zožierajúca myseľ

Príspevok v téme: zožierajúca myseľ
torendo

Ahojte stalo sa niekomu že mysľou mu behali myšlienky ktoré vás doslova pripravovali o rozum? A nech robíte čokoľvek, nemôžete ich dostať z hlavy a navyše ak to trvalo dlhodobo. Beriem Sertralín ako antidepresvum, po prvých tabletkách som pocítil na chvíľu zlepšeniel ale teraz to berem len pre spokojnosť duše. Beriem ho asi týždeň. Mám v jeho užívaní pokračovať alebo zmeniť liek? Alebo pomôže zvýšiť dávku? U odborníka som nebol zatiaľ. Nestávalo sa niekomu niečoo podobné? Alebo nepozná nie,kto diagnózu, pri ktorej vám myseľ tak funguje. Pustil som si niečo veselé tak ma to trochu prebralo z tranzu, predtým som naozaj bol ako keby v tranze a mal som už pocit že sa zbláznim ale jedna pesnička tomu pomohla ale aj tak myseľ by asi nemala takto fungovať si myslím.

ahjajjaj

ahoj, ja som mala strašné nočné mory, aj keď som sa už liečila Sertralínom. Vždy, viackrát za noc som mala pocit, že padám z postele, a neraz som zo sna vykríkla, na čo som sa zobudila, alebo ma zobudil manžel, že sa mi niečo zlé snívalo. A ja, že to zvyčajné. Padnem a udriem sa. V podstate zato môže moja choroba, že sa horšie orientujem v priestore a občas padám, alebo narážam do predmetov. A poležiačky na posteli je to ešte horšie, naozaj neviem presne, v ktorej časti postele sa v spánku nachádzam, či mám hlavu a nohy tak, ako zvyčajne, alebo ako to vlastne je, kde je okraj postele....
Prešlo to asi za 4 mesiace so sertralínom. Je to paráda, nemať v noci strach, že spadnem....

pupavka18

Nám pomohla zmena prostredia, vlakom sme šli preč z bydliska a po 50 km v hlave ticho, pri návrate aj návrat myšlienok...trvalo to niekoľko rokov, psychiater povedal, že sa budeme s tým naučiť žiť, lebo žiadny liek nepomáhal... Stres v tele bol neskutočný, psychiatrické pobyty, liečenie Plešivec...pomohlo,ale nie lieky ktorých sme brali na kilá, doktorky všade ústretové, ale zmena prostredia, u nás ťažká depresia od detstva, schizoidna porucha, hlasy, bludy, samoposkodzovanie, plač nezastaviteľný, k tomu tie myšlienky v hlave deň noc...

Zmena prostredia, xanax aj 3denne k tomu predpísané liečivá, olanzapin, kventiax a podobne, pomohli...a iné,lebo nebolo rady,pomoci,

K tomu omega 3, kvalitná strava,lebo črevo a mozog súvisia, koenzým Q10, carnosine,magnezium,a veľa iných ešte..
Zmena prostredia, noví ľudia, nové vnemy, vytlačili myšlienky, nie naraz, roky to trvalo, najprv pár minút ,potom viac a viac, proste zázraky sa dejú, chod za psychiatrom, nehanbí sa za pobyt na psy chiatrii, vôbec to nie je strašidelné, naopak, kopec mladých ľudí, ako som napísala, iné prostredie, noví ľudia,nové vnemy, ti vytlačia myšlienky ,aj na liečenie sa pýtať, 3mesiace ti pomôžu

Almarinos

suhlas s poslednym prispevkom. mam pozitivne skusenosti s takouto pracou s myslou. torendo drz sa. beries lieky, tak netrufam si povedat, do akej miery to tebe pomoze, ale snad ano.

ovomaltine

aj tu som ti nieco nasla
Lebo keď s myšlienkami bojujeme, tak ich práve držíme. Pri zene prostredníctvom jednobodovej koncentrácie necháme myšlienky prísť, pozorujeme ich a ony odídu.
ciernalabut.sk
to je len jedna z moznosti

ovomaltine

Meditácia je technika, pomocou ktorej sa človek učí kontrolovať svoje vlastné myšlienky, rozumieť svojim pocitom a spoznávať samého seba. Meditácia je ...

ovomaltine

torendo, presne na toto sluzi meditacia, najdi si nejake dobre.
Meditácia (z lat. meditatio, rozjímať) alebo meditovanie je činnosť, ktorej zmyslom je uvedenie psychiky človeka do stavu väčšieho alebo hlbšieho sústredenia ..

Domenikkes

Musis sa hlavne nadstavit si hlavu na to dobre. Proste mysliet pozitivne a robit vsetko pre to. Mozno aj ta meditacia pomoze, na to pries casom, co je pre teba najlepsie

Zuzana209

ahoj, tak určite je dobré ísť aj za odborníkom a pokiaľ ide o lieky tak nebrať ich bez predpisu...

ale musím ti napísať aj niečo iné, čo je dôležité:
tvoj stav je aj chorobou duše, preto určite hľadaj Boha a jeho uzdravenie. Mnoho ľudí malo takéto stavy ktoré popisuješ až došli na koniec svojich síl a rozhodli sa obrátiť sa na Boha. Totiž môže sa stať, že lieky ktoré budeš brať iba "stlmia" tvoje stavy. to čo však potrebuješ je oslobodenie mysle a jej naplnenie novým svetlom, radosťou a láskou, ktorá pochádza iba z Božej moci. Táto doba je trochu náročná, lebo nie je možné ťa poslať na nejaké miesto, kde by sa mohli modliť za tvoje uzdravenie. V každom prípade ti však radím urobiť aspoň prvý krok a tým je - nahlas si čítať Evanjelium - napr. Evanjelium Jána...vôbec sa netráp ak mu nebudeš rozumieť, proste ho čítaj. Tiež volaj v duchu k Bohu o pomoc a On ťa bude nasmerovávať..či už myšlienkami, slovami alebo inými ľudmi...Skús to a presveč sa ...

Na povzbudenie ti posielam jedno svedectvo, dievčiny, ktoré bola tiež na psych tabletkách, brala drogy + vyskúšala všetko, kým neskúsila to čo som ti napísala:

www.youtube.com

link na bibliu:
www.mojabiblia.sk