Ako sa necítiť sám

Príspevok v téme: Ako sa necítiť sám
Varus

Čo robiť, keď sa cítim sám ? Ako vyplniť čas ? Zase prišli na mňa dni, keď sa cítim sám a striedajú sa mi nálady so smútkom a hnevom.

Svoj čas vypĺňam tak, že sa idem niekde sám prejsť, upratujem, strihám a upravujem videá, čo je teraz aj takou mojou prácou, počúvam hudbu, pozerám filmy a raz za jeden, dva týždne idem s kamošom niekde na pivo na dve, tri hodiny niekde na terasu.

Robotu teraz poriadnu nemám. Od Mája som doma a hľadám si nejaké zamestnanie, ale tam si človek samozrejme oddýchnuť nejde, pretože práca je práca. Taktiež si človek pri tej neustálej robote nejako neberie k srdcu, že je tam v kontakte s ďalšími ľuďmi, pretože ma hlavu plnú roboty.

1sandra

ja hladam skor nieco na celkove odputanie pozornosti trvalejsie, ci celkove presmierovanie, nielen kratkodobo, uz to trva prilis dlho, kratkodobe odputanie pozornosti skratka nestaci, aspon teda u mna nie a po kamosoch netuzim, lebo i pri nich by som na to myslela, o to viac, ak by aj oni mali niekoho skutocne blizkeho

alenkalienka

Cvičenie, pobyt na čerstvom vzduchu to je najviac a keď máš k tomu ešte malého spoločníka, psa tak je to o to lepšie.

ehm

Jarica má pravdu, šport je najlepší recept, zamestná ťa, odpúta ti myseľ od týchto problémov a vyplaví ti na povrch endorfíny. Ako bonus prídeš do kontaktu s cudzími ľuďmi. Tiež som zažíval podobné pocity, ale vďaka športovaniu sa u mňa mnohé zmenilo.

ahjajjaj

skúsila by som nejakú dobročinnosť. útulok pre psy, ísť tam na prechádzku s niektorým psom, alebo pomáhať tamojším ľuďom trebárs 2 krát do týždňa. To Ťa ani psychicky ani telesne až tak nevyčerpá.

Varus

akinom007 rodinu mám akurát tak sestru a mamu. So sestrou sa nemusíme vôbec už od malých detí a s mamou, aj keď sa začneme rozprávať, tak to vždy skončí pri tých istých veciach. Depresívne reči u nás prevládajú celý život.

Čo sa týka tej partnerky, tak vzťah som ešte nemal. Samozrejme, že niekedy mi ju smutno a chýba mi aj nejaký kontakt so ženou. Stačila by mi nejaká prechádzka s kamarátkou, aby som nadviazal kontakt aj so ženou, nie len s tým istým kamarátom ako vždy.

Ale ono to určite prejde samo. Cítil som sa tie dva dni úplne pod psa, ale treba len počkať. Budem sa musieť nejako viacej zamestnať, aby som nad tým nepremýšľal.

akinom007

Nemas rodinu, surodencov, kamaratov? Mohli by ti troska s tym pocitom samoty pomoct... alebo sa tak citis koli tomu ze nemas pracu a teda kontakt s ludmi? alebo skor preto ze ti chyba nejaka partnerka?

Cariboo

Ahoj Varus, citit sa sam je uplne normalne, ked ti chyba blizsi ludsky kontakt. Nic si z toho nerob, casom to prejde a zasa sa budes citit o cosi lepsie nez teraz.