad. Ja neviem fakt co je s týmto svetom. Snáď si toto niekto prečíta až do konca. Ja už neviem ci ja som nenormálna alebo väčšina ľudí okolo mňa. Nemám sa komu ani vyrozprávať tak aspoň takýmto spôsobom to zo seba dostanem.

Mimma

Hmmm ale na to je podla mna neskoro. Vies pride im tam staznost po 3 mesiacoch, to sa uz bude tazko aj nieco okazovat. S takymito vecami sa podla mna nema otalat a treba ich v pripade potreby riesit hned a za raz

Pertush

viem ze uz je to viac ako 3 mesiace...ale aj tak by som ju nahlasila do zdravotnej poistovne ako ich zmluvneho lekara ktory odmietol osetrit pacienta...nenechala by som to tak, ona bola povinna ta vysetrit aj napriek pandemii a bez testu

anetta1000

Tá doktorka mala asi nejaký zlý deň, lebo odomňa si vôbec doktori nepýtajú test a taktiež ani zubárka. Tá sa ma iba spýtala, či sa chodím testovať alebo som zaočkovaná

lavila

...nerobila by som si z toho nic. Isto kvoli tomuto nepatris medzi zlych ludi. Su len proste ludia, ktory su poplaseny a boja sa.

Vikkii

byt tebou, tak sa nad tym vobec nezamyslam, skor by sa nad sebou mala zamysliet ta tvoja lekarka, bo take spravanie podla mna nie je v jej pozicii vhodne

Preteba

Josipe, postoj lekárky vypovedá o nej samej, nie o Vás. Evidentne má problém so strachom ako tisíce ľudí. Vy sama viete aká ste, tak sa nenechajte znechutiť a radujte sa zo života ?

Josipe

Aj rozmýšľam ze si nájdem iného gynekológa lebo už neviem ci s nou chcem ešte niekedy riešiť svoj zdravotný stav. Keď sa človek cíti u svojho doktora ako napr. na základnej škole keď ste stáli pred tabuľou a učiteľka vám nadávala že neviete vypočítať príklad tak asi to v poriadku nie je.
Ináč u toho zubára by som sa nečudovala keby negatívny test pýtali pretože zubár je najviac ohrozený keď musíte mať celý čas otvorené ústa. Je väčšia šanca ze to doktor dostane. No ja som u zubarky nebola už riadne dlho lebo nerobí a berie iba bolestivé prípady. Chvalabohu so zubami problém nemám len preventívka by sa už zišla.