imunita

peterkova_klar

Jofin veď práve toto, že to nie je pre každého mám kamarátku, čo to skúšala a teda hneď ochorela, zápal močových ciest k tomu no nič príjemné!

Jofin

Na zlepšenie imunity je veľa odporúčaní. Také jedno prírodné je aj otuživanie, ale sprchovanie v studenej vode, avšak toto nie je pre každého. Všeobecne vitamín C pomáha asi najviac na imunitu, ale skôr by som asi siahol po nejaky komplexnejších prirodných vitamínoch ako napríklad toto www.joalis.sk . Ja to užívam vždy tak na začiatku jesene, nech sa dostatočne pripravím na zimu. Avšak ako vravím, sú aj iné metódy.

naty_gresova

Záleží ako sa momentálne držíš, jedna vec je keď si fit a druhá vec je keď ťa už niečo laplo ;)

merilynn

Asi tiež závisí, s čím má tá imunita bojovať.
Súhlasím s Omen, jej rady sú dobré, ešte by som možno pridala imunoglukány (hliva, čaga - tinktúry z húb sa dajú pripraviť aj doma) a kurkumu. (Aj keď sa mi to ťažko hodnotí, lebo keď sa cítim zle, užívam všetko spolu a nejaký úplne zázračný liek som zatiaľ nenašla. Popritom som skúšala dlhodobejšie aj kolostrum, mumio, kordyceps, žeň-šeň, zelené veci (jačmeň, chlorela, spirulina), ale netuším, či pomohli.)
Pár rokov mám problém so zadnou nádchou - keď niečo chytím, ostane mi to v čelových dutinách až do jari. Takže ak idem von, musím mať nohy v teple, hlavu v teple. V akútnych stavoch používam inhalátor s Vincentkou (btw. teraz som tuším videla inhalátory v Lidli, stoja tam menej, ako keď ich výrobca predáva pod svojou značkou) a pumpičku do nosa s koloidným striebrom. (Pumpičku mám z Vincentky, koloidné striebro si tam prelievam z veľkej fľaše kúpenej v Teta drogérii.) Na škriabanie v hrdle olivový olej, a ak nezaberie, tak Jox sprej.
V lete som si zohnala kefírovú hubu a kombuchu a minimálne trávenie mám v najlepšom stave za posledné roky. (Existuje kefírová mapa, kde sa ľudia delia, takže sa dá dohodnúť a vyzdvihnúť:
kefir.nazemi.sk)

A napíšem aj svojú skúsenosť s Wobenzymom, pretože ho tu niekto s množstom nickov v rôznych témach v predstieranej diskusii odporúča. Pomohol mi na močový mechúr, obličky a kolená, vôbec nepomohol na nádchu, únavu a zväčšené uzliny. A potom (pravdepodobne v kombinácii s nejakou črevnou virózou) mi na dva týždne úplne odpálil trávenie. Už sú to 4 roky a aj keď som ho ešte potom párkrát skúšala, znesiem ho len úplne mimo jedla, takže ak by som ho chcela užívať kontinuálne, jedine počas hladovky. Tiež odvtedy neznesiem čerstvý ananás a surové mandle.

vandapanda

omen praveze wobenzym je na imunitu, je to liek, ktory je urceny aj na jej liecbu aj prevenciu, napisala som to na zaklade vlastnej skusenosti :) pestra strava je fajn, len ked je uz niekto chory a ma problemy, tak to nepomoze, mne enzymy pomohli a pomahaju mi aj teraz udrzat sa v zdravi :)

Marcus1972

Pozdravujem - veľmi dobré výsledky má doplnok - esenciálne kvapky na vnútorné použitie od Benedictus.sk. Ja som spokojný, ako aj všetci okolo

Omen

Nepočúvaj bláboly o Wobenzyme, NEkupuj ho a ani ho NEužívaj!!! Ten NIE je na imunitu!!!
Ak chceš ísť cestou brania vitamínov, potom si obstaraj tieto: C, D a zinok a ber ich pravidelne každý deň. Môžeš si kúpiť aj homeopatiká, ktoré použiješ v prípade potreby. Pridaj k tomu pobyt na čerstvom vzduchu, striedavú sprchu, dostatok ovocia, zeleniny ( teraz najmä kvasenej a zaváranej), bylinkové čaje a špeciálny čaj z korenín na imunitu a iné neduhy, med, cibuľu, cesnak, feferónky, dostatok spánku, oddychu. Konzumuj potraviny, ktoré ťa neochladia, ale zahrejú.

mjanik

akupunktúra-buď priamo imunitu posilniť alebo posilniť pľúca ,prípadne postupne posilovať orgány,ktoré sa javia ako oslabené