Som zlý človek?

Príspevok v téme: Som zlý človek?
Josipe

Dobrý deň dnes sa mi stala taka vec ze išla som k svojej gynekologicke lebo mam nejaký problém, není to síce nic akútne ale aj tak som samozrejme chcela vedieť ci som v poriadku a ci to naozaj nie je vážne. Lenže keď som prišla tak mali na dverách že potrebujem negatívny test nie starší ako 72 hodín. (u iných lekárov ho odo mňa nevyzadovali ani to predsa v tých opatreniach nie je.) Tak som čakala na sestričku kým vyjde von a normálne jej poviem ze ten test nemám a ze teda sa s nou dohodnem na inom termíne keď ten test budem mat. Ona sa išla opýtať najprv doktorky ci by ma nezobrala aj tak. Potom mi sestrička povedala ze ma teda nezoberie. Ok brala som to a nič som jej na to nepovedala, lenže v poriadku. Nikoho som neurazala ani som nerobila scény. Sestrička ma požiadala aby som si išla sadnúť na chodbu a ona mi dá nový termín. Tak som teda čakala. Nakoniec vyšla doktorka, ktorá mi povedala ze jej je to ľúto ale zobrať ma nemôže a pýtala sa teda aký mám zdravotný problém. A potom ma začala poučovať že nemám 15 rokov a ze by som mala vedieť ze pravidlá sa majú dodržiavať. Ze ona kvôli mne nebude ohrozovať seba a svoju rodinu a ze sestrička tiež ma rodičov ktorých nechce ohrozovať. A ze ako vôbec môžem chodiť do obchodu a autobusom bez testu. Ze nemám myslieť iba na seba. Normálne som sa tam skoro rozplakala ale držala som sa len som jej na to povedala ze dobre nemám vám na to co povedať. Nechcelo sa mi hádať s doktorkou a spôsobovať si nejaké problémy. Cítila som sa ako posledný prasivy pes, ako keby som bola vrah za to ze nechodím na pravidelné testovanie pretože mi nie je tak ci tak umožnené chodiť do roboty ci s testom alebo bez testu. Cele dni niekoľko mesiacov som doma po väčšinou, chodím len do obchodu a do prirody a mne bude niekto hovoriť ze myslím len na seba. Co už je z toho človek naozaj zo všetkého zdeptany a ešte mi doktorka dopomôže k tomu aby som sa cítila ešte horšie. Stále len plačem. A cítim sa naozaj ako zlý človek, ktorý si nič nezaslúži, lásku ani porozumenie jak taky odpad. Ja neviem fakt co je s týmto svetom. Snáď si toto niekto prečíta až do konca. Ja už neviem ci ja som nenormálna alebo väčšina ľudí okolo mňa. Nemám sa komu ani vyrozprávať tak aspoň takýmto spôsobom to zo seba dostanem.

parazitik

To je nejaka blbost. Odo mna dokonca ani zubar nevyzaduje test. Ludom hrabe a to ze fest. Jedna vec je byt opatrny, druha vec je paranoja a hysteria.

Luna13

Ty niesi povinna sa testovat ak potrebujes lekarsku starostlivost. V opatreniach to vobec nie je. Kazdy obcan ma pravo na lekarsku starostlivost. S ludmi zachadzaju ako so psami. Nic si z toho nerob nikoho si absolutne neurazala. Ja by som jej narovinu povedala ze nech sa spamata a nech mi ukaze nejaky zakon,opatrenie hocico kde pise ze treba test.. Predpokladam ze doktorka aj sestricka su zaockovane ked pracuju v zdravotnictve a taktiez predpokladam ze ruska mali tak kde je problem? coho sa boja? to je hrozne toto

fonte

Dnes sa v plnej nahote ukazuje "kvalita" slovenskych lekarov.
Ja mam skusenosti x rokov a moja rodina tiez, takze ja sa necudujem, ale teraz siroka masa ludi zistuje, co za nevzdelane hyeny v zdravotnictve pracuju.
Tie testy nemaju ziadnu medicinsku hodnotu. Ziadnu. PCR test neznamena nic a to antigenove nic ani nebudem hodnotit.
To minule bola taka pekna reportaz, kde novinar isiel na tento nehumanny a hyenisticky "test" .
Vysledok? Z 10 pokusov, 6 negativnych a 4 pozitivne, takze neplati ani to, ze to ma hodnotu v case testu. Ani len to.
Samozrejme je zbytocne sa hadat s tymito nevzdelancami, ktori namiesto odbornosti podlahli medialnej masazi a z nej plynuceho strachu.
Najdi si ineho lekara a na ziadne sparanie nechod.
Napriklad take lekarske komory Stajerska alebo z Viedne tieto testy neodporucaju, vyslovene pred nimi varuju.
A takych odbornych usmerneni a varovani je x.

darinusik_nov

Kvôli tomuto teda nie si zlý človek to vôbec nie. Každému podľa mňa lezie to testovanie na nervy, no inak sa nedá. Ani ja prakticky nechodím tam, kde je test treba, no robím si ho pre istotu

Josipe

Snejty
Ďakujem za porozumenie. Pôjdem to pozrieť.
No na chodbe chvalabohu nikto nebol. No keby tam boli ľudia tak by mi to bolo riadne trápne ale snáď by ta doktorka to naozaj vtedy so mnou neriešila na chodbe.
To testovanie každý týždeň je samozrejme úplný nezmysel ale ja sa o tom s nikým radšej ani nebavím nikomu na to nehovorím svoj názor lebo to je zbytočne.Co si len človek okolo seba všetkých pohneva. Niekedy je proste najlepšie byť ticho a myslieť si svoje. Nemá zmysel sa hádať o niektorých veciach, hlavne je to dosť vyčerpávajúce.

miki25

Podľa mňa si v pohode, práve tá gynekologička nebude skôr normálna. Normálny lekár nepožaduje, lebo vie že tie antigénové testy sú k ničomu a nie sú vôbec spoľahlivé. Mrzí ma tvoja negatívna skúsenosť. Ľudia sú k sebe zlí a bude ešte horšie.

snejty

Ahoj, chod do vedlajsej temy ,,Musim sa stale ospravedlnovat,,. Celkom na konci je prispevok od Modra obloha. Myslim si, ze sa to tyka aj Teba a mohlo by Ti to pomoct.

Vobec nie si zly clovek. Reagovala si velmi umiernene. Napr. ja by som asi dost vybuchla, ak by doktorka na chodbe riesila zdravotny problem. To co ako ma byt ....

Co sa tyka testu na covid,tak ludom uz riadne hrabe. Test ma vypovednu hodnotu presne v case, ked ho urobia. Uz o 5 minut sa mozes nakazit a ani o tom nevies. Ako pises, si doma, nie si chodiaca hrozba. Vobec to neries.

Josipe

Ja to chápem a viem sa na to pozrieť aj z druhej strany len ma najviac trápi to akým spôsobom so mnou rozprávala. Keby som bola agresívna alebo jej tam papulovala tak by som sa nečudovala keby sa so mnou tak rozprávala. Lenže ja celkovo nemám rada konflikty a nerada sa hádam a upozorňujem na seba tak nechápem akým spôsobom som si zaslúžila takúto reakciu. Nikdy som nikomu nič nespravila, neublížila, snažím sa byť ku každému milá.

mozebyt

Okey,ty možno sedíš doma,ale ľudia ,ktorí chodia do práce sú neustále vystavení riziku,čiže podľa mňa od Teba nechce tak strašne veľa. Ty nevies,kolko takých ako ty jej tam príde 'skúsiť' bez testu. A to nehovorim lj o obchodoch, poniektorí ešte donedávna chodili s rúškom pod nosom a v autobusoch ani nevravím ,snáď s tym respirátorom si už dajú povedať . Čiže treba sa pozrieť aj na tú druhú stranu. Ľudia chodia bežne na test aj každý týždeň,keď je to potrebné.