Ergofobia - strach z prace, uzkost, panicke ataky, pracovne prostredie

Príspevok v téme: Ergofobia - strach z prace, uzkost, panicke ataky, pracovne prostredie
Keita

Ahojte, stretli ste sa uz niekto s niecim takymto? Kedysi som bola v pohode, dnes je zo mna klbko nervov. V praci v zahranici som dostala panicky zachvat. Pripisujem to tomu, ze alkoholicka matka mi vtedy systematicky roky nicila zivot a posledny bod bol, ked pisala, ze sa zabije ci sa postaram o brata. Je toho velmi vela, proste som sa zosypala. Odvtedy nie som schopna normalne pracovat. Dala som vypoved, schudla som vyse 10 kg za mesiac, ledva som sa pozbierala, pol roka som len brigadovala, aby som mala na jedlo a byvanie. Uz lepsie fungujem, ale tie panicke stavy sa vracaju, dokazem pracovat iba z domu, alebo na skrateny uvazok, pripadne tam, kde som uplne sama, v kolektive mi hned pride zle, ked hladam pracu, akonahle mam ist na pohovor, den vopred nejem, nespim, trasu sa mi ruky, oblieva ma pot, dokonca dufam, aby sa neozvali, ved to je chore, to predtym u mna neexistovalo. Skusila som pracu na plny uvazok, strasne mi bolo zle. Natrafila som na zly kolektiv, potom na sefa, ktory ma obtazoval, prisla som o dalsie dve prace, v ktorych som chcela zostat, lebo praca ako taka bola fajn, a moj stav sa odvtedy iba zhorsil. Nezvladam byt dlhsie ako 4 hodiny v praci, aj tie 4 trpim, som na prirodnych liekoch na ukludnenie. Na nete som nasla, ze som mohla dostat pp a k tomu socialnu fobiu tym, ze som mala prvy panicky zachvat v praci sa mi to spojilo s pracovnym prostredim a tym padom je to uz ergofobia, co budem preboha robit, ved bez penazi sa neda zit. A ja ani nic nemam, rodina ma obrala o vsetko. Ja si dokazem na seba zarobit, ale neusetrim, lebo nedokazem pracovat 8 hodin kazdy den ako ostatni. Citim sa strasne. U nas v meste je iba jeden psycholog, sedenie stoji 40€, psychiatricka mi zasa predpisala lieky na uzkosti, Citalec a Frontin, ale ja som to este nezacala brat, iba ked je najhorsie si dam Lexaurin, strasne sa bojim. Bojim sa uz aj zit co ma robit :( Nemam rodinu, iba manzela a s ich rodinou su strasne problemy a to mi k zdraviu nepomaha. Mam pocit, ze sa to na mna vsetko vali z kazdej strany a uz som uvazovala aj ze to ukoncim, len kamarat sa mi smial, ze nech sa pozriem na ciganov ze ti nerobia cely zivot a ja sa trapim a chcela by som sa zabijat, ale to sa lahko povie, ked ma clovek taketo stavy. Co sa mam dat zatvorit do liecebne? Pomozu mi tam aby som bola ako kedysi? Ja na samostatne terapie nemam peniaze a od muza nechcem, aby mi to platil, citim sa zle, ze je na vsetko sam, ze poriadne neprispievam, ako by som chcela, moj zivot je obrateny o 180 ako predtym, som uplne na dne :(

hartak

Pozor, tento príspevok je od používateľa, ktorý často do diskusie vkladá obchodné ponuky.

keita,poprosim mailovu adresu a ak ,tam ti napišem ,poradim,detailne vysvetlim...rozhodni sa ,pomožem,držim ti palce

dadulamil

Toto som aj ja mala jedno obdobie v jednej práci, a potom som došla na to, že veľa robí to kde som v akej spoločnosti a s kým

MrkvovyDzus

Keita,

neviem, ako ti to mám napísať, ale čo chcem povedať je, že v živote potrebujeme Boha a žiť podľa Jeho pravidiel. On je tiež najlepší Lekár a každé dobro je od Neho (aj to, ktoré je prostredníctvom ľudí) :)

Chcem ti poradiť stránku IPčko.sk, je to internetová poradňa pre mladých (neviem, koľko máš rokov, ale myslím, že je to aj tak jedno, veď aj tam píšu, že poradia každému), kde pomáhajú študenti psychológie a iných odborov, prostredníctvom chatu. Naštuduj si ale zásady, ku ktorým sa dostaneš v menu. Je to zadarmo.

Prajem ti veľa síl, skoré uzdravenie a skoré nájdenie pravej radosti :)

Keita

HARTAK ak mi dokazes pomoct na dialku bez toho aby si ma poznal tak mi prosim pomoz, aj ked neviem, ako by to bolo vobec mozne

SNEJTY manzel mi pomaha roky, je mi opora, ale nechcem, aby bol na vsetko sam, potrebujem aj setrit, nie len prezit

MIKI prepac, nestiham, su dni, ked sa mi nechce ani zit, to mas dobre, mne neuznali ID a keby aj, dostala by som tak 100€

miki25

Ahoj Keita nič mi neprišlo... Keď si posielala niečo, tak skopíruj a prepošli na kamil.mihalik1@gmail.com. Gmail je asi istejší ako azet. Zabudol som, že na azete blbne to niekedy a na odpoveď by si sa načakala :D

Inak ja som až z východu z Michaloviec. Držím ti palce. Je dobre, že budeš pracovať hoci len 4 hodiny. Davaj si na seba veľký pozor. Ja bývam s rodičmi, ale ja mám veľmi dobrý dôchodok. Na východe by som toľko v čistom ani nezarobil, koľko dostávam. Nechcel som mať len 200 eur... Ja som chcel maximálny možný dôchodok (bol pomerne drahý, ale išiel som do toho), aký sa bude dať, keďže budem invalidný až do konca života. Keby mi skrátili to budúci rok nejako na posudkovej kontrole, tak mám podporu svojich rodičov.

Keita

Dieta nepripada do uvahy. S manzelom nemame usporiadany zivot. Nemam zaujem vychovavat dieta v takom prostredi v akom zijeme a ani nie v nasom byvani. A urcite nemam na to ani silu. Som rada, ze existujem...

snejty

Ak mam spravne informacie, tak ak ti da obvodny lekar odporucanie, sedenie u psychologa hradi zdravotna poistovna. 40 € sa mi zda vela. Nemozes za pschychologickou dochadzat do susedneho mesta? Pripadne mozno teraz niektora poskytuje terapiu aj online.
Dalej pises, ze nechces aby ta financoval manzel. To tiez nie je dobry pristup. Ako manzelia mate vsetok majetok a prijem spolocny. Cize ak mas zdravotne problemy, je normalne, ze ta do ich vyriesenia bude financovat manzel.
Vyhni sa ezoterike, vesticiam a podobnym zalezitostiam. Mas oslabenu psychiku a si teraz nachylnejsia na posobenie roznych negativnych energii. Este by si si mohla prihorsit. Povyhadzuj rozne amulety a ak si veriaca, chod sa vyspovedat z toho, ze si sa venovala ezoterike.
Tie lieky od psychiatra by na nejaky cas nemuseli byt uplne zle. Samozrejme za predpokladu, ze ta psychiater dobre diagnostikoval.

miki25

Ok Keita, môžeme si písať. Ozvi sa mi prosím na môj mail kimi2028@azet.sk. Zajtra ti odpíšem. Idem už spať....