Ako sa necítiť sám

Príspevok v téme: Ako sa necítiť sám
Varus

Čo robiť, keď sa cítim sám ? Ako vyplniť čas ? Zase prišli na mňa dni, keď sa cítim sám a striedajú sa mi nálady so smútkom a hnevom.

Svoj čas vypĺňam tak, že sa idem niekde sám prejsť, upratujem, strihám a upravujem videá, čo je teraz aj takou mojou prácou, počúvam hudbu, pozerám filmy a raz za jeden, dva týždne idem s kamošom niekde na pivo na dve, tri hodiny niekde na terasu.

Robotu teraz poriadnu nemám. Od Mája som doma a hľadám si nejaké zamestnanie, ale tam si človek samozrejme oddýchnuť nejde, pretože práca je práca. Taktiež si človek pri tej neustálej robote nejako neberie k srdcu, že je tam v kontakte s ďalšími ľuďmi, pretože ma hlavu plnú roboty.

Carie

Ake mas zaujmy? Okrem strihania videi, pocuvania hudby a pozerania filmov. Myslim nejaky sport hlavne alebo nieco kde sa stretnes s ludmi. Ak nemas tak si nieco nájdi. Napr. turistiku alebo co ta laka. Mozes sa potom prihlasit do turistickej skupiny alebo si hladat kamosov a kamosky cez internet, napr. fb, tam mas na to rozne skupiny.

cvk

Neviem čo by mi akože malo byť proti srsti ale okej :D Tvoj problém je že ty tu nehľadáš radu, lebo nedokážeš prijať iný názor ako je tvoj, ty tu hľadáš len poľutovanie od iných ľudí, akože w/e keď ti to tak vyhovuje tak nech sa páči, ale keď sa budeš len takto ľutovať nikdy sa neposunieš nikam ďalej. Ja som si odžil tiež svoj podiel samoty, a preto som ti aj poradil čo na to naozaj pomôže, ale to si samozrejme prehliadol lebo je to niečo s čím sa zjavne nestotožňuješ a venoval sa kompletne niečomu inému :) a btw naozaj nemám potrebu ťa zotierať, samotár je úplne normálne pomenovanie, tiež som samotár a keby ma tak niekto oslovil len sa nad tým pousmejem :)

Varus

Vidím, že ty jeden z tých ľudí, ktorému sa nepáči, keď ti človek napíše niečo proti srsti. Musíš na konci vety dodať, že som samotár a ešte za tým dáš aj smajlíka, aby si sa cítil lepšie, že si ma "zotrel". Ty ľuďom nepomáhaš, skôr naopak.

cvk

Predstav si že som si tvoj príspevok prečítal, a dokonca som si prečítal aj tvoje príspevky v iných témach, takže mám veľmi dobrú predstavu čo si za človeka :) a navyše ja som ti moju radu poskytol :) ty samotárik :)

Varus

cvk lenže ty u nás nežiješ, takže len ťažko môžeš vedieť, či spolu vôbec vychádzame. Taktiež píšeš, že sa len vyhováram a nesnažím sa hľadať nejaké riešenia.

Ty si si vôbec prečítal celý môj príspevok ? Pretože tam popisujem veci, ktoré robím, aby som sa necítil sám a prešiel na iné myšlienky. Lenže nie vždy ma bavia robiť tie isté veci, tak som si prišiel o radu, čo by sa ešte tak dalo robiť.

Keď nechceš poradiť, tak radšej nič nabudúce nepíš. Ďakujem za pochopenie.

cvk

Nehovoril si náhodou že bývaš v byte s 3ma ďalšími ľuďmi ? Chceš vedieť čo je samota ? Opýtaj sa niekoho, kto nemá absolútne nikoho, žiadnu rodinu, nič... Ja mám pocit že ty žiješ niekde totálne mimo realitu, miesto riešení vždy hľadáš len výhovorky. Najlepšie čo môžeš urobiť je nájsť si prácu, to je jedno čo, kľudne choď vykladať tovar do Tesca... Utápať sa doma v sebaľútosti ti naozaj nepomôže...