návrat depresie?

Príspevok v téme: návrat depresie?
akdyl

Ahojte, dlho som trpela depresiou, bola som cca rok na rôznych antidepresívach, ale už vyše polroka žiadne neberiem. Bolo mi za posledné mesiace naozaj úžasne, konečne som bola šťastná, nemala som samovražedné myšlienky, bola som veľmi optimistická a každý deň som mala chuť do života. No v posledných týždňoch sa mi to ako keby vracalo. Zas ma nič nebaví, som veľmi negatívna, unavená a prázdna. Nieje to ani z ďaleka tak hrozné ako kedysi, ale veľmi sa bojím, že sa to vráti. Snažim sa s tým bojovať športom, čítaním motivačných kníh, meditovaním a podobne. Do všetkého sa síce musím nútiť, ale spravím všetko preto aby som do toho nespadla. Myslíte si,že sa mi to môže vrátiť? Že som sa z toho úplne nevyliečila? Čo prosím pomôže nespadnúť do toho zas?

mantika

treba to zacat riesit. vela znamich ludi sa uz vyjadrilo, ze ked mali problemy s depresiami tak sa im striedali obdobia kedy boli okay s obdobiami kedy sa im depresia vracala

zazrivienka

musis si najst nieco, nejaky ten konicek, co ta tak povediac pohlti ale hlavne naplni. lebo taketo myslienky sa dostavaju hlavne vtedy, ak clovek proste nema co sam so sebou

slobodnemaciatko

No a este ako? Bezvedome?

Skusit treba mozno nieco urobit so stravou. Depresia je zavazny stav, no vyrazne by sa mohol dat ovplyvnit stravou.

1sandra

tak nalada sa meni u kazdeho, ibaze co okolnosti? ja si nemyslim, ze nad depkou sa da vyhrat a ze clovek moze byt stastny bez ohladu na okolnosti, ktorym chtiac-nechtiac ci uz vedome, podvedome alebo nevedome priklada vahu

Trisha72

Ja si zase myslím, že robíš chybu, že sa s tým snažíš bojovať. Píšeš, že ti bolo veľmi dobre, ale opadlo to a už ti tak dobre nie je, ale zároveň nie tak zle ako keď si depresie mala. Možno si len mala horší deň, "depku", ako máva každý, ale ty si sa tak toho "chytila", že si si začala niečo nahovárať a riešiť to a bojovať s tým. Možno by si sa mala začať zaoberať aj niečím iným ako tým, že depresiu mať nechceš, lebo koniec koncov... Aj tým že ju chceš, ale aj tým, že ju nechceš jej venuješ pozornosť a myslíš na ňu a držíš ju blízko pri sebe.

hartak

Pozor, tento príspevok je od používateľa, ktorý často do diskusie vkladá obchodné ponuky.

akdyl,maš tam velmi tažke energie tvojho deda po otcovi,zastavit ich ,odstranit,..a ulava nastane,

25karina25

Moze to byt, ze depresia sa ti vracia pomalicky. Ono kto uz ma raz depresie, tak sa ich nikdy nezbavi. Niekedy je lepsie, niekedy je horsie. Tak to jednoducho chodi.