Je to na nevydržanie

Príspevok v téme: Je to na nevydržanie
torendo

Ahojte. Asi je to psychikou no chcel by som sa poradiť. Na začiatok chcem povedať že mm ťažké zdravotlné problémy aa kvôli tomu som vkuse doma čo samo o sebe je dosť psychicky náročné. No moje problémy spočívajfú v tom... ospravedlňujem sa ak to bude znieť mätúco alle budem sa snažiiť opísať to čo najpresnejšie. Obyčajné prežívaanie je pre mňa ťažké. Na myseľ mi často prichádzajú negatdívne myšlienky ktoré ma tlačia k slzám. Niekedy na mňa príde pocit že dni sú až prehnane dlhé a nevydržateľné. Tieto neželané myšlienky spôsobujú že plačem často a najhoršie to je vtedy ak to na mňa príde vo chvíli kedy to pcosledné čo potrebujem je rozplakať sa. Dosť často na mna prichádzajú pocity ked pocas dna dostanem pocit že večer bude tak náročný až sa zbláznim a nič mi nepomôže. Uvedomujem si že to všetko znie prehnane. No je to neúnosné už. trvá to už niekdoľko mesiac,ov. Moje zdravooootné problfémy ma obmedzuju natoľko že sám si s tým nepoomôžem a okcolo seba mám ľudí ktorí tomu neprikladajú dôležitosť. Čiže sa musím trápiť s vedomím že to nikdy neskončí. Dôvod prečo sem píšem je ten, že chcel by som sa opýtať že či nemá niekto skúsenosti s takým prežívaním lebo je to neznesiteľné. Navyše musím na sebe veľa pracovať ak chcem svoj zdravotný stav aspoň nejako zlepšiť.aale vlastná psychcika je pre mňa prekážkou. Neznášam svojfu vlastnú osobu a existenciu. Sú rôzne typy problxémov tomu rozumiem ale tenc môj je asi kombinácia toho najhoršieho teda je to krutdé, viem že niečo neje v poriadku a napriek tomu musím držať a koniec. Dakujem ak ste si to prečítali a budem vdačný ak sa podelíte s tým že mi pomôžete zfistiť čo to je

Zuzana209

ahoj, to čo popisuješ je - choroba duše. rozumiem, že máš aj zdravotné fyzické problémy, ale ty trpíš vnútorným útlakom. Ten ale nie je od teba!
Môžeš skúsiť psychologa, terapie, hry...ale tvoj problém to nevyrieši len čiatočne potlačí, teda môže prísť k osvieženiu mysle ale nakoniec budeš potrebovať vnútorné uzdravenie. To prichádza spoznaním pravdy o sebe - a tá je, že ty si Boží, si stvorený pre radosť z Boha v ktorom je skutočné "bohatstvo" všetkého, čo potrebuješ - teda vnútorné uzdravenie, vonkajšie uzdravenie, a možno aj zlepšenie tvojich podmienok v ktorých žiješ, bohatstvo priateľstva s ľudmi a Bohom - toto dáva jedine Boh. Nehovorím o Bohu, ktorý je dakde daleko a nestará sa o teba - to je falošná predstava o Bohu - hovorím o skutočnom Bohu - ktorý aj teraz sedí vedľa teba, čaká kým ho budeš hľadať a prijmeš ho...On má pre tvoj život perfektný plán - ver mi!...ak ti prichádzajú na um myšlienky, že tvoj život je nanič - tak to je obrovské klamstvo a je to od Zlého, ktorý ťa chce len trápiť - čo práve prebieha v tvojom živote...volaj k Bohu ako Otcovi, Priateľovi a on sa ti dá spoznať...skús si nájsť bibliu a prečítaj si niektoré kapitoly...hľadaj na internete svedectvá podobné tvojim problémom...Ak chceš môžeš mi napísať na : zuzatka@atlas.sk

Link na dobrý seriál svedectiev:
www.youtube.com

Anndulla

Takému hlupákovi môžeš rozprávať,intelingentný ťa majú za notorického klamára a blázna a radšej sa ťa vyhýbajú magor.

torendo

Andulla, ty si nejaká ostrá nie, ked ta to nezaujíma stačí to preskočisť a nie tu vypsovať blbosti bez ktorých by som sa obišiel
Mimfochodom Ahjajjaj napísala komentár, ktor ma hlavu aj pätu začo jej osoxbne dakujem a vážim si ho

ahjajjaj

ahoj, nedávno som pracovala na preklade článku o neurokognitívnych poruchách. Teda o organickom poškodení mozgu s dopadom na hybnosť a aj na rozumové schopnosti. Rozumové schopnosti zahŕňajú aj pamäť, pozornosť a pod. No a dozvedela som sa, že 95% ľudí s neurokognitívnymi poruchami trpí aj depresiami vyplývajúcimi zo zdravotného stavu. Ich kvalita života sa dá a aj má zlepšiť a to spoluprácou s psychiatrom a psychológom.
Aj mozgové bunky sa môžu regenerovať. Takže ešte na tom môžeš byť lepšie. Len si musíš vytvárať v mozgu ďalšie nervové spojenia. Dosiahneš to fyzickým cvičením a mozgovou činnosťou: čítanie, krížovky, sudoku a pod. Keď Ti bude lepšie, mohol by si skúsiť aj nejakú pracovnú činnosť aspoň na pár hodiniek týždenne. Skús sa prihlásiť cez úrad práce do nejakého špeciálneho programu, kde môžu zamestnať aj fyzicky postihnutých. Ešte lepšie ak natrafíš na nejakú spoločnosť, kde by si sa mohol realizovať. Napr. zväz telesne postihnutých.
Mohol by si takto pomáhať iným ľuďom, ktorí sú tiež chorí.

torendo

Som mal krvacanie do mozgu a som úplne pohybovo odpísaný t akže tým mudrcom čo tu píšu blbosti že to neje len bolesť zuba čo ma brzdí.
Celý problém je v tom že to nemám ako riešiť, cpritom každodenná realita ma ničí tak že ani nejem

Anndulla

A zo sexuológom si sa neporadil?Aby vedel tvoj základný problém.Okrem toho že máš cukrovku gastrointestinálne zrakové a rečové problémy.Žiadna choroba nie je navždy uvedom si to.Aj tvoje sexuálne problémy ako opisuješ sa dá liečiť,len problém je že tvoja matka to zanedbala a neliečila ťa.Plačeš že a uvedomuješ si že sa trápiš s vedomím že to nikdy neskončí.Tak zvihni zadok a choď za odborníkom.Čo si myslíš že si ojedinelý prípad na psychiatrii?