Nie je pripraveny na vztah

Príspevok v téme: Nie je pripraveny na vztah
Tiffany13

Ahojte, uz davno riesim akoby taky maly problem. Na konci roka 2020 som spoznala uzasneho chlapca. Zacali sme si pisat a nebolo to len hocijake pisanie si preberali sme vsetky mozne temy, zistili sme ze sa nam pacia rovnake veci no jednoducho mame kopec spolocnych zalub. Chodievali sme spolu von hodiny sme travili spolu,rozpravali sa zdalo sa to ako neskutocny sen pre mna ze som konecne stretla niekoho s kym si uzasne rozumiem. Samozrejme laska mi pomutila hlavu a mne sa co raz viac a viac pacil. Bolo vidiet na nom ze citi to iste. Jednoducho videla som tie pohlady,signaly ked sa chlapcovi niekťo paci. No zrazu nasa komunikacia zacala upadat. Pisali sme si co raz menej az kym sme dosli do stadia ze si nepiseme teda uz iba z casu na cas. Nevedela som kde som spravila chybu, ci som povedala neco zle a dotklo sa ho to jednoducho som bola zhrozena a velmi zmatena. No napokon som zistila cez kamaratov ze sa zlakol vztahu a preto cuvol. Ja som nad vztahom po pravde ani nerozmyslala kedze som chcela vidiet co bude s nami dalej ani som nic nenaznacovala ze by sme to mali skusit.. teraz su to uz pomaly 4 mesiace od toho a ja sa neviem cez neho preniest. Naozaj sa dokazem rozplakat nad uplnymi malickostiami ktore sme spolu prezili. Bolo vidiet ze mu na mne velmi zalezi ale teraz sa k sebe spravame ako keby nic. Ved jasne v podstate k nicomu nedoslo ale aj tak si nemyslim ze clovek ktory zacne prejavovat iste city sa zmeni len tak z dna na den a tvari sa ze mu na tej osobe nezalezi. Neda sa to viem dobre o com hovorim. Ja vlastne chcela som sa niekomu vyrozpravat a nemam ani komu. Chcela by som vediet co si o tom myslite bude to este niekedy znova take ako predtym? chodenie von pisanie si az do skoreho rana atd atd. alebo je mozne ze sa niekedy dame do vztahu? neviem co si mam o nom mysliet. Ked sme spolu vonku teda vacsia skupina ludi nie len my sami tak mi stale napise napis mi ked dorazis domov. A to je velmi zlate lebo je vidiet ze mu na mne stale zalezi alebo napise mi na sviatok ak mam. Ja rada by som ho chcela opat ziskat. Je to tazke neviem sa cez neho preniest a vlastne neviem ci to vobec chcem ja sama neviem co mam robit:(

ahjajjaj

nemyslím, že by si ho odmietla, to Ti hovorí iba zdravý rozum, emócie sú presne opačné. Ale to všetko je o tom, čo by bolo, keby....
Skús sa zaujímať o ostatných ľudí, pomáhať im a menej sa venovať svojej bolesti a zamestnať svoju myseľ niečím užitočnejším.

Tiffany13

Ano to s tym casom mate pravdu. Jeho pritomnost nevyhladavam a ani nechcem pretoze viem ze by mi to len ublizilo. Chce to cas a vsetko budu iba spomienky v srdci. Dufam ze z toho vztah nebude, nemoze sa predsa len tak objavit po tom vsetkom a navrhovat mi vztah alebo prejavovat istu naklonnost. Narovinu by som mu v tejto situacii povedala cim som si presla kvoli nemu a ze to nie je jednoduche... Aj keby odmietla by som ho nedokazem sa uz trapit, opat by to nevyslo a dalsi zlomeny kusok vo mne...

ahjajjaj

Nenadarmo sa hovorí, že zíde z očí, zíde z mysle. Lepšie, keď sa vyhýbaš stretnutiu s ním, lebo Ťa len zbytočne oberá o vnútorný pokoj.
Nešťastnou láskou si v živote prejde snáď každý. Je to prvá láska - a tá býva ešte nezrelá. Tebe pripadá úžasný a fajn, ale keby si s ním mala denne žiť po pár rokoch, už by taký nemusel byť. Len si doposiaľ neobjavila jeho druhú stránku.
Predstav si, že existujú baby vo vzťahu, ktoré vnímajú tú druhú stránku, a predsa sú zamilované, a vlastne sa stávajú väzňami neperspektívneho vzťahu, ktorý ich oberá o čas, sebaúctu a pozitívny postoj k sebe samému.

Tiffany13

Ahojte som spat. Pocas niekolkych tyzdnov ako som to sem pisala, snazila som sa zabudnut na neho a na vsetko co sa stalo. Citila som sa stastna a opat volna s tym ze vsetko je minulost a uz sa nemusim pre nikoho trapit. Uzavrela som tuto kapitolu mojho zivota s tym ze je uz koniec.. no dnes som ho stretla asi po polroku, prisiel ma objat a pozdravit sa mi. Spociatku to bolo divne ho vidiet no ale nieco sa vo mne zlomilo. Zasiahla ma neskutocna davka silnych emocii ktore som sa snazila potlacit. Slzy sa mi tisli do oci no snazila som sa udrzat. No neskor som sa vyplakala ako male dieta. Potrebovala som to vsetko dat zo seba von. Ja som si skutocne myslela ze je koniec a ze vsetko je minulostou. No dnes mi moj zivot ukazal ze to tak nie je. Dovolim si povedat ze on je moja prva laska, clovek na ktorom mi zalezalo a asi stale zalezi. Zamilovala som sa a neviem ako dalej toto uz nie je normalne.. rozmyslam ze zacnem navstevovat psychologa. Nie som chora ale zamilovala a potrebujem sa toho pocitu zbavit.

hellkazuza

asi si sa do neho zamilovala viac ako on do teba, neviem ci sa a coho sa boji, bo ked sa clovek neprimerane boji, obera sa o pekne veci a zaitky. neviem ci by som vedela cakat, pokial sa tato situacia zmeni, asi by som to na neho vybalia narovinu a povedala mu co k nemu citim

Luna13

No akonáhle si dodala, že bol vo vzťahu, ktorý nevyšiel a chlapec mal zlomené srdce, tak to aj začína dávať zmysel ba dokonca v tom istom období presne pred rokom. Situácia sa zopakovala a mladík cúvol a snaží sa predísť tomu istému. No nemyslím si, že sa dá len tak stratiť city voči osobe s ktorou prežiješ krásne chvíle proste z dňa na deň ako píšeš. Predpokladám, že sa nevídavate momentálne vzhľadom aj na pandemickú situáciu, ale pokiaľ by došlo k tomu že opäť začnete chodiť von tak zase by ste boli na tom istom, keď si s človekom perfektne rozumieš tak sa nedá správať sa, že nie. Jednoducho nechcel vhúpnuť do vzťahu príliš rychlo a podľa mňa sám nevie čo si myslí:D

Tiffany13

Dakujem Vam za reakcie. Jeho spravanie pripisujem aj tomu ze presne v tom istom case pred rokom spoznal dievca, povedala by som ze velmi na rychlo sa dali do vztahu, no ani nie po mesiaci a pol mu dala kopacky s tym ze nevie zabudnut na ex. Cize aj chapem ze sa stiahol nechce spravit rovnaku chybu este presne v tom case zacali spolu chodit. Mal zlomene srdce a chcel predist tomu problemu co keby sa aj nam nieco podobne stalo. Ale je to dobry chlapec,slusne vychovany, slusne spravanie nepije nefajci skor sa snazi byt opatrnejsi v tychto veciach no ako vravim sama neviem co si mam mysliet.

slobodnemaciatko

Aspon ta nezranuje tym, ze by si vypisoval s inymi, ci ta s nimi podvadzal.
Co sa tam chce pripravovat, ci chce cakat kym si nezacnes rozumiet s niekym inym?

Ondo1994

Keby aspon z polovice niekto spoznal niekoho skym sa citi skutočne fajn. Niektori nenajdu vôbec, aspon si zazila niečo pekne. Mam pocit že si mladá a ze mas este vela pred sebou.